• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Wiedźmie dłubanie

OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
wagon 11.JPG wagon 12.JPG
Pociag techniczny wersja 2, po wymianie wagonu czyszczacego i brakandru dla załogi. I raczej juz tak zostanie, plandeka na caly wagon okazala sie mocno niepraktyczna, najwyzej zmajstruje plandeki na kazdy z tych obciaznikow z osobna. Wanna na plyn czyszczacy sama w sobie prezentuje sie jak jakis niecodzienny ładunek.
Pociag "objechany" i mam wrazenie ze to podwozie spisuje sie lepiej jezeli chodzi o wlasciwosci jezdne jako wagon czyszczacy szyny niz poprzednia wersja z brakandrem. Ale tak jak poprzednia jest bardzo czula na wszelkie niedoskonalosci toru, chociaz tutaj to raczej jest zaleta bo mam wykrywacz problemow z torowiskiem.
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
P6170148.JPG P6170149.JPG P6170150.JPG P6170151.JPG P6170152.JPG
Takie tam na dzisiejsza podlogowke - mikromodul z rozjazdem i modulem petli zwrotnej. Modul petli schowany w budynku wzorowanym na osiedlowym transformatorze energetycznym. Mechanizm rozjazdu w budynku nastawni, ale to juz widzieliscie. Oba budynki druk3d + drobiazgi modelarskie z roznych projektow.
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
oswietlenie posterunku 02.JPG oswietlenie posterunku 03.JPG

Przy ostatniej podlogowce wyszlo ze posterunek Podszafkowo robi problemy tj maszynista ma problem z okresleniem jak jest nastawiona zwrotnica bo jej po prostu nie widac. Efekt: latarnia oswietlajaca teren posterunku z zmiennym kolorem swiatla. Raz ze latarnia oswietla iglice, dwa ze po kolorze swiatla widac czy zwrotnica jest nastawiona na kierunek A czy B.
 

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
560 5 0
A jak w tym układzie wychodzi łapanie ostrości?
I drugie pytanko, czy jest możliwość zamówienia u Ciebie takiego cuda?
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
Urzadzenie w fazie prototypu, wrzucam jako dzialajaca ciekawostke. Uklad ma swoje ograniczenia np niska rozdzielczosc typu 640x480 jezeli chcemy miec plynnosc filmu. Jezeli mi wyjdzie nagrywanie tego co pokazuje kamerka do pliku i wrzucenie na youtube to pogadamy bo na ten moment jest to bardziej TUV/CCTV do makiety do wyswietlenia w przegladarce.
 

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
560 5 0
Przepraszam Ciebie za zaśmiecanie Twojego wątku, ale a propo kamerki to najpierw zobaczyłem to co udostępniłaś a następnie w sobotę podczas wizyty w sklepie Action zobaczyłem i zakupiłem ( kosztowało to jakieś 32 zł ) taki o to sprzęt
kamerka.jpg

Nagrywa na kartę pamięci w jakości HD i FULL HD, akumulatorek podobno starcza na 100 minut.
PS
Jakby co to możesz usunąć mój wpis.
Pozdrawiam Mariusz
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.066 20 1
@KrotVikinG Zrób proszę krótki filmik jak nagrywa w 720p. i 1080p. i zaprezentuj je tu. Czy obiektyw jest szerokokątny?
Te kamerki potrafią nagrywać w różnej rozdzielczości i w różnej proporcji obrazu. Niekoniecznie niż ta deklarowana.
Sorki Alana, że tutaj, ale pewnie też Cię to ciekawi...:)
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
Rzuclam kamien to fale sie rozeszly. Ta moja zabawka jeszcze nie nagrywa - tj sprzetowo ma taka mozliwosc ale trzeba napisac odpowiedni program. Prace trwaja.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Pętle, obrotnice, trójkąty, przeważnie nie są aż tak duże (nie mieszczą aż tyle taboru), żeby potrzebowały osobnego boostera.

Sam moduł pętli jest przydatny.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
Silnik oklejony na czarno - orginal z SM42, nieoklejone - czajnizjum..
Podobieństwo, nawet łudzące, jeszcze o niczym źle nie świadczy.
Często bywa tak, że jak jakaś fabryka "tłucze" miliony egzemplarzy jednego produktu, to wyselekcjonowane partie wyrobów o lepszych parametrach są sprzedawane jako "markowe", a pozostałe (z początków lub końców procesu produkcji oraz partie zawrócone przez kontrolę jakości) są rozprowadzane jako "no-name". Te drugie też działają, wyglądają niemal identycznie, ale statystycznie rzecz biorąc są bardziej awaryjne - mogą mieć gorzej spasowane luzy na łożyskach, gorsze parametry elektryczne, itp. Mimo to znajdują swoich kupców, bo są z reguły tańsze.

Oj! Sorry za "wykop"! Teraz zauważyłem, że odpisałem na post sprzed miesiąca... :giggle:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
Pamietacie te pomysly na dolozenie butli do kompresora. Skonczylo sie na zmajstrowaniu tego wynalazku. Butla i wąż ze starej gaśnicy, do tego troche płaskownika stalowego na mocowanie kompresora i nóg i kilka elementow do pneumatyki. Tak, dysponuje spawarka i nawet mi to spawanie idzie...
Z aerografem nie mialam okazji jeszcze sprawdzic, do przedmuchiwania np stonek sprezonym powietrzem sie nadaje.
kompresor 02.JPG kompresor 01.JPG

Inne beczki:
Uklad detekcji kierunku na barierze fotoelektrycznej, dwa takie uklady odpowiednio polaczone daja uklad detekcji obecnosci taboru. Uklad bez procka stad "głupi krzem" w tytule filmow.

Kombinuje tez z drutem na sprężyny jako cieglem do napedow zwrotnicowych, chodzi o to zeby odwzorowac naped rozpruwalny sterwany z serwomechanizmu "za dyche" lub z napedu MP1. "Coś" wychodzi ale cosia bede w stanie pokazac jak zrobie miejsce na warsztacie po zabawie z detektorami zajetosci odcinka.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 9
Buduję makietę 170

Podobne wątki