• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Wesołe przypadki MIKOTA 1

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Pekinie sie prezentują.A jakie sprzęgi Piotrze zastosowałeś że masz taki mały odstęp miedzy wagonami?Pytam ponieważ te oczkowe które są zamontowane w wagonach są dłuższe co powoduje że odstęp miedzy wagonami jest za długi.
Ja na zdjęciu widzę krótkie sprzęgi Roco, tzw. "śledzie", ale odstęp i tak jest trochę za duży. Wynika to z tego, że we wszystkich modelach Piko gniazdo sprzęgu jest nieco dalej wysunięte (to nie same sprzęgi oczkowe są dłuższe), niż w modelach innych producentów i nawet zastosowanie krótkich sprzęgów nie eliminuje przerwy. Taką "strategię" przyjął niestety ten producent, dbając bardziej o bezproblemową jazdę na najciaśniejszych łukach, niż o realistyczny wygląd spiętego składu.

PS. Bardzo proszę kolegę @trol o używanie spacji po kropce, przecinku, czy znaku zapytania, bo bez tego tekst się zlewa i trudno się to czyta.
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
Sprawdza się stare powiedzenie że człowiek uczy się całe życie, właśnie się dowiedziałem jak skrócić odstęp między wagonami i wydłużyć odstęp między kropką, przecinkiem i znakiem zapytania.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.937 99 132
Nadszedł ten wiekopomny dzień. Skończyłem swoją Pm2-1! Kosztowało mnie to wiele pracy, trudu, wysiłku, nerwów i pieniędzy. W końcu się udało. Było warto.
Dziękuję Kolegom: @FENIX,@Elvis, @Ranger, @m_zntk, @14D40 za materiały, których użyłem do budowy tego modelu.
Zapraszam do obejrzenia filmiku z prezentacją mojego parowozu.
Model przeszedł "test pudełka". Włożyłem go do szkatuły, wyjąłęm i nic nie odpadło.
IMG_20211224_171659.jpg

A dziad Bondzik je starą bułkę i przesyła życzenia.
IMG_20211223_212147.jpg


Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że tak naprawdę, to nie są żadne święta choinkowe, nie żaden grubas w czerwonym kubraczku z Coca Coli, tylko pamiątka Bożego Narodzenia. Wszystkiego dobrego!
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Kiedy autor tych lamp i reszty ledziarskiej zacznie stosować kolory na kablach ?
Ja kolorów nie uznaję, prędzej tęczowi aktywiści. A tak na serio, ciekawym jest fakt, że najbardziej przeszkadza to temu, który nie zamówił u mnie ani jednego kompletu.
To jakaś nowomowa? Ledziarskiej?
co jest standardem u konkurencji
U jakiej konkurencji? Przykładowo, sam Zbyszek Kluba ma diody LED na przewodach emaliowanych w jednym, a nie dwóch kolorach.
łatwości i bezpieczeństwa przy montażu
A jakaż to trudność i niebezpieczeństwo przy montażu mając jeden kolor przewodów?? Trudność wg. mnie żadna mając podstawowe pojęcie o elektryce. Może przy Twoich mikrożarówkach działają jakieś niesłychane prawa. Diodę ledziarską jak Ty to określiłeś, nie wiem czy wiesz, ale nawet jak podepniesz odwrotnie, to jej nie spalisz.
Kable w izolacji silikonowej ,czy drut emaliowany/lakierowany?
Jak tylko Ci się zamarzy.
Do parowozów nie nada. Nie ułoży ich się w ograniczonych zakamarkach parowozów, sprężynują i nie lubią żadnego kleju.
Tylko drucik emaliowany w dwóch kolorach.
Ameryki Pan nie odkryłeś. Dlatego właśnie lampy do parowozów oferowane są na przewodach emaliowanych. Tylko drucik emaliowany i niekoniecznie w dwóch kolorach.

MIKOT, fajnie Ci wyszedł czajnik, gratulacje!
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.937 99 132
Ostatnie prace w tym roku.
Usunąłem odlane razem z pudłem poręcze.
IMG_20211226_202846.jpg
IMG_20211227_114706.jpg
IMG_20211228_120648.jpg

Zrobiłem poręcze z drucika.
IMG_20211227_123638.jpg

Pomalowane na biało.
IMG_20211229_115534.jpg

Pomalowane elementy.
IMG_20211227_171513.jpg

Pomalowane wnętrza.
IMG_20211229_115605.jpg

Efekt końcowy.
IMG_20211231_144810.jpg
IMG_20211231_144829.jpg
IMG_20211231_144852.jpg
IMG_20211231_144920.jpg
IMG_20211231_144936.jpg
IMG_20211231_145013.jpg
IMG_20211231_145029.jpg
IMG_20211231_145114.jpg
IMG_20211231_145134.jpg

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, oczywiście dla wszystkich!
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Ja kolorów nie uznaję, prędzej tęczowi aktywiści. A tak na serio, ciekawym jest fakt, że najbardziej przeszkadza to temu, który nie zamówił u mnie ani jednego kompletu.
To jakaś nowomowa? Ledziarskiej?
U jakiej konkurencji? Przykładowo, sam Zbyszek Kluba ma diody LED na przewodach emaliowanych w jednym, a nie dwóch kolorach.
A jakaż to trudność i niebezpieczeństwo przy montażu mając jeden kolor przewodów?? Trudność wg. mnie żadna mając podstawowe pojęcie o elektryce. Może przy Twoich mikrożarówkach działają jakieś niesłychane prawa. Diodę ledziarską jak Ty to określiłeś, nie wiem czy wiesz, ale nawet jak podepniesz odwrotnie, to jej nie spalisz.
Jak tylko Ci się zamarzy.
Ameryki Pan nie odkryłeś. Dlatego właśnie lampy do parowozów oferowane są na przewodach emaliowanych. Tylko drucik emaliowany i niekoniecznie w dwóch kolorach.

MIKOT, fajnie Ci wyszedł czajnik, gratulacje!
WITAJ , Piotrze ,sorry ,że Ci trochę zaśmiecę, ale odpowiem Kamilowi.
Drogi Kamilu, nie wiesz ile twoich zestawów ledowo - lustrzanych włącznie z kulkami i........... mam od Ciebie za pośrednictwem zleceniodawców...................................., wierz mi , sporo, mnóstwo zamontowanych .
Ja dodatkowo także korzystam z takich źródeł jak z załącznika. (woreczek foliowy) Źródła nikomu nie podam-zastrzegam z uwagi na naszą znajomość .
I na dowód Twoje, li tylko zapasy .
Pomysł : , jeśli kolorowe przewody kłopot , to wystarczy przeciągnąć drut markerem olejnym , co ja z Twoimi czynię wstępnie przed montażem.

A tobie Piortusiu ściskam łapsko za poręcze w wagonach, goood job.
 

Załączniki

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Drogi Kamilu, nie wiesz ile twoich zestawów ledowo - lustrzanych włącznie z kulkami i........... mam od Ciebie za pośrednictwem zleceniodawców...................................., wierz mi , sporo, mnóstwo zamontowanych .
W takim razie wybacz, cofam drugą część pierwszego zdania w moim poprzednim poście ;)

Pomysł : , jeśli kolorowe przewody kłopot , to wystarczy przeciągnąć drut markerem olejnym , co ja z Twoimi czynię wstępnie przed montażem.
Pomyślę nad tym jeśli ma to faktycznie uprościć kwestię podłączenia. Dzięki Janusz za wskazówkę. Z tymi przewodami jest niestety tak, że kiedy kupujesz je już kolorowe, to są zazwyczaj x razy droższe od identycznego przewodu emaliowanego w jednym kolorze. Chyba że za słabo szukałem ;) A źródło tych kolorowych przewodów, które pokazałeś na pierwszym zdjęciu, mam wrażenie że znam, lub to podobny drucik.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.937 99 132
Gumka spadła z lewego koła napędowego:mad:. Tego zdarzenia nie przewidziano w instrukcji, ale się zdarzyło... Komplikacją było spadnięcie napędu prasy smarnej... Na szczęście znalazłem szpileczkę. Z "Oczka" na szczęście jeszcze nie spadło.
IMG_20220103_112114.jpg

Podczas naprawy okazało się, że kółko opadło (cała trzecia oś wiązana). Poradziłem sobie z tym.
IMG_20220103_113130.jpg

Niedźwiedź Nadłowczy wracał z zakupów i zobaczył siedzącego w kałuży nieszczęśnika. Nie zostawił go w potrzebie.
IMG_20220106_141018.jpg

Po kąpieli. Teraz pachnie lawendą i ma odprute te durne, te... czapeczkę i samograjka wypchanego trocinami.
IMG_20220107_111923.jpg

Bondzik zrobił zimowy przegląd swojej floty samochodowej.
IMG_20220107_124938.jpg

Przypomniał sobie też, że ma na stanie swój statek do posklejania. Pomalował go.
Monika usiadła na dziobie i przeważyła wszystko. No cóż, to jest Kot Wagi Ciężkiej. Kosmita jest wszak wypchany elektroniką, jeszcze nie rozgryźliśmy do czego służy:eek:. Właściwie nie wiemy, czym ona jest wypchana:ROFL:. "Ciężka jest"-powiedział jeden z naszych kolegów, kiedy wziął ją do ręki. My też nie wiemy, do czego ona tak naprawdę służy:obcy:.
IMG_20220108_201155.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.937 99 132
Niedźwiedź Nadłowczy znowu przyniósł jakieś wagony do psucia. Deja vu.
Bondzik, Kaczutka i Monika znowu się cieszą.
IMG_20220110_154211.jpg

Wagony nie są idealne. Niestety jakość produktów firmy Piko też spada. Kiedyś można było brać w ciemno, teraz już nie:(.
WP_20220110_15_50_19_Pro.jpg
WP_20220110_15_52_59_Pro.jpg
WP_20220110_15_53_14_Pro.jpg
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.937 99 132
Nie, niestety to nie jest waloryzacja, to akcja ratunkowa. Obawiam się, że to nie będzie takie proste. Chyba jednak nastąpiła reakcja: oleju, gąbki, lakieru i plastiku. Model jest wart uratowania.
Jakby co, mamy w rodzinie serwisanta, który "szwajcaruje" lokomotywy w Szwajcarii, ale nie jesteśmy pewni, czy on nie rozciera po nich tylko sera;). Mówił, że ma papiery na to, co robi.