• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Bożonarodzeniowa diorama

greglis

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Wykonanie Bozonarodzeniowej dioramy chodzi już za mną od dawna. W tym roku postanowiłam ją wykonać. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie rady i pomoc. Diorama ma mieć kształt koła o średnicy ok 60 cm. Po obwodzie ma jeżdzić mały pociąg a w środku będzie miasteczko w stylu "Opowieści Wigilijnej". Modele domków chcę również wykonać własnoręcznie. Muszę jednak zacząć od znalezienia odpowiedniego modelu pociągu. Zupełnie nie wiem gdzie szukać i jakiego modelu. Dltego proszę o pomoc i podpowiedz.
pozdrawiam
kasia
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Na początek Kasiu... podaj proszę jaka suma wchodzi w grę... to będzie wiadomo w jakim asortymencie się obracać. :smile:

Jeżeli to ma być kółeczko, to może warto by sie zastanowić nad 1:120 lub nawet 1:160...
tor do koła a w środku w zależności od upodobania styl miejski z kamieniczkami w stylu... http://www.modelmania.com.pl/product_in ... ts_id=3722 ściśle zabudowane miasteczko z bajkowym /niemieckim :sad: / klimatem , wszystko oczywiście w zimowej scenerii, drzewka i śnieg to już nie problem (wszystko można kupić).
Lub wersja wiejskie klimaty, najlepiej w stylu alpejskim z kilkoma domkami typu ,,doktor z alpejskiej wioski" :LOL: http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=25758
Jako zestaw startowy może być chyba to... http://www.modelmania.com.pl/product_in ... cts_id=470 :cool:
a jeżeli kasa to nie problem to coś innego z parowozem :)
albo to ... http://krainazabawek.pl/produkt.php?id_ ... 8&id_kat=5
Warto też rozważyć specjalne kolejki świąteczne produkowane przez amerykanów :)
Pozdrawiam.
 
OP
OP
greglis

greglis

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Bardzo dziękuję, już przynajmniej coś na początek :)
Myślę że skala 1:160 będzie ok.
Bardzo bym chciała aby był to pociąg osobowy , nawet znalazłam wagon który mi się spodobał(jego styl) ale jaki do niego parowóz ???Czy 3 wagoniki wystarczą ?
No i co do tego , rozumiem że szyny, ale kupuje się takie na jeżdzenie w kółko ? I reszta czyli zasilanie.Przepraszam za naiwne pytania ale temat przerasta mnie zupełnie
 

Załączniki

Reakcje
30 1 0
#4
Dobrze może wyglądać wąskotorówka w H0e. Weź np. lokomotywę Roco 33240 i wagoniki Liliputa 3704xx, mają to np. w www.makieta.pl - są stosunkowo niedrogie. Do tego ze 2 szt. torów Flex Roco 32200, tylko niech Ci je fachowiec wygnie i ułoży. Będzie śliczniaście...

A po pomysły wybierz się na www.carendt.com - jest tam tego trochę, również takich właśnie "świątecznych".

No właśnie, może bym wreszcie zabrał się za kończenie mojej podobnej zabawki... ;)
 
A

Anonymous

Gość
#5
Ja myslę żebyś jednak kupiła flexy Fleischmanna na podsypce. Są drogie(ok 30pln za szt.) ale poprostu wyglądają super! Szczególnie w skali N.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
greglis

greglis

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Dziękuję Wam ślicznie, jednak mówicie do mnie po "japońsku" :D
Co to są flexy i gdzie znajdę fachowca od wyginania szyn. Powiem szczerze że czytam tu teraz wszystkie posty i stwierdzam że to wcale nie będzie prosta sprawa od strony technicznej, alboo to wszystko tak skomplikowanie wygląda.
Będę wdzięczna za cierpliwość. W końcu każdy na czymś innym się zna. jakby były pytania o decoupage ( od Waszych żon ) to służę pomocą :cool:
 
OP
OP
greglis

greglis

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Wiem, że to nie na temat modelarski ale w tamtym roku popełniłam kalendzrz adwentowy , którego ta diorama będzie kontynuacją. Oddaje klimat który mnie interesuje. Może z doświadczenia wiecie gdzie mogę się zaopatrzeć w dodatkowe elementy, np figurki.
Materiały plastyczne do efeków typu śnieg i zaspy testowałam w tamtym roku z niezłym efektem
 

Załączniki

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
314 13 0
#8
Wiesz co chłopaki trochę przegięli z tymi fleksami - kółko z normalnych torów łukowych będzie zdecydowanie bardziej na miejscu - może po prostu pogrzeb po sklepach internetowych i poszukaj jakiegos kompletnego zestawu lokomotywy z 2-3 wagonami w interesującym Cię klimacie. Będziesz tam miała wszystko - lokomtywę, tory i zasilacz - bez roboty i kombinowania. A może i jakiś ciekawy domek się znajdzie. :idea:

Polecam lekturę tematu linkownia
 
OP
OP
greglis

greglis

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Kolejne moje pytania. Podstawę chcę zrobić z płyty mdf czy 12 mm wystarczy ?
Czy są jakieś minimalne odległości położenia torów od krawędzi?
Ile powinnam zostawić miejsca pod makietą na zasilanie ?
Jakie zasilanie, oprócz pociągu chcę oświetlić domki i latarnie uliczne.
Chcę najpierw zrobić projekt i muszę uwzględnić rozmieszczenie kabli, co będzie lepsz umieszczenie kabli pod płytąi wyprowadzenie w potrzebnym miejscu, czy ukrywa się je na powierzchni?
Dzięki za wysłuchanie :D
Kasia
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#10
Ja osobiście bym poprowadził kable pod spodem
takie kółko raczej nie byłoby skomplikowane elektrycznie żeby je projektować
gdybym ja to robił to bym zrobił ramę drzewienną i na to sklejka 4mm
W Nce to chyba nie będą duże wymiary ??
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#11
Eeee... dochtory http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/g005.gif
Jako podstawa wystarczy płyta z mdf czy sklejki. Do tego przymocuj nóżki.
Zasilacz taki, który dale napięcie dla sterowania lokomotywy i jakieś dla akcesoriów, podłączany do Twojej dioramki jakimś tam... gniazdkiem z wtyczką ;)
Kabelki poprowadź od gniazda w dioramce pod płytą, w płycie dziurki do żaróweczek, te kabelki przykleja się dobrze klejem z "pistoletu", na gorąco.


Zdjęcie stąd:
http://www.collectiblestoday.com/ct/pro ... rain%20Set
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 395
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49

Podobne wątki