• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Maro16

Aktywny użytkownik
Reakcje
89 4 0
Witam
Ze względu na mój wiek wszelkie pytania dotyczące forum kieruję do osoby kompetentnej.
Zapytałem się, czy odpowiadając na prywatne zapytanie przez adres mailowy jaki podałem, odpowiedzi docierają do osób, które składają pytania.
Otrzymałem odpowiedź potwierdzającą i dlatego na wszelkie zapytania odpowiadam bezpośrednio z adresu na jaki otrzymałem pytanie.
Nie zawsze odpowiadam na bieżąco, ale wiąże się to z pytaniami na konkretne problemy. Odpowiedź wysyłam po otrzymaniu potwierdzenia lub akceptacji odpowiedzi od osób, które mają więcej do powiedzenia w kwestii malowania i oznaczeń lokomotyw (Panowie Koj i Terczyński).
Proszę zrozumieć, że odpowiem na każde pytanie, ale muszę mieć konkretną odpowiedź popartą odpowiednią dokumentacją.
Pozdrawiam
Proszę mi wierzyć że naprawdę do chwili obecnej nie otrzymałem od Pana żadnej informacji (myślę, że administrator może to potwierdzi) inaczej nie pozwoliłbym sobie na "taki" komentarz. Nie liczyłem również na to, że odpowie mi Pan w ciągu 5 minut bo zdaję sobie doskonale z tego sprawę ze jest to nie realne. Niby to drobna rzecz a pozwala jeszcze bardziej upiększyć "Pańskie modele" za co z góry jeszcze raz serdecznie dziękuje.

Ale ten mail z tego co widać, był wysłany do administratora forum w odpowiedzi na powiadomienie o prywatnej wiadomości.
W ten sposób nie mógł trafić do nadawcy, a admin się tą wiadomością nie podzielił.
Niestety w zupełności masz racje.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
Proszę mi wierzyć że naprawdę do chwili obecnej nie otrzymałem od Pana żadnej informacji (myślę, że administrator może to potwierdzi) inaczej nie pozwoliłbym sobie na "taki" komentarz. Nie liczyłem również na to, że odpowie mi Pan w ciągu 5 minut bo zdaję sobie doskonale z tego sprawę ze jest to nie realne. Niby to drobna rzecz a pozwala jeszcze bardziej upiększyć "Pańskie modele" za co z góry jeszcze raz serdecznie dziękuje.



Niestety w zupełności masz racje.
Jeśli ktoś odpowiada na wiadomość mailową z powiadomieniem o wpisie na forum lub o nowej rozmowie to taka wiadomość jest automatycznie przez server poczty wrzucana do /dev/null tak więc nawet administrator nie wie o tym, że ktoś odpisał. Zmienię może ten adres z którego przychodzą powiadomienia na no-reply@modelarstwo.info może to spowoduje, że nikt nie będzie odpisywał na te maile.
 

Ice42

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich. :) Nie muszę nic domalowywać! Okazuje się, że ten nalot białawy to nic innego jak tylko pozostałości po białej farbie lub coś w tym stylu. Po sprawdzeniu w klubie przez kolegę dało się to usunąć za pomocą pędzelka. Więc moja SM 42 1083 jest bez zarzutu. I to jest dobra wiadomość dla Pana Bynia i SK-MODEL. :) Pozdrawiam. Leszek
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Zakupiłem http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=60418 + wg info ze Świata Modeli Rybnik głośnik 8 omowy LS10x15. Być może się powtarzam, ale szczerze mówiąc nie chce mi się wertować 177 stron o SM42 bo ślęczę nad tym dekoderem... w chwili zawahania postanowiłem napisac tutaj...
Ma ktoś sugestie co do tego zestawu, który wygląda tak: http://www.swiatmodeli.com/mx645r-dzwiekiem-sm42-p-3284.html gdzie ma zmieścić się głośnik LS10x15, który w linku ze Świata Modeli Rybnik widac na zdjęciu? Myślałem o umieszczeniu go bokiem na ciężarku przy płytce ze światłami od strony kabiny. Poza tym w zestawie jest kondensator 680 mikrofarradów. Gdzie się go wlutowuje? Sprzedają ale instrukcji żadnej nie dają w sensie jak to w SM42 umieścić i gdzie ten kondensator wlutować (można go nie wlutować ?). Szczerze mówiąc liczyłem na jakąć instrukcję czy zdjęcie jak to rozmieścić w SM-ce... Nie wiem, może w Świecie Modeli Rybnik dają jakieś wskazówki ale w MM nic a nic.
A co do głośnika - fioletowe lutuje się do zacisków głośnika obojętnie który do danego zacisku? Nie ma to znaczenia? Lutować umiem ale elektronik nie jestem.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Dzięki! Już głośnik umieściciłem jak w linku który kolega podał (na elemencie obrotowym przekładni wózka. Mam jeszcze wątpliwości jakie kableki przylutować do kondensatora. On ma jedną nóżkę krótszą. Na fotce z linku z Martela widzę, że chyba szary idzie do kondensatora, ale do której nogi - no i jaki kolor drugiego przewodu... tego nie widać. Ktoś to wie?

Poza tym nie rozumiem jednego... światła świecą, loka jeździ, dekoder opisany że ma dźwięk SM42 --- ale mi nic nie gra.... DLACZEGO?
Kabeli przylutowane OK do głośnika (fioletowe).
 

Załączniki

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Uff.... działa. Model mi jeździ, świeci i gra... :) Okazało się, że dźwięk jest ale zaczyna się od F8.... to normalne? Do tej pory miałem modele Roco z fabrycznie montowanym dźwiękiem i były od F1...
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Serdeczne podziękowania dla Elvisa za okazaną pomoc. Jak zwykle Elvis pokazał klasę i poprzez udzielone wskazówki pomógł mi w prawidłowym montażu dekodera jak i wyeliminowaniu innych niedogodności, które zauważyłem (y) .
 

Podobne wątki