• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konstal 105n - 1:87

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#41
Fisz, chyba czytasz w moich myślach:D. Właśnie wróciłem z urlopu i pomyślałem że trzeba ruszyć te stopiątki. Dwa pierwsze wozy mam w 90% gotowe. Dotychczas byłem zajęty SM03, które szczęśliwie poszły juz do klientów. Trochę tych modeli mam rozgrzebanych a czas nie jest z gumy, ale na pewno teraz coś się ruszy ze 105n.
 

pjmo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Panowie, nie chcielibyście wydłutować konstalowskiej 102Na w eNce :D?
Jak przeglądam ten wątek, to marzy mi się taka 40'tka bujająca się po starej Gliwickiej i niezapomniane jazdy za małolata na "przegubie" - Fisz pewnie podłapie temat :D
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#43
Korbolot byłby cudnym, aczkolwiek trudnym do zrobienia modelem... przynajmniej z mojej perspektywy, w tej paskudzie nie ma chyba nic prostego/kanciastego :D Co nie zmienia faktu, że byłaby tu cudna sprawa. Mnie się marzy skład Żelazek (Plejów/Plastików/Tyrystorków jak kto woli :D ) rodem z jedenastki (783-784, pewnie ludziska z okolicy kojarzą skład 11/2 jeżdżący na Chebzie Pyntla) i typowego starego hebla w wersji solo... Jeśli będzie taka potrzeba, podlecę do technicznego, jakieś wymiarówki mają - po ostatniej rozmowie doszliśmy do wniosku że to zasadniczo żaden problem taką wymiarówkę do modelu dostać.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.057 140 0
#44
Jest dobrze, grunt, że tramwaj ma słuszny numer!
Jak nie przez moje "rodzinne" Koło to teraz też blisko mnie (choć żółte i podwójne) ;-)
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#45
Jak stary hebel solówka, to tylko 105Na-590 - majtnięty zderzak i przebita nim prawa burta, nie chwaląc się moja robota...:gwizd: jeździ tak już drugi miesiąc :D
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#46
Tu filmik z testu modelu, później wrzucę zdjęcia, ale na filmie ładnie widać funkcje oświetlenia:
W projektowaniu jest też 13N, tu sprawa będzie prostsza, napęd jest już gotowy.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#49
A czy teraz się wyświetla?
Cocu, pudło 13N to finezja, ale mam je już opracowane w projekcie, dach, tylna i przednia część - żywica, boki z blaszek, coś jak ostatnie wagony TMFu.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#50
A kierunkowskazy boczne nie będą także migać? A oświetlenie wnętrza? Przedział pasażerski i kabina?
Na przedzie, po bokach pod kierunkowskazami są światła postojowe. Z tego co pamiętam, to one świecą się albo zawsze, albo po wyłączeniu reflektorów przednich. Same reflektory przednie mają dwie funkcje: długie i krótkie.
Czy tylne zapalają się podczas hamowania, jak w oryginale? Bo wygląda że tak.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.323 108 2
#51
A kierunkowskazy boczne nie będą także migać? A oświetlenie wnętrza? Przedział pasażerski i kabina?
Na przedzie, po bokach pod kierunkowskazami są światła postojowe. Z tego co pamiętam, to one świecą się albo zawsze, albo po wyłączeniu reflektorów przednich. Same reflektory przednie mają dwie funkcje: długie i krótkie.
Czy tylne zapalają się podczas hamowania, jak w oryginale? Bo wygląda że tak.
Jeszcze kasowniki i 10 przejazdówki w H0 poproszę ;)
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#52
Światła hamowania z tyłu są jako mocniejsze światło czerwone włączane klawiszem myszy, przednie długie/krótkie podobnie, ale tych bocznych, wnetrza i białych poniżej migaczy już brak. To są pierwsze 3 egzemplarze, 1 już sprzedany, jeden dla mnie i jeden jeszcze wolny. Jeżeli będę robił następne to planuje już wszystkie światła ale trzeba to zrobić jako diody lutowane na płytce, bo zastosowane diody wielkości 0403 na drucikach są zbyt wrażliwe na takie upakowanie, nie mówiąc już o ich montażu. A kasowniki też będą... jak zainwestuję w mikroskop elektronowy;).
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#56
No to jeśli jest taka funkcja w tym dekoderze, by zrobić światła stopu jak w oryginale, to koniecznie zainteresuj się tym. Wtedy dopiero model będzie super wyglądał (od tyłu). :)
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#57
To jest efekt ustawiany na dowolnym wyjściu,

CV125 dla Fof, CV126 dla F0r, CV127 dla FO1 ...

= 001110xx Automatic stoplights for street cars = 56, 57, 58

xx to:
= 00: bidirectional (active in both directions)
= 01: active in forward direction only (+ 1)
= 10: active in reverse direction only (+ 2)

stąd wartości 56,57,58 w zależności od tego, czy chcemy kierunkowość, czy nie

CV63 - For stop light OFF delay (001110xx in CV #125, 126 or 127): Time in tenths of a second the stop lights remain ON after the street car comes to a full stop (range: 0 – 25 sec.).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tramwaje i metro 2
Tramwaje i metro 9
Tramwaje i metro 22
Tramwaje i metro 40
Tramwaje i metro 15

Podobne wątki