• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
a można u Państwa kupić komplet poręczy lub ewentualnie jedną białą, ponieważ przy jednej SP jedej mi brakowało pomimo przeszukania pudełka nie było jednej od nowości. Liczyłem na to, że kiedyś sobie dokupię gdzieś
witam ,ja nie mam problemów ze stonką,ale może jednak warto wziąć pod uwagę wypuszczenie na rynek tzw. zestawu naprawczego tak jak pisaliśmy w wątku o ryflakach
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 2 1
Z tego co widze po mojej stonce to sa co najwyzej 2 mankamenty: wspomniane porecze i zrywajace sie kabelki, czesto razem z fragmentem plytki drukowanej. Dla mnie jako elektronika 2 min roboty ale przypuszczam ze ktos juz na to klnie.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
106 1 0
To jakis freud'owski koszmar.

"... dekoder co prawda takze nie pasuje do przygotowanego dla niego miejsca ..."
"wiekszy problem jest z glosnikiem, ktory nie pasuje do przygotowanego specjalnie dla niego gniazda ... "
" ...choc calkowicie nie udalo sie wyeliminowac szarpania ..."
" ... jazda jest poprawna jednak nie udaje sie zlikwidowac szarpania..."

Projektujac model ktos specjalnie przygotowal miejsce na dekoder i glosnik ..... do ktorego nie pasuje zaden dekoder ani tym bardziej glosnik ;)
Czyli bedac scislym raczej nie bylo to specjalnie przygotowane miejsce.

Kurde czy naprawde nie mozna bylo zrobic ludzkiego napedu i elektroniki do tego modelu ? Czy zawsze dobry pomysl trzeba spier.... Podchodzilem kilka razy Stonki i z kazdym modelem ta sama jazda. Biore jakikolwiek amerykanski model, nawet najtansze Atlas'y z zabawkowej serii Trainmaster , instaluje dowolny dekoder i model jezdzi.
Nie wiem czy idea tego modelu byl powrot do zrodel ? Kolko na dywanie i zasilanie z 3 plaskich baterii w szeregu ?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.702 62 3
Jak ktoś bardzo potrzebuję, to mam głośniki, które są przeznaczone do tego modelu, a właściwie do tego gniaza. Głośniki uhlenbrock'a, jak zresztą pokazane w linku pozostałe elementy tylko z nazwy są Piko, no i cena też się robi inna, jak dostaje inną etykietkę. Dekodery Zimo i lenz mieszczą się spokojnie.
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 2 1
Z tego co wiem stonka IC potrafi zalegac ale tez znam paru modelazy ktorzy wlasnie ta stonke kupili do przerobek na wlasne malowania. Osobiscie stonke w malowaniu CTL chce kupic wlasnie jako stonke CTL.
 

Podobne wątki