• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MAKIETA GÓRSKO-WIEJSKA

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Obiecane fotki z następnego dnia pracy...
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Dzięks Panowie,
pytanko mam takie: czy ktoś trenował z wodą ale nie jakąś Polaka, albo Fallera albo innej znanej firmy tylko z czymś tanim a dobrym i mógłby mi polecić jakiś produkt? Widziałem na Allegro że jest woda za 20 zł...tylko nie wiem czy to wogóle warte jest wylewania na makiecie? Miał ktoś z czymś podobnym doświadczenia pozytywne lub negatywne?
Ewentualnie proszę o info czy stosujecie coś innego zamiast kupnej-sztucznej wody? Kiedyś Zbyszek w jakimś wątku pisał coś o kleju i że z tego robił. Ale jak próbowałem z klejem to niestety robią się bąbelki i woda wygląda jak wzburzona mineralna... można tego jakos uniknąć?
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
843 77 5
#25
Żywica epoxydowa firmy Dragon, dwuskładnikowa, transparentna. Do kupienia w marketach.
Ja osobiście wody nie robiłem, ale na próbach wypadła rewelacyjnie. Skurcz praktycznie żaden.
A trawka kolorystycznie rewelacyjna :!:
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#26
Ja kiedys próbowałem z wodą.Zrobiłem dno rzeki,za kamienie posłużył mi granulat do wtryskarek,gazeta,wikol,pomalowałem na ciemno zielono-szaro,i zacząłem malować zwykłym lakierem bezbarnym do drewna.Warstwa pierwsza ok,jak wyschło śladu brak.Warstwa druga,trzecia,czwarta....pojawiła się jakaś grubość,nawet mnie to satysfakcjonowało ale po chyba ósmym wyschnięciu pojawiły się bomble,pęcherzyki powietrza.Może i efekt byłby fajny gdzieś na zakrętach ale na całości wyglądało masakrycznie taka rwiąco-martwa rzeka.Więc z lakierami z hipermarketów byłbym ostrożny.W klubie modelarzy kolejowych w Łodzi na jednym module jest rzeczka robiona podobno lakierem,warstwowo,mozolnie.Efekt mi się podobał http://www.lkmk.pl/images/articles/maki ... /foto1.jpg
Po jakimś czasie(chyba pare lat) imitacja wody lekko popękała i sie powyginała.Może to efekt sił zewnętrznych,tego nie wiem.
Teraz jak miałbym robić sztuczną wodę chyba poszedłbym po fallera lub coś podobnego ale firmowego,juz sprawdzonego.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Pomost to pomysł mojej Żony-muszę o tym wspomniec bo inaczej mi więcej nie pomoże... ;) albo co gorsza obiadu nie będzie ;)
Maciekk napisał mi jak działa to szkło wodne, do czego jest stosowane w rzeczywistości i że można to kupic w kazdym budowlanym, zatem teraz czeka mnie wycieczka do Leroy i testy 8)
Co wyjdzie z tego pokażę wkrótce.
Pozdrawiam,

Karol.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Pień jest z...pnia ;) czyli z gałązki urwanej z osiedlowych krzaczorów. Kwestia tylkodobra odpowiednio rozczapirzonego z jakimiś bocznymi wyrostami i odpowiedniej grubości żeby nie przeskalować.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Witajcie,

żeby nie bylo, że nic nie robię, zamieszczam foty z kolejnych prac nad makietą. Działania przeniosły się teraz w teren mniej górzysty... Muszę zaznaczyć (dla świętego spokoju... ), że krzaczki przy domu kwitnące i kwiatki przy studni i płotach to dzieło mojej żony...i zgodnie stwierdziliśmy, że to najładniej wyszło... ;) :D
Oczywiście prace postępują nadal i to są tylko kolejne etapy, także parę rzeczy sie zmieni albo będzie poprawione...
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
Maciek - jeszcze nie probowałem niestety, poki co "zszedłem z gór" i robię wieś, nawet jeszcze nie kupiłem wody, ale oczywiście niedługo to nastąpi. Muszę jeszcze posiać trochę trawy w okolicach strumienia, torowiska i górach. Także wodę chcę zrobić na końcu żeby nie naśmiecić w zasychającą wodę trawkami.

Pakeszloko - zgadza się domek PIKO tylko troche go podrasowałem i pododawałem elementów, a szopa dla kóz to resztki niewyskalowanego dworca chyba firmy VERO. To była ubikacja albo jakiś magazynek na tym dworcu. Oderwałem dach, poobcinałem co niepotrzebne, położyłem papę, spatynowalem, dokleiłem drzwi i tak wyszło... Nie wiem dobrze czy źle?

Kpev1884- dzięki 8) daje fotki jakiś pojedynczych elementów jeszcze, może dzisiaj uda się zrobić bardziej poglądowe fotki, całość jeszcze nie skończona, w górach niewiele się zmieniło, także cierpliwości...
 

Załączniki

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#39
Poprostu chce zobaczyć jaka jest duża i jaki efekt jest w całości.Jest rewelacyjna,myśle żeby zrobić kilka dioramek,bo do mojej flagowej makiety kompletuje elektronike.Żonka się irytuje że kasa płynie a efetu nie widac. :|
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
No tak odpływ kasy związany z kupowaniem elementów, byle trawek, posypek, pierdółek...to czasem daje po kieszeni. Ale jaki efekt jest później... :) poza tym mozna później makietę sprzedać i miec pieniądze na następny projekt. A małe dioramki to super sprawa zeby poćwiczyć warsztat, zrobic cos szybciej co zainnspiruje, możę żonę zachwyci i da trochę spokoju... ;) wieczoram dam footki całości,

pozdrawiam,

Karol.
 

Podobne wątki