• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe skala H0 1:87

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
#45
Budynek fajny dlatego zdecydowałem się na to zlecenie.
Choć po dostarczeniu całych dokumentacji okazało się że nie jest taki prosty jak się wydawało, dolny fundament jest węższy o pół cegły w stosunku do pozostałej części budynku.
Na szczęście się udało, lecz równo z parapetem jest podłoga, nie było wyjścia trzeba było tak to rozwiązać by budynek można w łatwy szybki sposób posklejać.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#50
Dziękuję za zakup oraz za zaufanie, bo jak widać budynek nie jest jeszcze skończony a trafił w przedsprzedaż.
Tak będą drzwi, okna, pokrycie dachowe, itd..
Jak uda się to tez będą rynny.
Okna są tak jak w orginale, czyli podwójne skrzydła okienne.
Przy oknach są wystające murki, i tam tez przyjdą jeszcze małe gzymsiki tak jak w orginale.
Budynek na zdjęciach jest to prototyp, i projekt będzie poprawiany i udoskonalony tak by budynek przypominał orginał budowli.
Gzymsy przy oknach będą poprawiane, bo te są wypalone na kartonie 1,5mm i sa za grube.
Wszystkie propozycje oraz uwagi mile widziane.
 

Załączniki

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#51
Jeżeli prototyp jest taki to o produkt finalny jestem spokojny.
Okna rewelacja właśnie czegoś takiego szukałem.
Przydałby się jeszcze budynek z naszej zakopiańskiej lini np Leńcze.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#57
Dziś budynek wrócił z tuningu od Kolegi Zapfot, i za pomoc mu dziękuję.
Jutro budynek trafi do nowego właściciela, szkoda będzie się z nim rozstać lecz to nie moja skala.
Budynek nie jest sklejony ze sobą piętrami, dlatego są luki, a dlatego tak zostawiłem by nowy właściciel mógł sobie powstawiać mebelki czy zrobić oświetlenie.
Jak widać w zestawie nie ma rynien oraz blachy falistej na dachu, bo takie rzeczy z kartonu się robi ciężko, przynajmniej dla mnie.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

slawek77

Gość
#60
Czyli albo będziesz jutro w Sosnowcu albo znasz przyszłego właściciela budynku :)
W każdym razie budynek wygląda lepiej niż na zdjęciach, a to dla tego że zdjęcia robię telefonem.
Budynek ma trafić na moduł więc będzie się zapewne pokazywał na waszym imprezach H0
 

Podobne wątki