• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.203 51 6
Mnie na szczęście stonki nie kręcą, więc na dwóch się moja przygoda skończyła. A w zasadzie na jednej bo jedną odesłałem do waloryzacji i zginęła za sprawą, rzecz jasna naszego narodowego operatora pocztowego. Po prostu się wzięła i rozpłynęła. Więc czeka mnie ewentualnie jeszcze zakup SM zielonej.
 

Ice42

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
U mnie też komplecik "był" gdyż jedną SM 42 sprezentowałem kuzynowi w Kalifornii. :)
20.04. ma urodziny. 3 z nich mam już w dźwięku. :)
Reszta czeka na dogodną sytuację finansową. ;)
Od maja mamy odwilż aż do września, więc odpoczniemy. :)
Miło by było, jakby mi ktoś podał numery farb -pomarańczową i oliwkową, by zamalować te niedoróbki- techniczne z Piko.
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
U mnie też komplecik "był" gdyż jedną SM 42 sprezentowałem kuzynowi w Kalifornii. :)
20.04. ma urodziny. 3 z nich mam już w dźwięku. :)
Reszta czeka na dogodną sytuację finansową. ;)
Od maja mamy odwilż aż do września, więc odpoczniemy. :)
Miło by było, jakby mi ktoś podał numery farb -pomarańczową i oliwkową, by zamalować te niedoróbki- techniczne z Piko.
Witam
Ciemnozielony RAL 6014 - Gelboliv
Pomarańczowy RAL 2004 - Reinorange
Pozdrawiam
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Witam.
Dzięki uprzejmości Urielowi, również jestem w posiadaniu SM42-1083 :)
A poniżej przedstawiam porównanie Model vs Oryginał.
Musiałem w modelu pomalować drobne szczegóły (zostały jeszcze ramki reflektorów, co dla mnie jest już nie lada wyzwaniem).
Niestety nie posiadam odpowiedniego zdjęcia do tła, jako krajobraz :( ale może i tak się spodoba.

SM42-1083.jpg SM42-1083 Model.jpg SM42-1083 Oryginał.jpg
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
990 16 0
Ładne są lokomotywy w realu i jako modele nie ma nic dodac nic ująć. Nie mam takiej i nie będę miał ale fajne jest to w nich ze jak jedzie do przodu światla są takie a jak jedzie do tyłu to ma czerwone i ze wszystkimi wagonami wyglada pięknie:)[DOUBLEPOST=1366476680][/DOUBLEPOST]
No to małe podsumowanie sezonu koniec 2012/początek 2013. Chwila oddechu jest, aby zbierać kasę na następone :)
No... brakuje Ci jeszcze w wersji Biedronki... i będziesz mieć komplet a jak ci się znudzą to wstawisz na allegro pewnie...
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Jeszcze taka ciekawostka.
Dla porównania SM42-865 i SM42-1083 posiada inne zderzaki jak i gniazdo.
Oczywiście sprawdziłem to i faktycznie, w każdej z tych lokomotyw w rzeczywistości są one różne.
Prawie tego nie widać gołym okiem, ale miło, że PIKO/SK-MODEL zadbało o taki drobiazg (y)

DSCF8704_.jpg DSCF8707_.jpg
 

Oelka

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
A ja mam pytanie: jak zregulować tego "zeza" w mojej stonce? ;) Chodzi o to że czerwona kropeczka od oświetlenia końcowego w jednym reflektorze znajduje się u góry. Nie chciałem jeszcze tego ruszać żeby czasem czegoś nie spieprzyć... Może jest na to jakiś delikatny sposób?
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Dwie sprawy:

1. jaka jest maksymalna prędkość modelu SM42? Bo mi przy 12V wychodzi jakieś teżewe. Okrąg o średnicy 172 cm oblatuje w 4.5 sekundy.
Wagon pomiarowy mi się znarowił a zaginęła mi do niego (znaczy do licznika rowerowego) instrukcja, więc mierzyłem stoperem kilka obiegów okręgu.

2. Czy ktoś robi tabliczki fototrawione do SM42? Potrzebuję konkretny numer.
 

Podobne wątki