• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - moje dodatki do makiet

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#1
Witam wszystkich, jako że Kolega @Adam66 stworzył martwego kurczaka (oskubanego z pierza, zdekapitowanego), który to kurczak urzekł mnie swym rozmiarem i szczegółowością, postanowiłem stworzyć coś własnego. Padło na potencjalnego zjadacza kurczaków - zomowca. Temat prlu, jak wiemy, jest wiecznie żywy, a koledze @Abarth-owi potrzebni są zomowcy do pacyfikacji kopalni, toteż postanowiłem wydziergać w 3d takiego właśnie ludka. Co w wydruku z tego wyjdzie - pojęcia nie mam. Ale jak nie spróbuję to się nie dowiem. Model stworzyłem jak zwykle w Lightwave 3D, zabrał mi jakieś 4 godziny, więc nie zbyt wiele.
Póki co w pozycji T, ale docelowo mój zomowiec ma występować w co najmniej kilkunastu pozach. Do tego celu zamierzam użyć modułu o wdzięcznej nazwie Genoma, gdzie w postać wkleja się szkielet, którym można dowolnie poruszać postacią. Tyle teorii. Bo ludek powstał, ale genoma przy poruszaniu wygina mu kończyny w sposób aż bolesny dla oglądającego (kolano zgina do tyłu.... brrrr....).Moduł genoma dopiero poznaję, ale myślę, że poradzę sobie z problemem i jakoś wybrnę. Co ciekawe po ustawieniu konkretnej pozy można model zapisać w "bezruchu" np. w kilku etapach marszu - co da różnorodność postaci, które będzie można ustawić na makiecie.

Ale do rzeczy.
Tutaj zdjęcie referencyjne:

A poniżej model docelowy z szkieletem. Miłego oglądania.


 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#4
no to czekamy na prezentację figurek po druku ;-)
Otóż to :) Zobaczymy co wylezie, najpierw jednak muszę zrobić postaci tzw. "rigging", by szkielet działał jak należy i by można było zrobić kilka lub kilkanaście póz. Teoretycznie mogę wyginać postać "ręcznie", tylko po co.

Teraz już wiadomo ze nie ma u Ciebie rzeczy nie możliwych :)
Hmmm.... znalazłbym kilka rzeczy niemożliwych. Np nie potrafię przebrnąć przez mimikę postaci :D Ale płomień udało mi się zanimować
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#5
Witam wszystkich, jako że czas jakiś nie robiłem a animacji, a czas nie stoi, zwłaszcza w oprogramowaniu 3D, musiałem nauczyć się modułu animacji postaci o wdzięcznej nazwie Genoma w Lightwave3D. Pozwala on nadać postaciom ruch, niezwykle realistyczny zwłaszcza przy uzyciu motion capture (dla niewtajemniczonych - skanowany ruch postaci w przestrzeni i czasie). No i nauczyłem się na tyle ile mi potrzeba do moich zomowców.
Poniżej efekt tych moich zmagań. Plan jest by tych ludków zrobić w wielu pozach. Póki co leją kogoś leżącego i bezbronnego, prawdopodobnie studenta (ulubiona ich zabawa, z tego co pamiętam). Z tego miejsca chciałem pozdrowić wujka Tadzia, niegdyś bohatera z pałką, dziś zagorzałego katolika i zwolennika dobrej zmiany (jak to się w życiu plecie nieraz...)

Tak czy owak, jeśli ktoś zechciałby pomóc i podesłać jakieś ciekawe zdjęcia zomowców w ruchu, czy na jakiejś odprawie, to proszę publikować, chętnie wykorzystam i razem zbudujemy bazę postaci, którą chciałbym wydrukować, pomalować i pokazać gdzieś na dioramie. Wprawdzie gugle jest pełne zdjęć, ale nie zawsze ciekawych i w wystarczającej jakości.

Co do samych postaci - pamiętajmy, że celowo nie robiłem zbyt dokładnych, by dało się je wydrukować.
zomo_fight_p1-p5_007.jpg zomo_fight_p1-p5_006.jpg zomo_fight_p1-p5_005.jpg zomo_fight_p1-p5_004.jpg zomo_fight_p1-p5_003.jpg zomo_fight_p1-p5_002.jpg zomo_fight_p1-p5_001.jpg
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#7
No to ku*** poszedłeś po bandzie...:eek: Chyba nie musze przypominac ze zamawiac zestaw takich ludzików do malowania ;) Marnujesz tutaj talent, zaraz pisz do Nocha czy Preisera, niech zastrudnią Cie na pół etatu za pare tysi ojro ;)
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#8
Figurki wyglądają obiecująco, dużym plusem jest kilka wersji "ruchowych", czekam na gotowy wydruk, jestem ciekaw na ile drukarka poradzi sobie z takim wzorem.

Marnujesz tutaj talent, zaraz pisz do Nocha czy Preisera, niech zastrudnią Cie na pół etatu za pare tysi ojro ;)
Przy takich umiejętnościach nie ma co wspierać zachodniego przedsiębiorcy a budować rodzimą markę, wprowadzając na rynek kilkanaście "masowych" wzorów, a dodatkowo oferując figurki na zamówienie/życzenie ;-)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#9
Figurki wyglądają obiecująco, dużym plusem jest kilka wersji "ruchowych", czekam na gotowy wydruk, jestem ciekaw na ile drukarka poradzi sobie z takim wzorem.



Przy takich umiejętnościach nie ma co wspierać zachodniego przedsiębiorcy a budować rodzimą markę, wprowadzając na rynek kilkanaście "masowych" wzorów, a dodatkowo oferując figurki na zamówienie/życzenie ;-)
Dzięki wielkie, tylko żeby uruchomić produkcję masową to trzeba uruchomić najpierw linię produkcyjną bo na zywicach i druku nie da rady. Trzeba posiedzieć nad biznesem, a ja już mam dwa dobrze funkcjonujące i trzeciego głową nie ogarnę. :)
Z kolei wtrysk by dał radę.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#10
No to ku*** poszedłeś po bandzie...:eek: Chyba nie musze przypominac ze zamawiac zestaw takich ludzików do malowania ;) Marnujesz tutaj talent, zaraz pisz do Nocha czy Preisera, niech zastrudnią Cie na pół etatu za pare tysi ojro ;)
Nic nie marnuję. Robię to co lubię :) a w zasadzie to robię pod ciebie głównie :) żubra skończę to zaczynam nyskę, uaza, stara i poldka - wszystko w wersji milicyjnej.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#14
@Heniek_Star - pałki różne mieli

foty z internetów:
zomo_12.jpeg (wp.pl)
zomo.jpg (nie wiem skąd)

I pytania do bardziej doświadczonych kolegów:
1. tarczę chcę zrobić z blaszki trawionej, a napis na tarczy chcę zrobić kalką, ale czy kalkę da się naciągnąć na lekką wypukłość, np nadtrawionej blaszki?
2. z czego zrobić flagę dla protestujących, by miała zwiewny, lekki kształt? Wymyśliłem żeby cienką warstwę żywicy rozlać i taką plastyczną jeszcze powyginać, a potem pomalować.
3. na tak powyginaną flagę da się nałożyć kalkę z napisem solidarność?
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#15
I pytania do bardziej doświadczonych kolegów:
1. tarczę chcę zrobić z blaszki trawionej, a napis na tarczy chcę zrobić kalką, ale czy kalkę da się naciągnąć na lekką wypukłość, np nadtrawionej blaszki?
2. z czego zrobić flagę dla protestujących, by miała zwiewny, lekki kształt? Wymyśliłem żeby cienką warstwę żywicy rozlać i taką plastyczną jeszcze powyginać, a potem pomalować.
3. na tak powyginaną flagę da się nałożyć kalkę z napisem solidarność?
1. Dobry płyn zmiękczający powinien pomóc
2. kartka zwykłego papieru zaimpregnowana klejem CA?
3. przy okrojeniu jak największej ilości przeźroczystego filmu, użyciu płynu zmiękczającego powinno dać radę, można ewentualnie posiłkować się małymi nacięciami skalpelem kalki w miejscach najmniej naprężonych i dolaniu dodatkowej porcji zmiękczacza, wszystko kwestia wielkości pofalowania podłoża,
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#17
Ksztalt flagi raczej powinien byc jednakowy pod konkretna kalkomanie.
tzn?
nie chciałbym obliczać ile muszę naciągnąć kalkomanię na obłą flagę. Każda flaga miałaby być prostokątem zwiniętym lub pofalowanym, więc kalka w prostokącie też chyba podpasuje, ew. sam pasek obejmujący napis.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#18
Witam,
doszło kilku zomoli i się gapią jak ci pierwsi leją opozycjonistę o pseudo "niewidzialny"... ciekawe, czy trafiają...
tak czy owak tych dwunastu bohaterów idzie do druku - zobaczymy co też z tego wszystkiego wyjdzie...

każdy dostanie trawioną tarczę - wieczorem wrzucę wzór do pokazania

zomo_fight&stand_p1-p12_003.jpg
zomo_fight&stand_p1-p12_002.jpg
zomo_fight&stand_p1-p12_001.jpg
zomo_fight&stand_p1-p12_000.jpg
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#20
W jednym z Bondów z Brosnanem (chyba Jutro nie umiera nigdy) po scenie walki na hali drukarskiej Bond patrzy z kładki technicznej na zwłoki oponenta oplatane pokrwawionym papierem gazetowym i ów widoczek okrasza komentarzem "dzisiaj drukują już wszystko" (cytuję z pamięci). Tak jakoś mnie się skojarzyło pacząc na ten wątek.