• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy kolejowe - Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.414 47 0
#1
Nadeszła pora zrealizować projekt z warsztatem Trabanta i Wartburga.W rzeczywistości warszawskie warsztaty Trabanta i Wartburga były oddzielnie, ale u mnie będą się mieściły w jednym miejscu.Wymiary dioramy jak zwykle u m nie dopasowane do gabloty, w tym przypadku 87 x 33.Warsztat a w zasadzie reliefy dwóch budynków będą po prawej stronie.Jeden z budynków jest stary, ceglany a do niego dobudowano nowsze garaże.Następnie będzie ulica a za nią tory i dosłownie kawałek peronu, jego koniec(w domyśle nieco dalej znajduje się cała stacja).Część z ulicą i warsztatem zostanie podniesiona i ukształtowana za pomocą korka 0,5.
SAM_5179.jpg
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
#3
szkoda że tylko dioramka sie zapowiada nie nie jakiś segment z bocznicą :) Ale zapowiada się bosko. Z jakiego budynku ta ściana ceglana. Czy to nie aby jakieś PIKO ??
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.414 47 0
#5
Budynek to pozostałość hali fabrycznej Auhagena.Też nie jestem pocieszony że tylko do gabloty, ale na wieksze projekty brak mi miejsca.
Teren wstępnie ukształtowany, jeszcze tylko Akryl Putzem muszę "złagodzić" przejścia.
Potem asfalt i płyty na placu.Na dachy położyłem papę ze zwykłej taśmy malarskiej.
SAM_5186.jpg
 

Załączniki

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.414 47 0
#8
Akryl putz położony, teraz trzeba czekać aż wyschnie.Kolejnym krokiem będzie pomalowanie powierzchni pod trawą na zielono i wybarwienie torów.Potem kładzenie asfaltu i płyt.Dorobiłem też góre do garaży, chyba nieco lepiej w tej chwili to wygląda niż papą przy samej krawędzi.
 

Załączniki

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#9
Nie lepiej na brązowo? Gdzieś czytałem opowieść gościa, który malował na zielono i stwierdził że wygląda fatalnie. Brązowy będzie naśladował prawdziwą ziemię. Jeszcze jak dosypiesz piasku, ziemi, pyłu i wogóle.... miodzio! A takie tereny to mi się kojarzą z zapuszczoną trawą, więc ziemia byłaby wskazana. Leszek Lewiński maluje na biało - żeby dokładnie wypełnić makietę trawą, według mnie metoda nie wskazana, bo w rzeczywistości też są prześwity ziemi, szczególnie w takich zabudowanych miejscach. :ROFL:
Na ogromny plus zasługują krzywo położone tory (y) Precz z symetrią!
Super kilmaty - czekam na dalsze relacje, tworzysz piękne dioramy pod piękne modele, Brawo!!!:D
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
#11
Wg mnie lepszy jest zielony podkład. Brązowy niestety strasznie pociemnia całość . Kiedyś robiłem makiety na brązowym podkłądzie.
 
M

Maverick

Gość
#16
No to będzie co podziwiać i już nie mogę się doczekać finalnego efektu.
A jak jeszcze zrobisz i postawisz pod warsztatem jakieś "rozbitki" Wartburga czy Trabiego to będzie super;).
 
M

Maverick

Gość
#19
No ale prace ruszyły pełną parą;) a do tego z tak wspaniałym sprzętem. A ten Warbi po twojej mistrzowskiej waloryzacji to jak 100% real.
Mam nadzieję, że szybko dostarczą Ci te płyty... a może powinieneś gdzieś komuś "posmarować" bo bez tego w komunie (za komuny) ani rusz:D
 

Podobne wątki