• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Wisła Obłaziec

OP
OP
EVB420 12

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#81
Bardzo ładnie to wygląda, ale ja nie widziałem takich w naturze (co nie znaczy, że takich nie ma). Te, które widziałem, miały kształt dwóch poziomych, równoległych prętów, między które od góry wkłada się płozy. Dzięki temu łatwo jest potem płozę wyjąć, chwytając za jej uchwyt. Tak, jak u kolegi EVB420 12, żeby zdjąć płozę ze stojaka, trzeba praktycznie użyć dwóch rąk, co w pracy może nie być zbyt wygodne.
Taki będzie dobry?
IMG_6609.JPG

IMG_6607.JPG

Przed malowaniem postaram się zeszlifować nadmiar cyny, który rzuca się w oczy dopiero na zdjęciu ;)
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.444 31 4
#83
Skoro już koledzy rozgadali się, korzystając z okazji dodam coś od siebie. Prezentowany stojak nie jest używany już, jest stary, przypuszczam, że lata 80-90 ubiegłego wieku. Stoi w miejscu gdzie obecnie parkują lokomotywy IC, kiedyś zostawiano na torze obok wagony sypialne i ciekaw jestem bardzo w jakich składach jeździły, bo były one rosyjskie. Ze 100m dalej jest nowy stojak, inny nieco, ale już współczesny, odmalowany świeżo na żółto. Może komuś się przydadzą te zdjęcia i wymiary. Za 100 lat pewnie będą miały wartość. Swoją drogą ciekawe czy znajdę fotki z dawnych lat z nim w zasobach internetu.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
IMG_20200802_155047676_HDR stojak.jpg
IMG_20200802_155047676_HDR stojak2.jpg
 
OP
OP
EVB420 12

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#86
Z cyklu "to czego nie widać" - moduł z mostem otrzymał futerał.
Futerał został wykonany ze sklejki (przyciętej przez klubowego stolarza, za co bardzo dziękuję), poskręcany i zabezpieczony impregnatem od wewnątrz i lakierem bezbarwnym od zewnątrz.
IMG_6744.wrg.JPG

IMG_6744.agr.JPG
 
OP
OP
EVB420 12

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#89
Wędkarz i jego krzesło już na miejscu:
1.JPG

2.JPG



Nawet już coś złowił :cool:
4.JPG


p.s. linka ze spławikiem będą skrócone i zanurzone w wodzie jak tylko spotkam się z kolegą z klubu :) (pożyczyłem mu specyfik do efektów Vallejo).
 
OP
OP
EVB420 12

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#91
Pan Waldemar na ryby przyjechał Jawą 50...
IMG_7011.JPG

IMG_7012.JPG

Do rejestracji użyłem napisów jakie pozyskałem z resztek kalkomanii (samochodowe tablice rejestracyjne okazały się za duże ;) )
IMG_7013.JPG

Dla lepszego zobrazowania wielkości:
IMG_7016.JPG

Wstępna przymiarka na module:
IMG_7021.JPG
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#94
Nie było planów zgrania jednego z drugim ;) W oryginale było tak, że tory od sortowni kamieniołomu do rampy były wyżej niż linia normalnotorowa (na poziomie górnej rampy).
Spodziewałem się jakiegoś długiego zjazdu na innym module, albo zrobienia wjazdu na równe 20cm różnicy - tor normalny 110cm nad podłogą do łączenia się z Polakami, tor wąski 130cm do łączenia się z Zachodem.
 
OP
OP
EVB420 12

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#96
Jeden z trapezów przeszedł mały lifting ;)
Dotychczasowy przejazd kolejowy był osadzony trochę za wysoko (boczne części), co powodowało podskakiwanie części taboru i problemy z zasilaniem...

Zdjęcie z 2017:
IMG_4806.JPG

I obecne. W ramach przebudowy zdecydowałem się na wykonanie go w wersji drewnianej:
IMG_7494.JPG
IMG_7495.JPG
IMG_7491.JPG

IMG_7492-001.JPG
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#99
Z cyklu "to czego nie widać" - moduł z mostem otrzymał futerał.
Futerał został wykonany ze sklejki (przyciętej przez klubowego stolarza, za co bardzo dziękuję), poskręcany i zabezpieczony impregnatem od wewnątrz i lakierem bezbarwnym od zewnątrz.
Zobacz załącznik 761577
Zobacz załącznik 761576
Mimo braku wyszczególnienia o jakiego stolarza chodzi, można sie domyslić o kogo chodzi Zatem pozdrawiam onego stolarza ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Jeden z trapezów przeszedł mały lifting ;)
Dotychczasowy przejazd kolejowy był osadzony trochę za wysoko (boczne części), co powodowało podskakiwanie części taboru i problemy z zasilaniem...

Zdjęcie z 2017:
Zobacz załącznik 849264
I obecne. W ramach przebudowy zdecydowałem się na wykonanie go w wersji drewnianej:
Zobacz załącznik 849268 Zobacz załącznik 849269 Zobacz załącznik 849265
Zobacz załącznik 849267
Obejrzałem cały temat -fajna makieta. Proponował bym jeszcze jedną zmianę na prezentowanej makiecie. Pomijam fakt wcześniejszej dyskusji na temat wykończenia rampy na tej makiecie. Ale według mojej oceny ta rampa jest nierealna a wręcz absurdalna - takiej w rzeczywistości chyba nie było. Pytanie jest takie - jak na tą rampę wjeżdżają pojazdy skoro nie ma na nią żadnych najazdów ??
Rampy przynajmniej z jednej strony miały taki najazd a u kolegi są z obu stron proste ściany.

rampa.jpg
Może warto to zmienić -zyska to wiele na realizmie tej fajnej makiety.
Pozdrawiam
 

Podobne wątki