• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
No właśnie wszystko to jest jakieś dziwne.
Był już czas gdy Stonka była w katalogach PIKO w rubryce nowości czy tam zapowiedzi… Każdy napalił się na nią jak szczerbaty koń na suchary… (ja też). Domyślam się że już wtedy jej produkcja nie była na etapie płaskich rysunków na kartce czy w komputerze. Musiał istnieć jakiś prototyp czy chociaż projekt form itp… itd… Nagle (po dwóch latach) znów im czegoś brak…
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
Z tym "przechwyceniem listu" to Krzysztof Koj miał rację.

A odwołując się do modelu to też się napaliłem jak "szczerbaty koń na suchary"
Czego im mogło zabraknąć? Przez te 3 lata powinni zgromadzić wystarczającą ilość materiałów :|

Czekamy ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.210 30 1
Tak się dziwnie składa,że w Polsce zawsze znajdzie się jakiś "NAWIEDZONY" żeby spieprzyć sprawę na samym początku. Nie dziwię się postawie pana Krzysztofa - podobnie było w przypadku zapowiadanej przez Adama ST43 ale zawsze znajdzie się jakiś mądrala do tego aby wszystko zepsuć. Pokładam jednak nadzieję na ten Nowy Rok i wszystkim tego z serca życzę ,aby projekt SU/SM/SP z PIKO doczekał się jednak pomyślnego finału.
Zbyszku niech to nawet będzie wersja HOBBY zawsze jest jakaś baza do udoskonaleń.

















'
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.082 16 2
No pewnie, że nie będzie Ta cała SM42 od piko to jedna wielka plotka jakiś facet napisał coś dla jaj a wy w to od kilku lat wierzycie. :D
 

Rocketman-FAN

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tylko po co Piko ma zrobic ten model - żeby 1000 sztuk wyprodukowane sprzedawało sie przez kolejne 10 lat.
Ile jest kolekcjonerów chętnych na ten model w Polsce. 100? 200?

Ice42 napisał(a):
Mm, SM-ka w Pikolu to by było gicio.:)
Sam bym wciągnął, pewnie stałaby za 120 zeta.. przy "dobrych porywach wiatru" . :D
I o czym my mówimy.

Proponuje żeby niektóre gołodupce przestały pieprzyć o SM42, SU42, EU07 itd tylko wzieły się do roboty w celu zarobienia kasy.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Tylko jeżeli te 1000 sztuk wyjdzie w 5 malowaniach (minimum) to myślę że te 200 osób kupi choć 1 szt, a jeżeli zrobią to dobrze i cena będzie 200-300zł to ja piszę się nawet na min 2szt w każdym malowaniu => 2szt/osobę*5(malowań)*200 osób=2000szt + dla dzieci kolejne 500szt (przy 40mln społeczeństwie). Samochody Adama są po 250szt a już ich brakuje w sklepie
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
wespe napisał(a):
Tylko jeżeli te 1000 sztuk wyjdzie w 5 malowaniach (minimum) to myślę że te 200 osób kupi choć 1 szt, a jeżeli zrobią to dobrze i cena będzie 200-300zł to ja piszę się nawet na min 2szt w każdym malowaniu => 2szt/osobę*5(malowań)*200 osób=2000szt + dla dzieci kolejne 500szt (przy 40mln społeczeństwie). Samochody Adama są po 250szt a już ich brakuje w sklepie
To samo i ja chciałem napisać, niech zrobią w trzech malowaniach i w cenie ok 350 PLN - puszczą 2000 szt na bank.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
"no i jeszcze sa chetni za granica co pkp zbieraja"

Dokładnie tak. Tylko że 200zl/4=50euro to może 2-3h "pracy" czyli pikuś czyli wynik musimy pomnożyć razy [ilość krajów Europy + pasjonaci z USA, może z Australii - tam też PIKO ma kwaterę] więc wynik jest około pi razy oko 20.000 i to szybko będzie schodzić. PIKO wydaje malowanki wagonów PKP a niech powie mi ktoś czy można dostać PAPUGI, ICC, bądź pietrusy z Torunia, Poznania - tak sztuki, a przecież to zwykła przemalowywanka, czyt. gniot dla KONESERÓW PKP - "gdzie te wagony, przemalowywane takie... " w rytm piosenki Danuty Rinn
Jeżeli SM42 na Polske zrobią po 200-250zł w wersji CLASSIC z kołem zamachowym jako takim oświetleniem to kto nie kupi choć 1 sztukę? W tym roku mają wydać też wagon Gbs tylko CLASSIC czyli stara dobra produkcja PIKO choć też nie zgodny w 100%. Może jakiś secik będzie?
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 9 2
wespe napisał(a):
"no i jeszcze sa chetni za granica co pkp zbieraja"

Dokładnie tak. Tylko że 200zl/4=50euro to może 2-3h "pracy" czyli pikuś czyli wynik musimy pomnożyć razy [ilość krajów Europy + pasjonaci z USA, może z Australii - tam też PIKO ma kwaterę] więc wynik jest około pi razy oko 20.000 i to szybko będzie schodzić.
Problem w tym,ze za granica produktow PIKO ze znakiem PKP prawie nie kupisz.Kiedys probowalem zakupic cos spod PKP od piko w reynaulds i dostalem odpowiedz,ze towar dostepny TYLKO w Polsce. :shock: Wiec nie wiem jak to bedzie. :?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.994 498 33
Zarówno Piko, jak i Roco i Fleischmann teoretycznie są dostępne za granicą, przynajmniej w Europie. W praktyce sklepy na zachodzie Europy rzadko to sprowadzają, bo zainteresowanie nie jest wielkie. Ale to jest normalna praktyka, we Francji 90% modeli w sklepach to tabor SNCF, w Belgii - SNCB. Natomiast na indywidualne zamówienie są zwykle gotowi sprowadzić żądany model po normalnej cenie. Niemniej jednak, sam kupiłem parę modeli PKP w Niemczech, ale także w Czechach, a nawet w Belgii. I nie były to specjalne zamówienia, tylko modele "z półki".
 

Podobne wątki