• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MAKIETA GÓRSKO-WIEJSKA

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#44
Twardy, tylko ja mówie o gospodarzach, którzy coś znaczą. Krowie nic się nie dzieje do minus iluś tam stopni (nie pamiętam już ile)
 

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
KuKu - w Teksasie to se można tak bydło hodować a nie u nas .
Sam se pomieszkaj w naszym klimacie przez cały rok na zewnątrz.
To może głupie pomysły Ci się przestaną kolebać po łepetynie .
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Kpev1884 - proszę fotka całości, w tle masz punkty odniesienia typu butelka wikolu ;)

Twardy - moje krowy dojeżdzają na pastwisko kolejką górską, codziennie na 7:00, później wypas, dojenie, wypas i do domu... :p A żeby ktoś nie pomyślał, że jestem złym gospodarzem to wybudowałem dzisiaj obory dla krów i koni, w końcu niedługo wybory na sołtysa-może wystartuje...to trza mieć.

Mam pytanie: czy ktoś z Was ma jakies foty albo materiały, odnośnie jakiś osłon stosowanych w górach, zabezpieczających przed odłamkami skalnymi, kamieniami itp? Jak takie coś wygląda?
 

Załączniki

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#49
Nie chce być czepialski ale wzmocnienie w drzwiach jest odwrotnie wklejone (tzn ta ukośna belka) wiem bo sam u siebie ten błąd zauważyłem raz ;)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
Dzięki za podpowiedź, wcale nie jestes czepialski :D Zorientowałem się dopiero po przyklejeniu, a dokładnie to mi moja żona powiedziała... :roll: :oops: bo ja wcześniej w życiu drzwi do obory nie strugałem :LOL: Chciałem zrobić foty bo mnie tu Twardy od złych gospodarzy..., a jutro to przyczepie odwrotnie=prawidowo 8)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#51
Witajcie,
kolejne foty z postępu prac. Powstał przyczółek mostu, jeszcze troche sie zazieleniło, zrobiłem pierwsze szutrowanie bez zabrudzeń i patyny, zrobiłem tez siatki ochronne przed spadającymi kamieniami, a wokół domu krzątają się autochtoni...
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
Cześć,
nikt nic nie pisze...a ja daję kolejne fotki. Dzisiaj dołożyłem trochę zieleniny, powstał gnojownik na tyłach obory, a niezamocowana jeszcze stodoła to robota mojej żony... 8) :D
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#56
Napisz jakich traw używałeś? Producent, nr-y, szczególnie długich.
Trawa, to takie moje zboczenie :) , pomimo, że nigdy tego świństwa nie paliłem.
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#57
Mam pytania do zdjęcia DSCF8741.JPG.
1. Czemu otwór w ścianie jest tak postrzępiony?
2. Czy te "badyle" w kojcu pod oknem nie są zbyt duże. Po powiększeniu do skali 1:1 byłyby spore...
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#58
A_Tox napisał(a):
Mam pytania do zdjęcia DSCF8741.JPG.
1. Czemu otwór w ścianie jest tak postrzępiony?
2. Czy te "badyle" w kojcu pod oknem nie są zbyt duże. Po powiększeniu do skali 1:1 byłyby spore...
Załamałes mnie to nie kojec dla badyli TYLKO GNOJOWNIK SZAMBO
Kolejne byłeś na wsi, ale typowo polskiej? Jeśli nie to już Ci mówię, że przeważnie takie są okna a szczególnie właśnie takie otwory wybite w celu wywalania gnoju
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#59
KuKu napisał(a):
A_Tox napisał(a):
Mam pytania do zdjęcia DSCF8741.JPG.
1. Czemu otwór w ścianie jest tak postrzępiony?
2. Czy te "badyle" w kojcu pod oknem nie są zbyt duże. Po powiększeniu do skali 1:1 byłyby spore...
Załamałes mnie to nie kojec dla badyli TYLKO GNOJOWNIK SZAMBO
Kolejne byłeś na wsi, ale typowo polskiej? Jeśli nie to już Ci mówię, że przeważnie takie są okna a szczególnie właśnie takie otwory wybite w celu wywalania gnoju
Byłem na wsi. Moi dziadkowie byli rolnikami.
Spędziłem trochę czasu na wsi - polskiej.
Widziałem też wspomniany gnój. Nawet zdarzyło mi się taki gnój wywalać z obory mojego dziadka.
Gnój, zwany też obornikiem, to dobrze wydeptana mieszanka słomy z odchodami i nie zawiera badyli.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/22/Oborniksk%C5%82adowany.jpg/800px-Oborniksk%C5%82adowany.jpg
Doraźnie wybite w murze okno nie zawiera włókien.

Ale to było w północnej Polsce. A Polska to spory kraj i w innych regionach może to wyglądać inaczej.
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#60
Gnój w skali h0...dobre. :|
To jest właśnie nasza polskie konserwatywne podejście do modelarstwa.Powodzenia
 

Podobne wątki