• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MAKIETA GÓRSKO-WIEJSKA

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#81
Kiedyś robiłem brony jak znajdę je to pokaże. A robiłem tak:
Lutownicą zlutowałem kratownice trochę krzywo a od spodu w miejscach przecinania się dodałem szpikulce przylutowane oczywiście. Następnie psikłem z leksza sprayem siwym a potem czarnym ;).
A masz bude dla psa jak nie to zrób zawsze na wsi jest pies. Możesz zrobić wiate a tam traktor i przyczepa
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#82
Buda z psem będzie, ale koło stodoły jakoś, a brony i pług pokaż koniecznie, jestem ciekawy jak to wyszło. Może sam się jednak pokuszę o ich zrobienie...hmm...
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Postanowiłem w tym niezagospodarowanym dotąd miejscu zrobić jakieś drzewko-krzaczory i dalszą część podwórka, mały składzik drewna itd... Kilka fotek z ostatnich prac :D
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#85
Jeszcze dzisiaj udało mi się zrobić pierwsze lanie wody... póki co jest jej malutko i kamienie wyglądają trochę jak by pływały razem z nią - to dlatego że wpłynęła do poziomu kamieni i wypełniła pozostałe luki i miejsca bez nich, mam nadzieję że kolejne warstwy dadzą efekt głębi...
A właśnie czy ktoś robił już jakiś taki potok, albo rzeczkę i mogłby doradzić czy kolejne warstwy wylewanej wody powinno się np malować tu i tam? Czy poprostu wylewać czekając na efekt? Widzę że to chyba będzie najdłuższy etap robienia tej makiety...
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#86
Witajcie,
ostatnio mam mniej czasu na dłubanie, dlatego dopiero dzisiaj foty nowopowstałego kozła, drzewka, widok na poprawiany cały czas przyczółek mostu, powstał też mały wodospad, no i stale przybywa wody, ktorą leję powoli i cierpliwie...
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
844 77 5
#87
Woda z czego? Ja wczoraj zrobiłem próbę lania z żywicy epoxy dragona, wszystko cacy, tylko podkład piaskowy ściemniał za mocno i wyszła ''mętna'' lura, ale dalsze próby w toku. ;)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#90
He he a skad Maciekk wiesz, że to szkło wodne...? ;) Nie mylisz się, tak właśnie jest 8)
Minusem szkła wodnego jest to, że rozpuszcza sie kolejną nalaną warstwą, wcześniej już zastygłą. I o ile by sie to działo nie bardzo głęboko, o tyle w przypadku u mnie na makiecie to rozpuszcza baaardzo głęboko i znowu całość zastyga. Według mnie za głęboko. Do tego czas schnięcia ponad 48 godzin to długo... Poza tym całkeim fajne to szkło wodne, ale polecam na wody stojące, na wartkie strumienie nie bardzo sie nadaje, trudno a wręcz niemożliwe jest jego modelowanie w trakcie schnięcia itd. bo i tak na koniec wróci do postaci płaskiej. Ja wspomagałem to klejem poli-cośtam przeźroczystym, który poprzez swoja gęstość szybko schnie pod suszarką i mozna zrobić cos w rodzaju nurtu... Plusem szkłą wodnego jest krystaliczne wręcz przejrzystość-jeśli komuś na tym zależy.
Zbyszek -Ja chcętnie spróbuję tej żywicy, o której juz pisałeś poprzednio. Nie mogłem ostatnio dostać w Leroy, ale jeszcze poszukam. Chcę popróbować jeszcze czegoś innego niz szkło wodne. Powiedz jak długo schnie Ci ta żywica?
A zmętnieniem na dnie bym sie nie przejmował, to będzie bardziej realistycznie wyglądało i da efekt głębi. Pokaż foty jak będzie już co oglądać.

Pozdrowienia,

Karol.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
844 77 5
#91
Żywica po 20 minutach już żeluje i jest kryształowa, to zmętnienie podobne jest do lakierowania drewna, niby żółto-białe, a po lakierze ciemno-żółte. Tu podobnie, ziemia była popielata, a pod żywicą się zrobiła ciemnobrązowa. Teraz przed zalaniem ''wodą'' polakieruję lakierem błyszczącym humbrola i już wstępnie będzie widac efekt.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#92
Niestety szkło wodne nie nadaje się na wodę choć jego cena jest atrakcyjna. Testowane na 2 makietach modułowych z Poznania. Na obu po roku poszła w "piz...du".
To NIGDY nie schnie. Zapada się na środku. A na końcu siwieje... Choc to bardzo długi proces i na początku naprawde cieszy oko. U nas tez było początkowe zachwycenie tym materiałem.. teraz przeklinamy go, bo rwać część modułu trzeba...
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#94
no to ładnych rzeczy się dowiaduję o tej wodzie cos mi ją Maciek polecił... :twisted: ;)
Ja stosowałem ostatnio warstwę kleju przeźroczystego również, żeby trochę powierzchnia tego strumienia była zbulwersowana, to może nie popęka bo klej jest bardzo elastyczny i z tego co widziałem ładnie związało wszystko razem. Następnym razem żywica będzie...chyba że Zbyszek napisze że mu popękała :p
Czy uważacie, że jeszcze coś trzeba dołożyć do tej mojej dioramki? Ja to nie chcę przesadzić i chyba na tym co jest teraz poprzestanę. Zrobię jeszcze boczki tylko z litego drewna albo sklejki tak żeby dopasować do rzeźby terenu, doleję wody i finito.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.736 34 3
#95
Panowie, poczytajcie sobie co to jest szkło wodne i zrozumiecie, że nie nadaje się do robienia imitacji wody. Po prostu, powoli reaguje np. z CO2 zawartym w powietrzu, a powstające węglany powodują zmętnienie. Po "wyschnięciu" ma kruchą strukturę amorficzną (pytanie, czy kiedykolwiek rzeczywiście wyschnie, skoro jest higroskopijne). Słowem: wygląda super, ale dajcie sobie z nim spokój. Chyba, że lubicie "rwać część modułu".
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#96
Kylogram - a gdyby powierzchnię taka polakierować-zabezpieczyć, zmniejszając tym samym dostęp powietrza i wszelkich innych czynników zewnętrznych? Probował ktoś?
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.736 34 3
#97
"gdyby powierzchnię taka polakierować" - OK, ale to nie wystarczy. Trzeba by zabezpieczyć również dno i "boki" - czyli tak jakby zamknąć szkło wodne w szczelnym "opakowaniu"... Ale pojawia się kolejny problem: szkło wodne zwykle zawiera domieszkę NaOH, co nie zwiększa nam trwałości lakieru. Jedynym wyjściem jest przeprowadzić stosowne doświadczenie. Kto pierwszy? Nie pchać się :D Jedno z doświadczeń, którego autorzy wygrali parę lat temu alternatywnego Nobla, polegało na badaniu zjawiska kapania gęstej smoły, i trwało ze 20 lat. Ze szkłem wodnym pójdzie szybciej, ale jeśli zaczniemy jutro, to miarodajne wyniki uzyskamy dopiero po zakończeniu meczów na naszych jeszcze nie wybudowanych stadionach.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#99
Maciekk - nie ma sprawy, najwyżej zaproszę Cię do Stolycy, żebyś mi to teraz pomógł odrywać... :LOL: Swoją droga widziałem foty z Waszej TMM i jest naprawdę ładnie. Fajnie, że coś z tym robicie i pokazujecie na zewnątrz.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.369 10 0
no jak będzie trzeba pomoc zrywać to przyjadę :D :D :D
a co TMM to zapraszam bo w sobotę i w niedzielę wystawiamy się ( oczywiście tą )
 

Podobne wątki