• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MAKIETA GÓRSKO-WIEJSKA

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#61
Odnośnie powyższego...
Otwór okienko do wyrzucania gnoju jest specjalnie nierówny i imituje taką samoróbkę, gdzie odpada tynk na krawędziach itd. Co do badyli to fotka, która pokazałes to jakoś to siano strasznie zmielone było i krótkie. Jak pamiętam to siano ma swoją długość a posklejane że tak obrazowo powiem z odchodami itd. czasem ciągnie się jak własnie te, jak to nazwałeś, "badyle".
Oczywiście co gospodarstwo to inaczej; jedna słoma krótsza inna dłuższa, u mnie jest akurat dłuższa + powiedzmy są jeszcze wrzucane gałęzie ktore wiatr połamał a gospodarz porzadny i obejście chce mieć poukladane, dlatego je wrzuca do jednego wora z innymi organicznymi odpadkami. :LOL:
Obornik w HO - tak czemu nie choćby dlatego, żeby to wszystko było realistyczne. A nie obora bez sralnika, wypas bez ogrodzenia itd. Chcę zachowac realizm i prawdziwość.
Zbyszku - numerki Ci podam jutro do tej trawy, mimo że... ;)

Pozdrowienia,

Karol.
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#62
Mnie chodzi dodatkowo po głowie zrobienie zestawu: zbiornik/beczka na wozie "drabiniastym + koryto do pojenia zwierząt na polu.
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#63
ATox zobacz teraz gnojownik, lepszy? 8)
Co do poidła takiego i wozu z beczkami, to nie bardzo chyba...bo zwierzęta biora wode z tego co jedzą, z trawy, a pojone są przy stajni/oborze, albo w samym budynku. Nikomu by się nie chciało śmigać z wiadrami z woda na pastwisko ani wozić tam wody wozem. Przed budynkiem powstanie pewnie takie betonowe poidło, ale na pastwisku to raczej nie. :)
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#65
Poczytałem...,macie rację jeślki krowa jest wyprowadzana na cały dzień. Jelsi tylko na kilka godzin to wystarczy napojenie przed i po wypasie ;) Moja krowy nie wiem jak są wyprowadzane bo narazie gospodarza gdzieś wcięło...i nie wiem :LOL: Fakt to będzie fajne urozmaicenie i zrobię albo poidło z beczką albo wóz dowożący wodę... efekty wkrótce :D Macie jeszcze jakies pomysły co by tam dodać?
 

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#68
Obornik ok w skali h0,ale chodziło mi jak wyskalujesz gnój.....jakieś pomiary? :oops:
A jeśli chodzi o dodatki to jakies przedmioty do pracy codziennej w gospodarstwie by sie przydały,koło drabiniaste na murze,no i jak to polska wieś to i kapliczka przydrożna obowiazkowa.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#69
Ten gospodarz to chyba jakiś bardziej zamożny - pod sam gnojownik położyli mu tory i wywożą "nieczystości" węglareczką :D
 

Leszek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#70
Jeśli wyprowadza się na cały dzień krowy, to na pastwisku obowiązkowo musza mieć co pić
Super, bardzo cieszy fakt ze wsrod absolwentow technikow rolniczych jest tylu fanow modelarstwa kolejowego :LOL:
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#72
Gnojownik doczekał sie podnośnika do wyrzucania zawartości w okolicznościach czyszczenia ;)
GAŁA - Twój pomysł - kuszący... ale nie zastosuję ;) :LOL:
Powstało poidło z kranikiem przy stajniach, stodoła wreszcie stanęła tam gdzie powinna, szczególy jeszce do dopracowania oczywiście, pojawią sie narzędzia deski, bałagan itp.
Mam tylko problem z pustym miejscem między oborami i zagrodą kóz a stodoła, bo nie wiem co tam zrobić zeby nie przesadzić... Macie moze jakiś pomysł?
Ponizej foty z kolejnego dnia dłubania
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#74
cześć,
no własnie nie o takie coś mi chodzi...bo to za duże, za bardzo szczegółowe i raczej byłoby przesadą wrzucić jeszcze cos takiego, zrobiłby sie tłok i przesyt. Chodzi mi o coś możliwie "płaskiego"/niskiego ale dobrze - nie przesadnie! wpasowanego w otoczenie.
Jakieś inne pomysły? 8)
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#75
Studnie zwykła z korbą, anie z żurawiem. I na stodole lepiej będzie wyglądać papa dachówke na drewnianych stodołach prawie w ogóle nie stosowali.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#77
http://layer.uci.agh.edu.pl/~mczapkie/Train/rawfoto/Wies/Witkowice/DSCN0937.JPG

http://layer.uci.agh.edu.pl/~mczapkie/Train/rawfoto/Wies/Witkowice/Dozynkowa-40.jpg
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#78
:shock: Ciekma...a mozesz jaśniej? :) że w sensie stosowali dachówkę? Mi też się tak wydaje ze stosowali żeby dłużej przetrwała i z tego co pamiętam to w tych gospodarstwach co byłem to była właśnie dachówka na stodole.
A studnia jest koło domu już, na korbę, bez żurawia... Następne proszę 8) ;) tylko nie kolejny kurnik :D
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#79
weź umieść pług i brony do konia zarośnięte takie pamiątka z poprzedniej epoki w rolnictwie gdzie nie gdzie jeszcze stoją zarośnięte. Zawsze będąc u babci na wsi jak i teraz widze, że ludzie mają sporo drzewa przeważnie za domem może coś takiego?
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#80
KUKU - fajne opcja, ale to będzie dość małe a placu jest relatywnie więcej...poza tym przeraża mnie wykonanie precyzyjnych elementów a wersji kupnej nie posiadam, co więcej nie posiadam też siły nabywczej póki co żeby w takowych posiadania wejść...
Chodzi mi po głowie natomiast zaczęta budowa domu albo jakiegoś budynku gospodarczego...fundamenty, deski itp..trochę taki plac budowy...
 

Podobne wątki