• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
Dziś dostałem taką oto wiadomość od PIKO:


Sehr geehrter Herr Przemyslaw,

vielen Dank für die Anfrage. Die 42 PKP wird nicht produziert und ist aus
dem Sortiment gestrichen worden
.

Mit freundlichen Grüßen

Hans-J. Börgers


Jeżeli coś tam jeszcze pamiętam niemieckiego, to raczej nie ma co robić sobie nadziei... To tak dla odświeżenia tematu :(
 

qrchuck

Nowy użytkownik
Reakcje
13 0 0
Nie chcę nikomu robić złudnej nadziei, ale w Świecie kolei 3/2010 jest napisane, że: "nadal trwają prace nad przygotowaniem nowej formy polskiej lokomotywy spalinowej serii SM42/SP42". Może jest więc jeszcze jakaś szansa na ukazanie się modelu dajmy na to w 2011 roku?

P.S.: Bardzo ciekawa była ta prima aprilisowa dyskusja o modelu. Szkoda, że z końcem 1 kwietnia została usunięta. Szczególnie podobała mi się opcja "z poduszką powietrzną i pantografem" :D
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
qrchuck napisał(a):
P.S.: Bardzo ciekawa była ta prima aprilisowa dyskusja o modelu. Szkoda, że z końcem 1 kwietnia została usunięta. Szczególnie podobała mi się opcja "z poduszką powietrzną i pantografem" :D
Nie została usunięta, odjechała jeno na bocznicę. A swoją drogą wiadomość jest optymistyczna a ponieważ pojawiły się ostatnio na Allegro drogie modele SM-ki to może jest coś na rzeczy...
 
Reakcje
0 0 0
Wszystkim bioracym udzial w dyskusji , swiadomie lub nieswiadomie dziekuje serdecznie .
Jezeli kogos zdenerwowalem lub obrazilem (tu uklon w strone malolatow) to serdecznie przepraszam .
Mam nadzieje ze wszyscy dobrze sie bawili :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
..........do nastepnego Roku :p
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
WERSJA OPTYMISTYCZNA:

Jeśli będą w takiej dobrej cenie to kupie dwie albo trzy :D
Będzie okazja to trzeba korzystać :!:

Na razie EFC-loko robi tylko ,,stoneczki" ale to za 1900zł bez dekodera :!: Piko ma kosztować ok. 300zł ,więc dla porównania z Piko mógłbym kupić 6 stonek za 1 z EFC ( cena = jakość wykonania). Ale myślę ,że przeżyję jakość Piko ,która mimo wszystko wzrasta :) :D :D ) i jest do przyjęcia (przeze mnie, nie jestem super maniakiem realizmu ,ale każdy dodatkowy detal cieszy oko ;) )

Panowie z PIKO zwracam się z prośbą o przyspieszenie prac nad tym modelem ,bo My
dumni Polscy modelarze kolejowi czekamy na ten model z niecierpliwością! :arrow:

Podsumowanie :p
Oczekuję dobrze wykonanej lokomotywy z szybszym terminem realizacji.

Pozdrawiam wszystkich zniecierpliwionych :!:
O.C.
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
WERSJA PESYMISTYCZNA:

MichałK coś czuję ,że jeśli będziemy tak odkładać na tę "stonkę" to zdążymy uzbierać na prawdziwą. :p

Mimo wszystko mam w sobie trochę optymizmu...
 
K

Kpt.Nemo

Gość
[quote="olek1398 ]Panowie z PIKO zwracam się z prośbą o przyspieszenie prac nad tym modelem ,bo My dumni Polscy modelarze kolejowi czekamy na ten model z niecierpliwością!O.C.[/quote]

Nie teraz to już Panowie z Piko muszą zrobić "stonkę", skoro dumni modelarze czekają oczywiście w Polsce, nie zazdroszę im, presja niesamowita.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.082 16 2
olek1398 napisał(a):
WERSJA OPTYMISTYCZNA:

Piko ma kosztować ok. 300zł ,więc dla porównania z Piko mógłbym kupić 6 stonek za 1 z EFC ( cena = jakość wykonania).
Po paru latach w kolejkach doszedłem do wniosku,że czasami wole niemieć modelu wcale niż mieć jakiegoś gniota. Jeżeli rzekomy model ma faktycznie kosztować 300zł to aż boję się pomyśleć jak nasza kochana Smka będzie wyglądać.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
A ja bym Wam proponował zakończenie rozważań o czymś czego nie ma, do czasu aż będzie. Wtedy pogadamy czy to jest warte 300 złoty, czy może mniej, czy więcej, oraz jak się odnosi w porównaniu do modelu EFC.

Ale jak porównywać model EFC, który jest jedynym tej lokomotywy na rynku, do tego robionym ręcznie i na wysokim poziomie, do modelu fabrycznego w serii dla młodszych? :D
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
875 9 4
olek1398 napisał(a):
WERSJA PESYMISTYCZNA:

MichałK coś czuję ,że jeśli będziemy tak odkładać na tę "stonkę" to zdążymy uzbierać na prawdziwą. :p

Mimo wszystko mam w sobie trochę optymizmu...
A gdzie ja ją postawie :?: Na razie zbieram 1/87 :D

Zgadzam się z kolegą CoCu, jak zrobią model będziemy się grzecznie spierać :D
 

Podobne wątki