• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dioramy - Sabajan

Sabajan

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
3 0 0
#1
Witam Wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem Waszego forum, które regularnie przeglądam od dłuższego czasu. Nazywam się Sebastian i pochodzę z Wrocławia. Zainspirowany Waszymi pracami postanowiłem spróbować swoich sił w modelarstwie kolejowym. Wcześniej bawiłem się trochę w tworzenie prostych dioram w skali H0 o tematyce samochodowej. Jako, że raczkuję w temacie postanowiłem na początek zrobić kawałem szlaku jednotorowego, aby wypróbować parę technik modelarskich itp. Na bieżąco będę relacjonował postępy. Zacząłem od ... drzewek :) Zaznaczam, że są to moje pierwsze 2 drzewka w życiu. Prosze o konstruktywne uwagi ;)

Pozdrawiam serdecznie.
Sebastian.









 
Reakcje
99 4 2
#2
Sabajan napisał(a):
Witam Wszystkich!
Na bieżąco będę relacjonował postępy. Zacząłem od ... drzewek :) Zaznaczam, że są to moje pierwsze 2 drzewka w życiu.
Witaj, na początek mała uwaga. Tak się utarło na tym forum, że wszelkiego rodzaju relacje z budowy makiet, dioram itp. Powinny znaleźć swoje należne miejsce w dziale:
--------------------------------------------
Relacje
Relacje z budowy makiet i modułów
Moderatorzy: WM-MODEL, karol_mar
---------------------------------------------
Ale skoro już się tu znalazłeś wyrażę swoją opinię na temat drzewek.
Jak na pierwszy raz, naprawdę prezentują się dobrze ;)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#4
Straszne pączusie. Równie dobrze mógłbyś sobie darować lepienie gałązek tylko napchać starych skarpetek do siateczki Heki i nadziać na badyl.
 
Reakcje
0 0 0
#6
hugwa napisał(a):
Równie dobrze mógłbyś sobie darować lepienie gałązek tylko napchać starych skarpetek do siateczki Heki i nadziać na badyl.
:LOL: dobre... a tak wogóle, to:
Sabajan napisał(a):
Zacząłem od ... drzewek :)
Niestety zgadzam się z hugwą. Wyszły pączki, a nie drzewa. Liście zbite w jedną masę, jak gdyby je ktoś posklejał. Krawędzie obrysu korony winny objawiać wiele luźnych liści. Tu mamy krawędź jak linię brzegową na mapie...
Proponuję siateczkę o wiele bardziej rozciągnąć na tym badylku. Za bardzo jest zbita.

To powinno być coś takiego /obrazek z tematu "DIORAMA H0-H0e"/:
http://forum.modelarstwo.info/download/file.php?id=50064&t=1
 
OP
OP
Sabajan

Sabajan

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
3 0 0
#9
Witam Wszystkich!
Pierwsze próby z trawką statyczną dały taki oto efekt. Elektrosadzarkę zrobiłem z elektronicznej łapki na muchy i sitka kuchennego.
 

Załączniki

  • 207 KB Wyświetleń: 1.370
  • 186,8 KB Wyświetleń: 1.365
  • 170,3 KB Wyświetleń: 1.364

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#13
Skałki wyszły naprawdę nieżle.Troszkę popracowałbym jeszcze nad kolorami samej skały(na fotce wyglądają trochę za ciemne jak dla mnie),można jeszcze powklejać drobnych kamieni (pokruszonej skały)w niektórych miejscachi uzupełnić zieleń :)
 
OP
OP
Sabajan

Sabajan

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
3 0 0
#14
W rzeczywistości są chyba trochę jaśniejsze niż na zdjęciu. Niestety nie było słońca, może stąd to przekłamanie. Zieleń to dopiero początek, jest jeszcze sporo do zrobienia :)
Pozdrawiam!
 
OP
OP
Sabajan

Sabajan

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
3 0 0
#15
Zacząłem powoli sadzić niską i średnią zieleń... i widzę, że to chyba najtrudniejszy etap (jak dla mnie :oops: ). Będę bardzo zobowiązany za wszelkie podpowiedzi ;)
 

Załączniki

  • 237,8 KB Wyświetleń: 628
  • 162,2 KB Wyświetleń: 630
  • 222,6 KB Wyświetleń: 623
OP
OP
Sabajan

Sabajan

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
3 0 0
#20
Witam. Przymierzam się do budowy mojego pierwszego modułu. Będzie to prosty moduł szlakowy, bo tych jak wiadomo, nigdy za wiele :). Oto efekt wczorajszych prac. Skrzynka ma wymiary 50 x 85 cm. Profile Fremo E96 (dzięki Kpt.Nemo ;)). Z pewnością będę potrzebował Waszych podpowiedzi, szczególnie w temacie elektryki. Pozdrawiam!
Sebastian.
 

Załączniki

Podobne wątki