• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowy półwysep helski i linia 213

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#2
Kilka fotek wagonów wczasowych na helu i fotka archiwalna składu prowadzonego parowozem w Kuźnicy Helskiej i fotka tego samego miejsca dzisiaj.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
798 69 5
#3
W Helu w temacie kolejowym, można ''z buta'', zrobić sporo km, wąskotorówka wojskowa i w muzeum, wczasy wagonowe- spałem dwa razy, spartańsko, ale fajnie, dwa kroki i już można robić zdjęcia. Stoi tam kilka bardzo ciekawych wagonów np. z rodziny Cid 21a?
Ten, gdzie stoi VW na bydgoskich blachach z pierwszego linku.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.266 58 3
#7
Czy ktoś był na Helu ostatnio i może zweryfikować pogłoski o likwidacji wczasów wagonowych?
Jest to temat na posiedzeniu Rady Miasta Heli krótki cytat ze strony :http://bip.hel.eu/dokumenty/1830
Przewodniczący Rady poinformował, że wpłynęły pisma do RM od:

- pana Bulińskiego w sprawie uporządkowania przestrzennego ośrodka wczasów kolejowych w Helu poprzez jego likwidację.

Przewodniczący Rady stwierdził, że problem wczasów kolejowych powinien być rozwiązany, w Jastarni udało się domki postawić.

Z-ca burmistrza poinformował, że teren należy do PKP i AMW, ustawionych jest kilkadziesiąt wagonów, stan trwa od wielu lat ponieważ nie ma z kim rozmawiać gdyż PKP to wiele spółek, sprawa nie jest prosta do rozwiązania.

Radny Wojna wyjaśnił, że w Jastarni była inna sytuacja ponieważ na torowisku równolegle położonym do torowiska czynnego stało kilkanaście wagonów, istniała możliwość likwidacji torowiska ponieważ był również przyległy teren i można było posadowić budynki. W Helu jest inna sytuacja, PKP przedłużyło dzierżawę dla prowadzących tam działalność gospodarczą do 3 lat i potem nastąpi prawdopodobnie likwidacja wczasów wagonowych. Wagony są w złym stanie ale ludzie korzystają ponieważ kwoty są symboliczne.

Pani mecenas stwierdziła, że są dwie kwestie: jedna wynikająca z nieuregulowanego statusu nieruchomości i tego problemu w trybie pilnym się nie rozwiąże, a druga to zagrożenie epidemiologiczne i należy wystąpić do sanepidu o monitorowanie wody z ujęcia.

Z-ca burmistrza poinformował, że nie ma żadnego zagrożenia dla ujęcia wody z tytułu wczasów wagonowych.

Radny Wojna stwierdził, że jeżeli ktoś prowadzi omawianą działalność gospodarczą to musi mieć zgodę sanepidu. Stwierdził również, że pan Buliński zarzuca radnym, że przed wyborami tylko coś zaczynają robić a sam dokładnie na rok przed wyborami prowadzi propagandową akcję w sprawie rurociągu ciepłowniczego, wczasów wagonowych a przez trzy lata nic nie robił.


Tak wieć coś się w tej kwestii dzieje chociaż sesja była w grudniu 2009 r

a dodatkowo filmik
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#10
Odnośnie wczasów - jak ma się sprawa z ich rzekomą likwidacją? Byłem w sierpniu br. i sporo tego jeszcze tam stało, a na drzewie nieopodal dworca ktoś przybił kartkę z napisem "Wagon 4-osobowy" i numer telefonu, który zapisałem na przyszłość. Może jeszcze za rok będzie można skorzystać z noclegu w wagonach, najlepiej aby dało się załatwić kwaterę w którymś z tamtejszych rarytasów (jak sypialny 14A), ale "wagon 4-osobowy" wskazuje na najpewniej jakiegoś powszechnego lubania.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.266 58 3
#13
Mnie bardziej zdziwiła obecność SU46, bo od kilku lat na tej trasie nie gości.
To była jednorazowa akcja z pługiem, wcześniej jakieś 3 dni przed zrobieniem tych zdieć o godz 23 z pługiem jechała ST 44 w barwach PKP Cargo ale nie zdążyłem zrobić fotek.
Dodatkowo mieli ze sobą sprzęt do zdejmowanie płyt CBP ponieważ zamarznieta woda wypychała płyty ponad główkę szyny i w którymś z autobusów szynowych coś tam się uszkodziło
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.234 461 29
#14
Rok 2005, parę zdjęć z półwyspu, ale pozwoliłem sobie dodać kilka fotek z Władysławowa i Mrzezina - to w końcu ta sama linia.

Mnie bardziej zdziwiła obecność SU46, bo od kilku lat na tej trasie nie gości.
W 2005 SU46 na tej linii to była codzienność.

IMG_1617a.jpg
IMG_1613a.jpg
_4A_0097a.jpg
_3A_0096a.jpg
_2A_0095a.jpg
_1A_0094a.jpg
36A_0093 Mrzezino-a.jpg
35A_0092 Mrzezino-a.jpg
34A_0091 Mrzezino-a.jpg
 

Generał

Znany użytkownik
Reakcje
746 5 0
#19
Bedąc w tym roku w sierpniu w Kużnicy zarejestrowałem takie motywy
_D206847.jpg
_D206849.jpg
[DOUBLEPOST=1378644118][/DOUBLEPOST]I w drodze powrotnej wśród powiewającego prania przy wyjściu na plażę .
_D206953.jpg
[DOUBLEPOST=1378644577,1378643831][/DOUBLEPOST]A szynobiust SA138-002 kurował z doczepionym wagonem
_D206991.jpg
_D206992.jpg

_D206989.jpg
 

Podobne wątki