• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy w wersji mini

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Ponieważ zrobiłem sobie małą przerwę w budowie dioramy "Damianów", postanowiłem wykorzystać ten czas na mały trening. W ciągu kilku godzin powstało to:
DSCF2545.JPG DSCF2549.JPG DSCF2548.JPG DSCF2550.JPG DSCF2551.JPG DSCF2546.JPG DSCF2547.JPG DSCF2552.JPG
Diorama ma 10x10 cm.
Chciałem wypróbować pewne techniki i po pracować nad warsztatem. Cały czas się uczę.
Myślę, że co jakiś czas stworzę taką mini dioramkę.
 
OP
OP
oko21

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
W zamyśle miała być droga.
Materiały

Podstawa - płyta gipsowa gr 6mm.
Trawa - mieszanka trzech traw NOCH. Numerów nie znam.
Skały - gąbka pokryta chusteczką higieniczną. Malowane wodą wikolową z dodatkiem pigmentu.
Droga - odsiane z piasku grubsze kamyczki. Niestety lekko przeskalowane ale nie miałem innego sita. Kamyki zalane wodą wikolową z pigmentem.
Wszystko przypudrowane za pomocą fugi w kolorze szarym.

Myślę, że terenówkę można tam postawić.
 

Seb

Aktywny użytkownik
GGM
Reakcje
40 0 0
#6
Czy ta droga, to miała być wprawka do kocich łbów o których rozmawialiśmy na spotkaniu u Adama? Bardzo fajna mini dioramka.
 
OP
OP
oko21

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#7
Dokładnie tak. Teraz już wiem co i jak trzeba zrobić. Niestety mój piach nie nadaje się na kocie łby. Muszę poszukać innego.
Cieszę się, że się podoba.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.453 72 3
#8
Ewentualnie piach o gradacji ok 1,2 mm... wiem, może być lekki problem ( tu nawiązuje do piachu używanego na kolei)
Wygląda to miej więcej tak ( po zmieszaniu z pigmentem) ... otocznie w 1:45...
Zdjęcie0081.jpg

( patrz na to co jest pod dużym fiatem...)

Pozdrawiam z MMz:)

ps. zdjęcie mocno archiwalne, stąd kiepska rozdzielczość...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.453 72 3
#13
Podziękował:D...
Minęło trochę czasu to i sprzęt się zmienił...

Pozdrawiam z MMz:)

ps. uroki focenia telefonami jak latorośl roz#&&$#%% aparat... Naszczęście to była zwykła "małpa"...
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#18
A to w takim wypadku źle zrozumiałem. Bardziej przypomina mi to niż dno rzeki fragment szlaku ze Szczawnika do Bacówki nad Wierchomlą
 

Podobne wątki