Pora się zabawić w mosty (tego jeszcze na testowych odcinkach nie było). Mam takie cacko jak w załącznikach i pytania do forumowiczów
- czy dobrze udaje konstrukcje z obszarów RP (jest to produkt WWScenics dla skali 00/H0)
- czy warto dodać wewnętrzne barierki i jeśli tak czy pomost w takim razie potrzebuje choćby desek tworzących "chodnik"
- czy takie mosty są/ były nitowane?
Zobacz załącznik 793346
Zobacz załącznik 793347
Ten most czy tez wiadukt to laserowo cięta w kartonie fikcja totalna, ale
tu na zdjęciach mikl'a wg mnie znakomicie kolorystycznie pomalowany ..
-jak dorobimy jeszcze historię do tego mostu to może się okazać ciekawym przykładem fikcyjnej historii sztuki projektowania mostów i wiaduktów kolejowych , i tak na przykład ; to co widać na zdjęciach to jest to pierwszy kolejowy most stalowy całkowicie spawany (!) zakupiony w pewnej ... angielskiej wytwórni pod koniec dziewiętnastego wieku (!).
Teraz historia jak ten most znalazł się na terenach Mikl'a ?
- Otóż hrabia X z Mikl'a podczas pobytu na Wyspach spotkał właściciela pewnej fabryki i zupełnie przypadkowo podczas jakiejś popijawy hrabia wyskoczył z problemem mostowym w swojej okolicy ,że nie ma gdzie tych mostów zamówić ,ba! kupić a jak są to srogo drogie ,że nawet takiego kogoś jak on nie stać na taki wydatek i tak dalej ..
-,kilka godzin póżniej .. dwóch już mocno nabomanych panów gadało dalej o mostach aż tu Anglik Y wspomniał nagle coś o swoim rewelacyjnym pomyśle spawania karbidowego blach stalowych tylko ,że to jest bardzo droga metoda łączenia ze względu na brak karbidu , który musi być sprowadzany aż z Holenderskich Indii Wschodnich, hrabia mało co już rozumiał ale jedno Anglikowi obiecał ,że jak chce karbidu to mu może dać ile tylko chce i na to Anglik nagle wytrzeżwiał i za friko w celach pokazowych obiecał hrabiemu ,że wybuduje w dalekim kraju most kolejowy -całkowicie spawany metodą karbidową.Most istnieje do dziś i jest miejscową atrakcją turystyczną.
Te otwory to miejsca wymienianych poprzecznic stężeń , górnych.
Wzór kratownicy jest to dzieło walijskiego architekta projektowania mostów J.Clark'a ,-tak zwana Lattice Clark's