• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.665 78 7
Taaa,... Na punkcie tego ŚDM wszyscy pogłupieli, a młodzież ( w tym przypadku z jakim się spotkałem) bez jakichś resztek myślenia.
Miałem z czwartku na piątek "S2" i wjeżdżam na p.o. Warszawa Śródmieście i widzę szpaler - nic nadzwyczajnego gdyby nie pora i zachowanie młodzieży na peronie. Jakby mogli to stanęli by na torach - gwizdek z ELF'a nic nie dał - nie załapali, bo zaczęli falę meksykańską.
Na dwie rury nie trąbiłem, bo by w tych podziemiach wszyscy pogłuchli lub wpadli w panikę, a życzliwi już by donosili, że maszynista hałasuje ( takie czasy).
Pozostało tylko pełne służbowe i dojechanie do miejsca postoju z Vmax 10-20km/h.
Wyjazd to już tylko jazda do 5km/h i ślipienie w monitoring ( lusterka) czy mielonego nie będzie...
Po prostu (sorry za język) DEBILE!!!
Widać może było tylko 2-3 opiekunów co załapali co się dzieje (ale oni mieli z 30-40 lat na karku) i zaczęli odsuwać grupę od krawędzi peronu...

Pozdrawiam z MMz:)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.314 111 10
Zastanawiam sie czyj to pomysl i kto na to pozwolil. Ci pseudoartysci z amerykansko wykszywionymi czapkami mogli byc wyszkoleni, zamiast tracic pieniadze i farbe na takie bzdury, powinni ich zaprowadzic na parowozy zeby pomogli pomalowac na prawidlowe kolory. Od razu poznali by troche historii i nauczyli by szacunku dla roboty innych ludzi. A tu promowanie zbeszczeszczania taboru. No ale coz, tak wyglada degradacja narodu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.037 508 29
Zastanawiam sie czyj to pomysl i kto na to pozwolil. Ci pseudoartysci z amerykansko wykszywionymi czapkami mogli byc wyszkoleni, zamiast tracic pieniadze i farbe na takie bzdury, powinni ich zaprowadzic na parowozy zeby pomogli pomalowac na prawidlowe kolory. Od razu poznali by troche historii i nauczyli by szacunku dla roboty innych ludzi. A tu promowanie zbeszczeszczania taboru. No ale coz, tak wyglada degradacja narodu.

"Mogli być wyszkoleni" w jakiej dziedzinie ?
"pomalować na prawidłowe kolory" oczywiście zakładam że Ty wiesz na jakie.
"zbeszczeszczenie taboru" hm, http://sjp.pl/zbezcześcić , nie poniosło Cię odrobinę.
"degradacja narodu" też dziwnie brzmi.

Aby jasne było, jestem wrogiem graffiti, ale też nie lubię takich ortodoksyjnych obrońców czci i wiary.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.314 111 10
"Mogli być wyszkoleni" w jakiej dziedzinie ?
"pomalować na prawidłowe kolory" oczywiście zakładam że Ty wiesz na jakie.
"zbeszczeszczenie taboru" hm, http://sjp.pl/zbezcześcić , nie poniosło Cię odrobinę.
"degradacja narodu" też dziwnie brzmi.

Aby jasne było, jestem wrogiem graffiti, ale też nie lubię takich ortodoksyjnych obrońców czci i wiary.
Odpowiem po kolei: wyszkoleni w malowaniu, czyli od przygotowania do malowania, a nastepnie pomalowania we wlasciwe kolory...Nie nie pomylilem sie, tylko zamiast odpisywac od razu, trzeba sie zastanowic co mialem na mysli. Ujelem to specjalnie w jednym zdaniu. No to chyba wytlumacze o co chodzilo. Wladze i muzeum kolejnictwa ktore tak "boleje" z powodu braku srodkow na utrzymanie taboru, moglo zainwestowac w tych zapalencow od malowania i podac im wzory kolorow pasujace do historycznego wygladu. Mam nadzieje ze to wyjasnienie nie pozostawia zadnych pytan. Degradacja narodu-wcale dziwnie nie brzmi, takze nigdzie tu nie napisalem o mojej wierze.
No może nie tak dziwnie ale ciut ... krzywo. :(
Kolego "Jarzabek", przepraszam sprobuje sie poprawic;) ale orlem z Polskiego nigdy nie bylem.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
120 3 0
Jednostka, która została pomalowana, najpewniej niedługo pójdzie do naprawy, albo w tak zwane krzaki, toteż jest okazja na taką akcję. IMHO złe to nie jest, zwłaszcza że nad malunkami pracują profesjonaliści, a nie małpy w kapturach, dla których nawet nie jest ważne jakiekolwiek wykonanie malunku (że o wykonaniu go na poziomie nie wspomnę), tylko zbombienie danej jednostki taborowej. Najgorsze w tym drugim przypadku jest to, że to nie tabor będący w regularnej eksploatacji rzadko co pada ofiarą bazgrołów, lecz pojazdy zabytkowe! Przed paradą było głośno o pobazgranym SN61 z Chabówki, jeszcze wcześniej SN52 należący do Stacji Muzeum ucierpiał w drodze z Kościerzyny, i całkiem niedawno, całkiem przypadkowo upaprano skład teatralnych Umbauwagenów przybyłych do Gdyni. Dlaczego upatrują sobie tabor zabytkowy? Nie mam zielonego pojęcia, ale jest to wysoce nieciekawe.

Zaś co do okolicznościowego graffiti na EN57 - ja pamiętam, że wracałem kiedyś do Siedlec jednostką umalowaną z okazji... 50-lecia lokomotywowni W-wa Ochota. Albo po prostu pamięć mi już szwankuje i wypisuję głupoty ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
21.037 508 29
Odpowiem po kolei: wyszkoleni w malowaniu, czyli od przygotowania do malowania, a nastepnie pomalowania we wlasciwe kolory...Nie nie pomylilem sie, tylko zamiast odpisywac od razu, trzeba sie zastanowic co mialem na mysli. Ujelem to specjalnie w jednym zdaniu. No to chyba wytlumacze o co chodzilo. Wladze i muzeum kolejnictwa ktore tak "boleje" z powodu braku srodkow na utrzymanie taboru, moglo zainwestowac w tych zapalencow od malowania i podac im wzory kolorow pasujace do historycznego wygladu. Mam nadzieje ze to wyjasnienie nie pozostawia zadnych pytan. Degradacja narodu-wcale dziwnie nie brzmi, takze nigdzie tu nie napisalem o mojej wierze.

Kolego "Jarzabek", przepraszam sprobuje sie poprawic;) ale orlem z Polskiego nigdy nie bylem.
Tak krótko bo bezcześcimy ten wątek, w dalszym ciągu to co tu wypisujesz raczej przypomina bełkot,bez obrazy, nawet człowiek który nie jest orłem z języka ojczystego, powinien używać go poprawnie, korzystając ze słownika lub innych pomocy.
Jeśli nie jest się pewnym, lepiej nie pisać.
Ja też nie wspominałem o Twojej wierze, określenie którego użyłem dotyka innego problemu, nie bierz wszystkiego tak dosłownie.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.314 111 10
Tak krótko bo bezcześcimy ten wątek, w dalszym ciągu to co tu wypisujesz raczej przypomina bełkot,bez obrazy, nawet człowiek który nie jest orłem z języka ojczystego, powinien używać go poprawnie, korzystając ze słownika lub innych pomocy.
Jeśli nie jest się pewnym, lepiej nie pisać.
Ja też nie wspominałem o Twojej wierze, określenie którego użyłem dotyka innego problemu, nie bierz wszystkiego tak dosłownie.
No to juz nie chodzi o moja pisownie, raczej o fakcie ze niektorzy po polsku nie umieja czytac. Napisalem bardzo prosto i jestem absolutnie pewien co chcialem przekazac. Jakos inni nie mieli z tym problemu.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.314 111 10
Widocznie też mieli kłopoty z polskiego w szkole.
Swój swego zawsze odnajdzie.
Czlowieku o co Ci chodzi? Teraz oprocz tego ze mnie obrazasz nazywajac moj wpis belkotem, to na dodatek Obraziles innych uzytkownikow tego forum i to calkiem bezpodstawnie. Czy nie nauczono Cie, ze jak nic dobrego sie nia ma do powiedzenia, najlepiej siedziec cicho? Jesli Chcesz porozmawiac o moim wpisie, to zapraszam na wiadomosci prywatne. Nie obawiam sie prowadzic rozmowy, nawet z taka wyuczona osoba jak Ty. Ale o belkoty to prosze mnie nie posadzac, bo sie nie znamy i nie jestem Twoim kumplem z lokalnego baru.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.460 7 0
Z lat 80tych, chyba tak do 1985 r. zapamiętałem jednostki EN56 w relacjach Łódź Fabryczna-Koluszki. Poszukuje zdjęć tych jednostek na owej trasie. Jednostki te, jęsli pamięć mnie nie myli, do końca swoich dni posiadały tylko dwa reflektory. Z podziękowaniem za ewentualną dokumentację fotograficzną.
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.606 26 0
Przewozy Regionalne EN57-851, EN57-732, EN57-945 i EN57-1007 - przeznaczone do kasacji. Kołobrzeg
IMG_7313AA.jpg


SKM EN57-838. 97696 (W1) Wejherowo - Gdańsk Śródmieście. Stacja Sopot.
IMG_6867AA.jpg


SKM EN57AKM-1669. 95307 (C2) Gdańsk Śródmieście - Gdynia Cisowa. Stacja Sopot
IMG_6858AA.jpg


IMG_6861AA.jpg
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.166 1 0
Najmniejszy numer w mojej kolekcji. Zdjęcie troszkę nie wyszło ale co tam... dodatkowo w tle budynek dworca w Gołonogu, który jednak doczeka się remontu. 2016-08-15

 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki