• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konstal 105n - 1:87

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#23
Odbierak OTK-1 gotowy. Jest to niewątpliwie najtrudniejszy element tego modelu, montaż wymaga magacierpliwości:D. Sprężynki będą wymienione na bardziej odpowiednie.
podniesionyd.jpg
DSCN1575.JPG
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#26
No, no...
Zrobiłeś coś, czego chyba przed Tobą jeszcze nie zrobił nikt. Wcześniej albo ludzie stosowali zwykłe jednoramieniowe odbieraki kolejowe, albo jakieś byle jakiej jakości i podobieństwa imitacje odbieraka tramwajowego.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#27
Tak jak pisałem chce zrobic serie tych wagonów, na razie powstają 3 sztuki, więc opłaca się zainwestować trochę czasu w zaprojektowanie detali jak np. ładne patyki czy dekielki na koła - fotka. Muszę dopracować te sprężynki do OTK, chyba nawinę własne z twardego drutu z mosiądzu. Kończę teraz wnętrza, wrzucę wkrótce fotki.

DSCN1573.JPG
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#28
Dociążenie modelu zapewnią pokazane na pierwszej fotce obciążniki - formy silikonowe wypełnionej kulkami ołowiu zalewam żywicą. Podłoga wozu wycięta z HIPSu, siedzienia z blaszki a kabina motorniczego z żywicy.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#29
Spoko, ale uważam iż ludzik jest niepotrzebny. A nawet jeśli już jest, to jeśli model ma przedstawiać współczesny wóz, to pokaż mi który motorniczy jeździ w czapeczce.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#30
Jeżeli model stoi w gablocie to faktycznie bez ludzika wygląda OK, ale ja lubię też trochę pojeździć i stwierdziłem że jak stanowisko motorniczego będzie puste, szczególnie że okna są tu bardzo duże i dobrze widać wnętrze, to będzie to wyglądać trochę jak tramwaj widmo;). A co do czapeczki, to wykorzystałem takiego gotowego pana co już ją miał na głowie.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#35
Model wygląda już prawie tak jak powinien. Nie gotowy jest jeszcze napęd, bo ciągle czekam na części. Brakująca ramka okna jest wynikiem błędu w trawieniu, będzie uzupełniona przy okazji następnego trawienia. Oczywiście dojdą jeszcze kalki i drobiazgi jak lusterka, wycieraczki.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#36
Bardzo ładnie, ale:
- brak imitacji sprzęgów i ogólnie wyposażenia podwozia w wycięciu na sprzęg,
- brak odgarniacza,
- brak pod pierwszymi drzwiami poziomej deski spełniającej funkcje bocznego odgarniacza,
- gniazda kabli sterowania wielokrotnego powinny mieć okrągłe klapki, a nie być takie jakieś długie i stożkowe,
- o co chodzi z tymi hamulcami szynowymi?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#38
Cocu, masz rację. To wszystko co wymieniłeś oczywiście będzie. Hamulce szynowe będą trawione, podobnie dekielki gniazd ster. wiel. i zgarniacze. Nie da się zaprojektować wszystkich elementów od razu kiedy model jest jeszcze w proszku bo zawsze sie okaże że gdzieś jest o 0,2 mm za dużo a gdzieś za mało.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#40
Coś drgnęło w temacie stopiątek...? Coraz bardziej ciągnie mnie do sprawienia sobie składu maszynek z którejś z śląskiej linii, toteż pogrzebałem po necie i przypomniał mi się ów temat... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tramwaje i metro 2
Tramwaje i metro 9
Tramwaje i metro 22
Tramwaje i metro 40
Tramwaje i metro 15

Podobne wątki