• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konstal 105n - 1:87

kubakuba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#82
Cudowne i bardzo ładne modele !!! Czy elementy wagonu z tej blachy miedzianej były fototrawione ? oraz Jak można zrobić napęd do takich modeli ?? Sam mam swój na ukończeniu tylko szukam napędu z tym krucho....
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
136 1 0
#84
Mam pytanie gdzie zlecasz trawienie blaszek? Projekt robisz sam i wysyłasz do jakiejś firmy?
Tramwajki rewelacja, na ile wyceniasz taki zestaw blaszek do zrobienia takiego zestawu 2 wagonowego, bo jestem zainteresowany?
 

kubakuba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#85
Tak trawione. To dosyć stary temat, ale ostatnio znowu wracam do Konstali. Mam napędy do nich, pudłą też wkrótce będą, też 102Na.
Super to czekam na informację bo bardzo chętnie bym kupił taki skład w barwach MPK-Łódź u Pana ,a jeśli nie to bardzo chętnie posłucham rad i na ich bazie będę próbował zrobić coś na wzór Pańskich na mój własny użytek oczywiście.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.511 119 86
#86
Jak MPK-Łódź to H0m. Będą dostępne napędy na 12 mm? Czy ewentualnie te co dodajesz dają się zmodyfikować?

Bydgoszcz, Elbląg, Grudziądz, Toruń no i oczywiście Łódź mają tory o szerokości 1000mm. I to była by wersja - Konstal 102NaW/803N
 
Ostatnio edytowane:

kubakuba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#87
Jak MPK-Łódź to H0m. Będą dostępne napędy na 12 mm? Czy ewentualnie te co dodajesz dają się zmodyfikować?

Bydgoszcz, Elbląg, Grudziądz, Toruń no i oczywiście Łódź mają tory o szerokości 1000mm. I to była by wersja - Konstal 102NaW/803N
Dobrze dziękuję za informację tylko czy tramwaj H0 da się zmienić na H0m ??? A co do Konstali to niestety nikt łódzkich nie rob...i i trzeba we własnym zakresie je modyfikować np. 102naW na 802n wiem że da się zrobić Konstal 4N zmidnić w Kontal 5N. Tramwajów na tor H0m nigdy nie widziałem. Wszystkie są robione w skali na H0.
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
136 1 0
#90
Dobrze dziękuję za informację tylko czy tramwaj H0 da się zmienić na H0m ??? A co do Konstali to niestety nikt łódzkich nie rob...i i trzeba we własnym zakresie je modyfikować np. 102naW na 802n wiem że da się zrobić Konstal 4N zmidnić w Kontal 5N. Tramwajów na tor H0m nigdy nie widziałem. Wszystkie są robione w skali na H0.
Różnica leży tylko w wózkach. Dla zwykłego toru koła znajdują się na zewnątrz ramy wózka, dla tramwajów na tor wąski koła znajdują się wewnątrz ramy wózka. Całe pudło jest identyczne dla obu rozstawu szyn.
 

kubakuba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#91
Różnica leży tylko w wózkach. Dla zwykłego toru koła znajdują się na zewnątrz ramy wózka, dla tramwajów na tor wąski koła znajdują się wewnątrz ramy wózka. Całe pudło jest identyczne dla obu rozstawu szyn.
Dziękuję serdecznie. To już rozumiem o co chodzi ,ale problem jest z napędem bo oczywiście model fabrycznie jest bez niego....I teraz nie wiem czy zbudować taki napęd samemu czy gdzieś kupić bo w Łodzi nie mają. Tylko jak bym miał zbudować taki silnik potrzebowałbym do tego jakieś instrukcji co kupić i jak go po kolei złożyć.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.751 30 1
#92
Odpowiadam,
Ceny podam wkrótce, będą dostępne zestawy napędy i blaszki. Projekt robię sam i zlecam w trawialni. Na H0m mogę też zrobić napęd.
W wolnych chwilach projektuję też pudło 102Na, bo ten model chyba najbardziej darzę sympatią.
 

Załączniki

kubakuba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#93
Odpowiadam,
Ceny podam wkrótce, będą dostępne zestawy napędy i blaszki. Projekt robię sam i zlecam w trawialni. Na H0m mogę też zrobić napęd.
W wolnych chwilach projektuję też pudło 102Na, bo ten model chyba najbardziej darzę sympatią.
Dobrze Super wiadomość !!! Czekam zatem z niecierpliwością. I bardzo chętnie u Pana nabędę blaszki do samodzielnego złożenia modelu i napędy. Jeśli będzie taka możliwość.
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
136 1 0
#94
Odpowiadam,
Ceny podam wkrótce, będą dostępne zestawy napędy i blaszki. Projekt robię sam i zlecam w trawialni. Na H0m mogę też zrobić napęd.
W wolnych chwilach projektuję też pudło 102Na, bo ten model chyba najbardziej darzę sympatią.
Świetna wiadomość. Jeśli możesz to podeślij mi namiar na tę trawialnię.
To jak już się wziąłeś za 102N, to mam do Ciebie prośbę - nie zapomnij o 13N ;)
 

kubakuba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#96
Super te wydruki wyglądają czekam na aktualizację informacji a ostatnio wpadły mi w ręce dwa wagony GT6 i GT8 w skali H0 ale bez dekodera czy z analogowego da się zrobić cyfrę ?
 

kubakuba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#98
@daromaro Czy ma Pan jakieś linki lub podpowiedzi jak to zrobić ? bo na polskich forach i w internecie nic nie widziałem. Oraz drugie pytanie jakie farby są najlepsze do tego typu wagonów bo chcę je przemalować w polskie barwy bo niemieckie psują mi efekt na makiecie.
 

Podobne wątki