• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DIORAMA H0-H0e

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#45
Przy magazynie będzie wyładunek kapusty w wagonów wąskotorowych na rampę i przeładunek z drugiej strony magazynu do samochodów :p
Kapustę sam zbierałem i ma idealną strukturę i trzyma idealnie skalę.
Oto fotki mojej kapusty w skali H0:
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#47
To popularne chwasty , które często dorastają do około 1,5 metra wysokości, rosnące tuż obok torowisk i na łąkach - właśnie w sierpniu i wrześniu mają kwitnienie ,a to są właśnie kwiatostany ,które po zerwaniu trzeba na talerzu wysuszyć przez około trzy dni.
Potem delikatnie układamy na makiecie ziarenka na pryzmy przy rampach, bądź "sadzimy" na polach ,albo układamy w wagonach czy samochodach, następnie na koniec spryskujemy lekko lakierem z połyskiem, (ale areografem), by miały "kapuściany" wygląd i gotowe :p
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#50
Muszę poszukać jeszcze ziemniaczków w skali H0 bo widziałem taki chwast ,ale nie wiem czy ma już owocki - chyba w październiku dopiero zaowocuje :roll: , :D .
Imitację buraków cukrowych można robić z ziarenek gorczycy,ale tych najmniejszych, tylko niestety po ułożeniu i przyklejeniu na makiecie trzeba wybarwić ziarenka areografem ,bądź pigmentem na ciemno szary, matowy kolor.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#52
Gorczyca za bardzo się nie nadaje na buraki :| , ale w skali 0 może już śmiało naśladować ziemniaki. Nie trzeba nawet dużo barwić, wystarczy przybrudzić ziemisto-piaskowym humbrolem.
Chętnie zaś zobaczę te ziemniaki w H0, zrób też fotkę roślinie. Buraki chyba łodziaki na swoim Leśmierzu robili z ziaren cykorii?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#53
Musiałbym na własne oczy nasiona cykorii zobaczyć :roll:
Jutro idę do sklepu z nasionami i na własne oczy ocenię co i na na jaki produkt nadaje się w skali H0 :D .
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#55
Dzisiaj zabrałem się za tworzenie małych dioramek do prezentacji taboru :D .
Jest oczywiście dużo pracy przy tych małych cholerach, ale na fotkach postaram się pokazać mniej więcej krok po kroku jak to zrobić:
Oczywiście to nie jedyna metoda na dioramkę i zieleń, bo jest "od metra" różnych metod w zależności od tego jaki rodzaj terenu kolejowego wybieramy ,oraz jakiej firmy zastosujemy tory i.t.d. Tu pokazana jest najprostsza metoda.
W tym przypadku pokazałem jak zwykłe tory firmy Roco( dwa odcinki proste) można spatynować ,zaszutrować i okrasić zielenią terenów płaskich.
 

Załączniki

speedylelek

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#56
Mam pytanie co do zdjęcia IMG_3914
Widać na nim, że szuter pokrywa cały nasyp.
I tu pytanie - jak wysoki nasyp był pokryty szutrem?
Jak pamiętam , to na nasypach wysokich, raczej szutru nie było, dlatego moje pytanie , do jakiej wysokości nasypu był on obsypywany szutrem?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#57
To nie jest wysoki nasyp.
Wysokość średnia więc w realu, była by około 60-80 cm.
Ja oczywiście zrobiłem może ciut więcej w skali H0 ,ale tylko dlatego, ponieważ brałem pod uwagę fakt, że i tak się optycznie nasyp z szutrem się zmniejszy wtedy, gdy dojdzie zieleń.
A oto prezentacyjna, najprostsza dioramka z postawionym się na niej małym składzikiem kolejowym :p :
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#60
Można jeszcze pomalować śruby trzymające szyny (efekt dopiero co zmienianych wkrętów w podkłady).
Niestety to są szyny Roco, więc nic więcej z nich nie wydobędę.
Natomiast już na Tilligach można szaleć.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 106
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki