• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii ET41

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
To już wiadomo czemu się tak szybko wyprzedaje :) 3 sztuki to ładnie, jakieś ciekawe konwersje się szykują ? :)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.431 47 0
Oj tak model jest dla mnie cudowny, zdecydowanie model roku, mimo iż to dopiero jego początek.:ROFL:
Mam już małą listę rzeczy do podrobienia i to mnie cieszy bo frajda z tego modelu będzie jeszcze większa.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Oj tak model jest dla mnie cudowny, zdecydowanie model roku, mimo iż to dopiero jego początek.:ROFL:
Mam już małą listę rzeczy do podrobienia i to mnie cieszy bo frajda z tego modelu będzie jeszcze większa.
Co będziesz przerabiał? Masz już jakieś koncepcje?
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.431 47 0
Tak:
Pomalować środki kabin.
Podmalować drabinki z przodu i środku.
Być może uda się zrobić jeden pełny zgarniacz.
Spróbować wykonać przewody między obydwoma członami.
Pomalować na czarno przedział maszynowni żeby szary nie raził tak przez okna.
Delikatna patyna.
To rzeczy, o których pamiętam, ale pewnie jeszcze coś się znajdzie do zrobienia.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
A jak wygląda przejście pomiędzy członami? Bo myślałem jeszcze o zrobieniu przejścia - tego łącznika, z prawdziwej gumy zamiast plastiku. Tylko nie mam pomysłu skąd wziąć odpowiedni materiał.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Popieram ,filmiki kolegi BRONCO_BILLY są super , nawet te z muzyczką ,chociaż ja osobiście wolę bez muzyki same dźwięki taboru itd.. a także kolega ffox znakomicie prezentuję modele na fotografii ,że aż " kurz":) widać taka :eek:rozdzielczość ,czy to opis czy poradnik zawsze profesjonalnie wykonane
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Akurat widoczny kurz to żaden atut :p ale szczerze często modele zdarzają się zakurzone już przy zakupie. Piętrusy Rivarossi musiałem przed zrobieniem zdjęć potraktować sprężonym powietrzem :(
Całkiem dobrze to się prezentuje.
Fajnie wygłada. Malowane czerwone światła tylko rzucają się w oczy.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Akurat widoczny kurz to żaden atut :p ale szczerze często modele zdarzają się zakurzone już przy zakupie. Piętrusy Rivarossi musiałem przed zrobieniem zdjęć potraktować sprężonym powietrzem :(

Fajnie wygłada. Malowane czerwone światła tylko rzucają się w oczy.
Pewnie tam gdzie były składane do kupy panowało dość duże zapylenie i zanim trafiły do pudełek to już całe oblazły paproszkami , ciekawe jak już u nas w kraju Ultra HD będzie na porządku dziennym, to w modelu można będzie dostrzec farfocle zatopione w szybach albo inne nie doskonałości
[DOUBLEPOST=1423761789][/DOUBLEPOST]
A tak w ogóle to w którym członie jest napęd?
A zgaduj zgadula :)
 

mawaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ja mam w "A", ale pytanie czy we wszystkich tak jest.
Byłoby to dziwne, gdyby napęd montowali na chybił trafił. Mógłbyś jeszcze słówko o opakowaniu? Rozumiem, że jest tego samego typu, co w siódemkach? Czy model przychodzi z połączonymi członami, a jeśli tak to czy potrzeba nie wiadomo jakich zdolności manualno-ekwilibrystycznych by go wyjąć bez uszkodzenia? ;)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.431 47 0
Nie wiem jakie jest w EU07 bo pierwsza, która mnie interesuje ma być dopiero w marcu.Pudełko jest długie, tekturowe, otwierane od góry tak jak np. w Roco.
W środku jest styropianowa wypraska z plastikowym, przeźroczystym przykryciem.Model do tego jest wsadzony w całości, między członami wsunięta jest plastikowa ochronka oraz dwie przy zderzakach z obu stron.Model "siedzi" w tym bardzo twardo i nie ma możliwości się przesunąć.Od spodu tego styropianu są dwa otwory na palce żeby wypchnąć lokomotywę bo wyjęcie jej tak od góry jest trudne i bardzo ryzykowne.Ogólnie pudełko oceniam bardzo dobrze.Znajdują się w nim dodatkowe części do mocowania w postaci przewodów na czołownice lokomotywy.
 

Załączniki

Podobne wątki