• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIORAMA H0-H0e

A

Adam-H0

Gość
#21
Daniel - biale porecze byly jeszcze pod koniec lat 70-poczatek 80 - wiec gdzie problem ;)
masz racje zabawa jest wazna - ale ta szopa na ciuchcie to prawie obowiazek - jeszcze jedna zwrotnice i bedzie bajka. 8)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#22
Krzysztof Koj napisał(a):
Malowanie krawędzi stopni wejściowych do wagonów osobowych (nie tylko "boczniaków") na biało, zaczęto stosować dopiero w końcu lat 60-tych i wówczas nie było to jeszcze regułą. To samo dotyczy również poręczy wzdłuż pudła wagonów "boczniaków" oraz uchwytów dla manewrowych i spinaczy.
Pomalowane na biało poręcze, uchwyty i krawędzie stopni w zachowanych wagonach zabytkowych PKP, noszących na ogół oznaczenia z lat 40-tych lub 50-tych, to oczywiste nieporozumienie.
;)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#23
"to oczywiste nieporozumienie.[/quote] ;)[/quote]"


Jak wcześniej napisałem mało obchodzi mnie w tym przypadku poprawność polityczna.
Ma być tak, by wiadomo było ,że to właśnie pkp-owski składzik, a wagony z niepomalowanymi stopniami i poręczami kojarzą się z niemieckimi składami retro.
Ma być ładnie i kropka :p .
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#24
Tu przykładowa fotka z netu takiego właśnie składziku - chyba nikt nie powie ,że to niemiecki skład wagonów -prawda?
Właśnie to PKP-owski urok, dzięki między innymi takiemu malowaniu i stopni i poręczy :D
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#25
Bardzo nerwowo reagujesz jakoś, myślałem, że wstawisz to zdjęcie z III epoki z białymi poręczami. ;)
Co ma piernik do wiatraka, czy wagon niemiecki w polskich oznaczeniach jest ''niepolski'' bez tego białego makijażu?
Swoją drogą to ciekawe czemu zaczęto stosować te białe dodatki.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#26
Moje wagony są w malowaniu "skansenowym" ,w związku z czym będą mieć białe poręcze i stopnie :p ( od czasu do czasu lubię takimi jeździć sobie na grzyby).
Fakt faktem ,że wagony z orzełkiem powinny mieć czarne poręcze i stopnie , a wagony bez godła już z białymi 8) ,(posiadam takie i takie), ale mnie odpowiada wcześniej wymieniona wersja.
Jeśli ktoś ma w archiwalnych zbiorach takie fotki ,to poproszę o przykład-y.
Ja osobiście nie mogłem się do takich zdjęć "dokopać".
Moje oczy zaczęły oglądać te wagony dopiero po roku 1964, toteż naocznie widziałem je z białym "makijażem" :LOL:.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#30
speedylelek napisał(a):
Ten dokument ma dokumentować , odokumentowanie dokumentu.
No właśnie - dokumentuje to, o co wcześniej pytałeś kolego Zbyszek. :lol
A swoją drogą, zrobiłem fotki małego lokalnego składu ,który zawitał gościnnie na makietę od Archico i za jakiś czas przybędzie na moją dioramkę :p .
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#31
By już zakończyć tą pogawędkę, bo od początku się droczę to przecież ja nie twierdzę, że nie malowano tych poręczy od końca lat 60-tych. Daniel sam przyznał, że wagony z orłem miały poręcze czarne i jego sładzik jest ''skansenowy''.
Tu też piękny dokument:
http://www.youtube.com/watch?v=NyQP8d4W ... re=related
Warto też zobaczyć piękne dokumentalne zdjęcia z lat 70-tych. np. pana Tadeusza Suchorolskiego publikowane w kilku książkach i czasopismach.
Tu zaś np. i czarne i białe.
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#33
Przybyły dwa nowe wagony, które będą stacjonowały na mojej dioramie, jako część składu towarowego :p .
Wagony poddane zostały wstępnemu patynowaniu i schną, czekając na dalszy ciąg...
Przybyły również nowe elementy architektury (dworzec stacji wąskotorowej) , które zostaną również poddane patynie ,a potem sklejaniu.
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#38
Właśnie został zbudowany cały budynek :p
Wiadomo ,że na dioramie ,wśród drzew i zieleni oraz peronów kolejki wąskotorowej ,wraz z dodatkami całej infrastruktury kolejowej będzie się prezentował znacznie lepiej :D .
Na razie fotki samego budynku dworca:
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#40
O jeszcze dużo pracy przy nim - łączenia muszę zaszpachlować jeszcze i podbrudzić bardziej i pododawać jeszcze trochę pierdółek i potem podświetlić na dioramie .
Koło budynku będzie stało duże drzewo - dąb lub buk, będą rabaty z kwiatkami i trawniczki, a to na peronie z piasku i placu wyładunkowym z bruku i kocich łbów :p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 106
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki