• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe skala H0 1:87

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
#65
Most nie skończony ale orientacyjnie wiem ile wyjdzie kartek a4 na most dwu torowy bagatela 48 kartek A4 :eek:
Pół przęsła mam zrobione w 80% i mam już ponad 2 kartki A4 zapełnione detalami.
Czyli na jedno pełne przęsło wyjdzie 6 kartek A4 czyli 6x8 = 48 :eek:

Licząc średnio 30 zł od kartki A4 to cena końcowa za most do samodzielnego sklejania wyjdzie 1440 zł
Więc prawdopodobnie realizacja mostu nie dojdzie do skutku.:niepewny:
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#67
HHHH nie ma sensu robić okrojonej wersji, to lepiej wcale nie robić.
Most tak mi się spodobał że postanowiłem go zrobić w skali 1:87 ;)
Więc za jakiś czas most będzie można oglądać na pewnych modułach ;)
Most który prezentuję jest bez nitów, lecz postaram się by na moście były i tez nity.
\Właśnie jestem po pierwszych testach które wypadły rewelacyjnie.
Niebawem wstawię fotki gotowego przęsła.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#71
A dziękuję za pozytywne komentarze oraz za przyznane oceny super.
Przęsło jak zwykle jest testowe i dzięki pierwszemu sklejeniu wiem gdzie wprowadzić zmiany oraz poprawki w projekcie.
Przęsło jest zrobione w 95% z tekturki 0,6mm lecz jak widać na zdjęciach nie które elementy są za grube.
Staram się robić zdjęcia by było wszystko widać każdy szczegół oraz wady, w ten sposób po zdjęciach znajduje gdzie co oprawić.
Most planuję wykonać w 60% z tekturki 06,mm a pozostałość z tekturki 0,3mm tak by most za mocno nie był przeskalowany w porównaniu do orginału.
Jutro czyli dziś zabieram się za sklejenie drugiej części mostu.
Kolejnym kokiem będzie narysowania od podstaw kolejnego przęsła z łukowym dolnym elementem.
Są to dwa różne przęsła dlatego trzeba to narysować od podstaw, bo przerobienie tego przęsła zajmie mi więcej czasu niż narysowanie tego od zera.

Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane, każda podpowiedź pomoże mi udoskonalić projekt tak by lepiej prezentował się most na module na którym za jakiś czas pewnie będziemy mieli okazje podziwiać.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#72
A tak wygląda połówka przęsła gotowego do sklejania.
Jeszcze muszę dorobić barierki deski oraz podkłady pod torowisko, ale to już na samym końcu bo i tak nie mam flexa w skali 1:87.
Oraz krótki film wypalania elementów mostu.
No i jak widać na zdjęciach, zrobiłem nity lecz w tych tylko miejscach gdzie są najbardziej widoczne, nie było sensu robić nitów pod torowiskiem bo i tak deski je przykryją.
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
#73
Panowie mam pytanie, jeśli narysuję wszystkie przęsła takiego samego rozmiaru, to przy ułożeniu przęseł koło siebie po łuku wyjdzie że zewnętrzna strona będzie krótsza.
I teraz pytanie, albo zewnętrzne przęsła są dłuższe, albo podpora ceglana jest wypuszczona tak by nie trzeba było robić dostawki przy zewnętrznym moście.
Mam nadzieję że wiecie o co chodzi ;)
Sek w tym że nie byłam tam by to sprawdzić, i nie mam takiej możliwości.
Ja sadzę że podpory jest z jednej strony wypuszczona do krótszego mostu.
Raczej nie budowali by przęseł w kilku rozmiarach, ale mogę się mylić, dlatego proszę o pomoc.
 

Załączniki

OP
OP
Z

Zv

Gość
#74
Parę mostów oglądałem i lubię ten temat, wg mnie przęsła są równej długości a przyczółki budowane tak aby skompensować różnice powstałe na łuku. Może jednak wypowie się ktoś kto to wie na pewno.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#75
Według zdjęć wychodzi na to że początkowe i końcowe przęsła są prawdopodobnie tego samego rozmiaru, a jedynie środkowe będą innego rozmiaru
 

Załączniki

  • 249,8 KB Wyświetleń: 86
  • 270,1 KB Wyświetleń: 83

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.404 28 0
#76
Na tej fotce widać jak te dwa pierwsze przęsła stykają się ze sobą, a następne już są z odstępami.
kakalalalala.jpg
 

ministerek

Aktywny użytkownik
Reakcje
270 10 2
#77
Podpory wyznaczają długość przęseł. Nie buduje się podpór pod przęsła, tylko przęsła dopasowane do podpór. Amen.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#79
Cztery przęsła zewnętrzne na łuku i dwa skrajne wewnętrznego są takiej samej długości a te wewnętrzne wewnętrznego łuku ze stężeniem łukowym są krótsze.
 

Podobne wątki