• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowy półwysep helski i linia 213

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
No to się dzieje w Kużnicy.:gwizd:...Może Mattia wszedł na dach i robił fotki składom:rolleyes:?...Jeśli mowa, o tym co wyglądało lepiej jeśli chodzi o remont infry i szlaku, uważam ,że na makiecie, ciekawiej wyglądało by odwzorowanie starszego klimatu, chociaż stworzenie nowoczesnego klimatu, byłoby modelarskim wyzwaniem i na pewno robiło by wrażenie super wymuskanej makiety...:)[DOUBLEPOST=1406001100][/DOUBLEPOST]...Maciek gdzie foteczki?????[DOUBLEPOST=1406001801,1406000991][/DOUBLEPOST]Ja niestety wyłączony jestem z prac , nawet fotek nie mam jak zrobić , by wstawić coś na forum - wcześniej przeziębienie pęcherza, teraz angina.:cry:. ( Zimne napoje na zmianę z ciepłymi, wyszły bokami :mad:)...
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
No to się dzieje w Kużnicy.:gwizd:...Może Mattia wszedł na dach i robił fotki składom:rolleyes:?...
Nie , nie ! Ja nie skakałem po dachach , pomysł niezły , sam bym na to nie wpadł . Fotki , jak ogarnę trochę internet bo potrzeba doby :mad: na wsadzenie zdjęć ;)
Poczekamy może się ktoś pomysłowy ujawni , ja " złapałem " jednego miłośnika kolei w Helu , może to ktoś z naszych Forumowiczów ?
262.JPG 263.JPG 265.JPG
... i między innymi to

258.JPG

259.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
Tak sobie pomyślałem będąc na Helu, jak to szkoda, że tory do portu są nieprzejezdne. Moim zdaniem okazjonalny pociąg turystyczny byłby gratką. Np w relacji Gdynia-Hel. Parowóz, kilka wagonów zabytkowych.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Te tory prowadzące do portu, zaczynają się zaraz za stacją... :) Osobiście pamiętam jak lokomotywy wtaczały wagony chłodnie na te tory....Ale wtedy Hel był totalną dziką wiochą... Niejednokrotnie, z braku lokomotyw, wagony do portu były ciągnięte na linie ciągnikiem....
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Te tory prowadzące do portu, zaczynają się zaraz za stacją... :) Osobiście pamiętam jak lokomotywy wtaczały wagony chłodnie na te tory....Ale wtedy Hel był totalną dziką wiochą... Niejednokrotnie, z braku lokomotyw, wagony do portu były ciągnięte na linie ciągnikiem....
Hel nadal jest taką ''dziką wiochą'', przez co ma ten klimat, ale wtedy 2/3 terenu było za drutami.
A przeciąganie ciągnikiem, a wcześniej końmi, było normalne na bocznicach, gdzie nie opłacało się mieć własnej lokomotywy.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
101 2 0
Podobno dawniej były regulacje w instrukcjach PKP dotyczące manewrów przy pomocy zwierząt i ludzi :) Więc nie powinno to dziwić.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Daniel to jest Twoja korbka !;)

Korbka przy oknie w Bipie...


A ta jest moja ;) :D . Może to ta sama ?
122.JPG

I mała ciekawostka znaleziona na stacji we Władysławowie
119.JPG

120.JPG


A ten składzik stał na bocznym torze przez cały poniedziałek (21.07.2014) . Czy to jakiś skład zapasowy ?
115.JPG

113.JPG
 

jastarnik84

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
A ten składzik stał na bocznym torze przez cały poniedziałek (21.07.2014) . Czy to jakiś skład zapasowy ?
to pewnie TUR, który pojedzie niewiedzieć czemu z Władka do Chojnic bo przyjeżdża do Helu z Chojnic a powrót ma z Władka.[DOUBLEPOST=1406463455][/DOUBLEPOST]
Tak sobie pomyślałem będąc na Helu, jak to szkoda, że tory do portu są nieprzejezdne. Moim zdaniem okazjonalny pociąg turystyczny byłby gratką. Np w relacji Gdynia-Hel. Parowóz, kilka wagonów zabytkowych.
stacja Hel Miasto albo Hel Port i pociągi Gdynia - Hel mogły by tam kończyć bieg a turyści z 3miasta mieliby bliżej na plażę i do innych helskich atrakcji. Co do zapomnianych torów to reaktywacja będzie trudna bo część torów przebiega przez imperium p. Skóry
 
Ostatnio edytowane:

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
to pewnie TUR, który pojedzie niewiedzieć czemu z Władka do Chojnic bo przyjeżdża do Helu z Chojnic a powrót ma z Władka.[DOUBLEPOST=1406463455][/DOUBLEPOST]
... Co do zapomnianych torów to reaktywacja będzie trudna bo część torów przebiega przez imperium p. Skóry
:eek:... Czy ten Pan to jakiś niekoronowany król miejscowości " imperium" Hel ?
 

jastarnik84

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tak sobie pomyślałem będąc na Helu, jak to szkoda, że tory do portu są nieprzejezdne. Moim zdaniem okazjonalny pociąg turystyczny byłby gratką. Np w relacji Gdynia-Hel. Parowóz, kilka wagonów zabytkowych.
:eek:... Czy ten Pan to jakiś niekoronowany król miejscowości " imperium" Hel ?
prof.Skóra wielki miłośnik fok, ekolog itd. miał w planach wyłączyć zatokę z uprawiania sportów wodnych i inne tego typu plany. A tory przechodzą przez Helskie fokarium albo są pomiędzy działkami na których jest fokarium i Stacja Morska UG.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
OK' , już wszystko jasne ! To tak jak z tymi co protestują przeciwko stawianiu masztów telefonii komórkowej , a niejeden z nich ma po dwa telefony w kieszeni.:D
 

Podobne wątki