• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama ze stacją i dworcem

Reakcje
1.731 13 0
#1
W czerwcu zaczynam budowę nowej dioramy z dworcem i stacją umieszczoną gdzieś na Mazurach.
Budynki już są i czekają na patynę....:).
Może ktoś ma pomysł na nazwę stacji:rolleyes:?
Najtrafniejsza nazwa nazwa zostanie nagrodzona w postaci dioramki - postumentu, pod model lokomotywy.:)
 

Załączniki

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#3
Więc czekam na nową dawkę super zabawy przy oglądaniu zdjęć .Proponuje jako nazwę DANIELÓW JEZIERNY (nie jeziorny -jet to orginalna pisownia kilku miejscowości na pojezierzach)
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#4
Wydaje mi się że nie trzeba wymyślać. Jeziorany istnieją w rzeczywistości, a na pewno pamiętasz też audycję radiową (radionowele) o tym tytule. Oczywiście jest jeszcze możliwość przerobienia jednej z nazw polskich jezior lub użycia jej bezpośrednio z przyimkiem Duże/Małe/Wielkie np. Wigry Wielkie. Mazury kojarzą mi się również z lasami i puszczą więc Puszcze lub Żubrowo.

Czekam z niecierpliwością na relację :)
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#5
Może jakaś mazurska nazwa? :D
Stręgiel, Spytkowo, Gajewo, Paprotki, Bogaczewo, Rydzewo, Czerniki, Grodzisko, Brzeźnica, Radziszewo, Kruklanki...
Albo od nazwy jeziora - Niegocin, Święcajty, Rydzówka

Z niecierpliwością czekam na relacje z budowy, uwielbiam mazurskie klimaty :ROFL:
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#8
Są na Mazurach Mikołajki, to mogą być i Danielki :) Danielowo, czy Danieloloki :D
Ale jeśli ta diorama ma być sprzedana kiedyś, jak reszta, to trzeba by rzeczywiście coś...neutralnego-mazurskiego, jak zauważył słusznie Paparazzi...
Może Borówkowo, Drewkowo, Rybitwy, Packowo, Stacyjkowo :D, Mrągowo :) (tylko budynek nie ten), Węgorzewo, Węgorze, Wędkowo, ....

Ale Danieloloki mi się najbardziej podobają :) Szczególnie, że mają związek z autorem i jego fryzurą...lub jej brakiem ;)
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#10
Jak dasz jakąś nazwę stacji istniejącej ,to wiadomo że siłą rzeczy zmuszony zostaniesz do zmierzenia się z realem danej stacji .
Budujesz coś według swojego pomysłu to i nazwa dobrze aby była zmyślona ale w klimacie miejscowym.
Mogły by być Wigryny , żadnej stacji tam nie ma a nazwa jak najbardziej prawdziwa.
 
Reakcje
0 0 0
#14
Wygląda, że budynek został przerobiony na mieszkalny, zresztą jak wiele po-PKP-owskich budynków.
To może być ciekawy motyw na dioramę: odnowiony albo wręcz przeciwnie - zapuszczony i tylko np. 1 przejezdny tor oraz zdemontowane rozjazdy a obok budynki oddane przez PKP.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#17
Skiroławki powiadacie:podstepny: Mi tez widzi się ta nazwa ;) Z tego wszystkiego polazłem na alledrogo i kupiłem sobie egzemplarz, bo mój oryginalny gdzieś przepadł :confused:. Kupa jest fajnych nazw miejscowości na Mazurach - na przyklad takie Żytkiejmy, Sątopy albo Sterławki. Ja bym wziął mapę i po oryginałach poszukał ewentualnie jakąś istniejąca nazwę sparafrazował .
 
Reakcje
0 0 0
#18
Mamroty (to od nazwy jez. Mamry, a jakże :ROFL:)
Fajny pomysł z tym konkursem. Kroczysz Danielu w dobrym kierunku (y)
ps. Do wygranej dioramki nie mam (na razie) co wstawić, no i wysyłka tak daleko... :cry:

Pozdrawiam serdecznie ;)
 

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#20
Tu jest ten sam dworzec ale to chyba wielkopolska bo takie występują tam;) . Ale nazwy są wszystkie fajne. Ale mnie najbardziej interesuje zieleń i wile innych co powstanie na dioramie trzymam kciuki i dopinguje!:)
 

Załączniki

Podobne wątki