• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.427 42 1
Mamy już pierwszy wysyp stonek SM42-1083 (oliwkowe malowanie) na znanym portalu aukcyjnym i ... no szału zakupowego jakoś nie widzę. Czyżby już się kolekcjonerom odbijało czkawką? :gwizd:
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.512 19 0
Może Ci, którzy się nie załapali na bieżącą edycję połapali się, że nie warto teraz przepłacać, tylko lepiej poczekać na następne "oliwki"?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Nie mam na myśli poręczy przy kabinie, tylko tych bocznych - stalowych.
Im bliżej kabiny, tym bardziej idą w górę.
2013-04-16_220515.jpg
Przyciemniłem trochę zdjęcie, żeby było widać o co chodzi.
 

sosnama

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
A może przypadkiem otwory tych barierek są za płytkie?
Łatwo można wyjąć te barierki?
Jeśli tak, to przecież można spróbować pogłębić otwory, albo jeśli nie ma takiej opcji, delikatnie skrócić "bolec" od barierki.
Osobiście nie mam żadnego modelu SM/SP, ale podobny przypadek miałem ze stopniami do jednego rodzaju wagonów - wystarczyło przyciąć jeden króciec (bo opierał się na zbiorniku) i stopnie nie piały w dziwny sposób.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
A może przypadkiem otwory tych barierek są za płytkie?
Łatwo można wyjąć te barierki?
Jeśli tak, to przecież można spróbować pogłębić otwory, albo jeśli nie ma takiej opcji, delikatnie skrócić "bolec" od barierki.
Tam nie ma co pogłębiać, jedynie można końcówkę barierki próbować dogiąć do ostoi (końcówka barierki względem otworu montażowego jest zagięta w kształt S). Ale i to się nie udaje, bo jest tyle nawalone kleju, że za nic w świecie barierka nie chce się dogiąć w dół. Czasami nawet potrafią ... pęknąć ;)
To zjawisko jest w prawie wszystkich lokomotywach SM/SP42 z późniejszych wypustów (Cargo i oliwkowa SP42 wypadły bardzo dobrze w tym temacie) które przewinęły mi się przez palce.
 
K

krokodyl

Gość
Nie mam na myśli poręczy przy kabinie, tylko tych bocznych - stalowych.
Im bliżej kabiny, tym bardziej idą w górę.
Zobacz załącznik 115273
Przyciemniłem trochę zdjęcie, żeby było widać o co chodzi.
Nie no- mi też chodziło o barierki. Ale widziałem tu na forum fotki stonek z równymi- pewnie właśnie Cargo albo oliwa z pierwszego rzutu...bo na pewno były to Piko a nie ręczne robótki.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.358 18 1
Super zdjęcia, dzięki (y)
A drabinki w dalszym ciągu krzywe.
Ciekawe czy zawsze już takie będą?
Chyba tylko PKP Cargo miała proste.
Nie miało:) Pisałem o tym na 25 stronie tego wątku

Nikt chyba jeszcze nie pisał o problemie z barierkami - na zdjęciach, jak i na moim egzemplarzu widzę, że długa barierka, zwłaszcza po lewej stronie loka patrząc od czoła wznosi się ku niebiosom aż niemiło. Wysokość barierek po obu stronach kabiny po lewej stronie loka jest zauważalnie różna - długa się podnosi
 

Podobne wątki