• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
844 77 5
Czy SM będzie z wyższego zakresu numerycznego? Podobnie sprawa się tyczy SP? 080?;)
Plan produkcyjny na 2014 będzie przedstawiony zapewne jesienią, może jednak warto przedstawić przydziały, epoki i numery tych ew. dodatkowych?
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Witam
Proszę zwrócić uwagę, że w tym roku ukaże się jeszcze SP42 w ciemnozielonym/oliwkowym malowaniu.
Jeżeli w dalszym ciągu będzie takie duże zainteresowanie lokomotywą SM/SP42 to na przyszły rok możemy zwiększyć plan produkcyjny i dołożyć dodatkowo dwie lokomotywy tak, żeby zaproponować :
- dwie lokomotywy SM42 ciemnozielona/oliwkowa na kwiecień i jasnozielona na listopad,
- dwie lokomotywy SP42 jasnozielona na luty i ciemnozielona/oliwkowa na październik.
To tylko zależy od popytu. Będziemy bardzo wdzięczni za informacje i opinie na ten temat.
Pozdrawiam
A dałoby radę zmienić trochę odcień tej wersji ciemnozielono-oliwkowej na bardziej ciemnozielony, jaki jest widoczny na wielu zdjęciach oryginalnych lokomotyw, tak aby zróżnicować trochę lokomotywy w kolekcji. Obecnie obie zielone i obie oliwkowe sa praktycznie w takich samych odcieniach, a ciekawsze byłoby posiadanie bardziej zróżnicowanych modeli w kolekcji. W zasadzie posiadając dwie SP i dwie SM w kolorach zielonym i oliwkowym, nie kupię trzeciego egzemplarza, który będzie się tylko różnił detalami oznakowania, ale gdyby odcienie kolorów były inne, to już inna sytuacja.
 

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Mam pytanie do Kolegów.
Czy kolor zielony na tych zdjęciach przedstawiających SM42-1083 (biały numer na czarnym tle, nie na czerwonym)
http://www.kolejowaklatka.org/foto/foto2.php?f=14274
http://gigabyt.cal.pl/galeria2/sm42/do 1100.html
wynika z przemalowania lokomotywy (kolejnego remontu) , czy jest wynikiem wypłowienia.

Pytając inaczej, do jakiej daty lokomotywa jeździła w takim malowaniu jak go oferuje Piko.
To na pewno nie jest efekt wypłowienia farby tylko przemalowania na zielony kolor.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.512 19 0
Witam
Proszę zwrócić uwagę, że w tym roku ukaże się jeszcze SP42 w ciemnozielonym/oliwkowym malowaniu.
Mam nadzieję, ze oliwkowa, bo chyba taka jest na zdjęciu przedstawiającym oryginał.

Jeżeli w dalszym ciągu będzie takie duże zainteresowanie lokomotywą SM/SP42 to na przyszły rok możemy zwiększyć plan produkcyjny i dołożyć dodatkowo dwie lokomotywy tak, żeby zaproponować :
- dwie lokomotywy SM42 ciemnozielona/oliwkowa na kwiecień i jasnozielona na listopad,
- dwie lokomotywy SP42 jasnozielona na luty i ciemnozielona/oliwkowa na październik.
To tylko zależy od popytu. Będziemy bardzo wdzięczni za informacje i opinie na ten temat.
Ja przyłączam się do opinii karol_mar. Jeżeli będą malowanie naprawdę ciemnozielone, czyli nie oliwkowe, ale zielone ciemniejsze niż dotychczas wydane, to wezmę i SP i SM. W przeciwnym wypadku zapewne następne egzemplarze sobie podaruję, no chyba że będą z przydziałem który mnie interesuje (w moim przypadku jakiś Dolnośląski) lub będą jakieś wybitne odmienne (np. zielona z takim trójkątem, jak w SP42-111 lub inny układ żaluzji).
Mam pytanie: czy planowane są wersje z okrągłymi zderzakami?
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Myślę że ciemnozielona SP mogła by być hitem, a zielonych stonek nigdy za wiele, osobiście chętnie bym zobaczył w H0 stoneczkę z przydziału np czechowickiego czy katowickiego, takiej, która kiedyś bywała w moich rodzinnych stronach chociaż przejazdem...
 

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.104 129 19
Czekam na moment kiedy postawię obok siebie SM42-1083 i SP42-064. Obawiam się, że ciężko będzie odróżnić na pierwszy rzut oka.
Według mnie SM42-1083 nie jest oliwkowa, wbrew temu co piszą wszyscy. Zresztą sam dystrybutor napisał, że jest ciemnozielona. Czekam jak tylko będzie można ją zobaczyć na żywo albo zestawić razem z SP42-064. Być może różnica będzie niewielka tak jak w przypadku SM42-865 i SP42-071.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
475 4 0
Tyle tylko, że ta maszyna jest jasnozielona, choć już mocno wyblakła :D

Myślę że problem większości tu piszących polega na tym, że wszyscy chcieliby mieć model w wersji odpowiadającej pojazdowi np. ze swojego zdjęcia, na którym dany pojazd jest rok albo i 2 lata po rewizji, a więc brudny, wyblakły, itp. Producent natomiast "wypuszcza" modele tych pojazdów w wersjach prosto spod igły, czyli takich jakie można było zobaczyć w chwili ich wyjazdu za bramę ZNTK po wykonanej rewizji.
Jeśli więc ktoś chce mieć model według własnych oczekiwań, powinien go spatynować lub zwaloryzować.[DOUBLEPOST=1366062724][/DOUBLEPOST]
Ale klasyka, teigrekty2 docenia to:)
Dzięki :)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Nie o to chodzi. Wielokrotnie już było wspominane, że poszczególne ZNTK malowały lokomotywy podczas napraw różnymi odcieniami farby.
Chodzi o to, aby modele również miały zróżnicowane odcienie, a nie były wszystkie identyczne.
Pozwoli to znacznie uatrakcyjnić kolekcję, a na pewno wpłynie na popyt w odniesieniu do kolejnych partii modelu.

Przykładowo, posiadam w kolekcji SM42 EFC i ma ona inny odcień zieleni niż Piko i dzięki temu modele postawione obok siebie wyglądają atrakcyjnie, bo każdy jest inny.
Jak stawiam zielone SM i SP obok siebie, wyglądają one prawie identycznie (poza wiadomymi detalami).

IMG_9817.JPG
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
475 4 0
Ale to nie powinno dziwić, jeśli weźmiesz pod uwagę, że obie maszyny w zbliżonym okresie opuściły tan sam ZNTK, a to jest możliwe.
Poza tym od końca lat 90 nie było już problemów z zakupem lakieru w oczekiwanym kolorze / odcieniu, sądzę więc że ZNTK malowały już bardziej zgodnie z wymaganiami PKP.
 

Podobne wątki