• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.144 442 105
Zapłaciłem.

Na dzień dzisiejszy to brak jest jakiekolwiek informacji.
Poprzednio było, że od 15 stycznia...
i o ile jeszcze parę dni temu można było kupić w innych sklepach, także u ROBO, to teraz już chyba nigdzie.


Mam nadzieje, że do Modelmani.pl coś poszło :)
Po niedzieli mają dostać przesyłkę z Robo

No i jak dostali, nie dostali ?
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.681 11 0
Mam takie pytanie odnośnie wagonu półbarowego 113A w epoce IV (oliwkowy):

Jakiego koloru były zasłonki w przedziałach pasażerskich i w przedziale barowym? Nie pamiętam tych wagonów w IV epoce. W epoce V z tego co dobrze kojarzę były ciemnoczerwone z napisem "Wars". Interesuje mnie jednak epoka IV bo z tej właśnie mam wagon i wypadało by go wreszcie jeszcze bardziej urealnić wyposażając w zasłonki i pasażerów.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
No i jak dostali, nie dostali ?
Moja w drodze z modelmanii.... info, że w końcu są przyszło w poniedziałek. Przy okazji - ciekawe czy będzie jakieś wznowienie (np. IV epoki) czy jak się to mówi - kto nie kupił ten gapa....

Tu nadmienię przy okazji, że w publikowanym swego czasu katalogu ROBO Modele (który znikł) widniały też te same wagony (epoka IV) ale również ze stacji Szczecin i bez podania serii. Na te liczyłem. Z tego co się jednak dowiadywałem u Robo (domyślnie przyjąłem, że będzie to oznaczenie serii do roku 1985 i wagony pasujące do wydanego już składu ze Szczecina) - nie wiadomo, czy w ogóle się ukażą. Ta informacja trochę mi dała do myślenia dlaczego katalog znikł. Po prostu propozycje w nim opublikowane nie do końca są pewne co do ich realizacji... więc kupiłem interwencyjnie te Gdyńskie z oznaczeniem po 1985 roku... (lepszy rydz niż nic).
Mam takie pytanie odnośnie wagonu półbarowego 113A w epoce IV (oliwkowy):
A ja jego towarzysza z zestawu... tzn. 609A....

Czy może ktoś już ma od Robo prawidłowe ramki okienne do tego wagonu (albo jakieś info w tej sprawie)? Jak już wyjaśniono wcześniej tzw. okien awaryjnych w tym konkretnym modelu z epoki IVc być nie powinno, a coś mi się obiło o uszy, że jak modele już "wyjdą", to te ramki będą klientom dosyłane.
Nic mi jednak nie wiadomo jak ma się to odbywać (bo jak ktoś np. kupił bezpośrednio od pana Roberta, to pan Robert zapewne wie kto... a jak ktoś kupił np. w 'modelmanii', to na jakiej podstawie Robo to dośle?). Paragon z MM pokazać trzeba?
Hmm.... ciekawe jak to będzie?
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.783 102 1
InterCity w malowaniu MÁV
Limitowana seria 150 sztuk zestawów, po 4 wagony w zestawie, węgierskiego przewoźnika MÁV, dla pociągu InterCity LILLAFürED kursującego pomiędzy BUDAPESZTEM a MISKOLC na początku lat 90 (epoka IV-V)

 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
Czy może ktoś już ma od Robo prawidłowe ramki okienne do tego wagonu (albo jakieś info w tej sprawie)?
W rozmowie z Panem Robertem, jaką odbyłem ze dwa tygodnie temu, usłyszałem, że okna do wymiany będą dostępne najwcześniej w kwietniu/maju. Ta informacja dotyczy baru VI epoki (bo o ten wagon pytałem). Jak będzie z innymi, to nie wiem, ale sądzę, że podobnie, bo okna są przecież te same.
 

sniegu

Użytkownik
Reakcje
175 9 0
Czy może ktoś już ma od Robo prawidłowe ramki okienne do tego wagonu (albo jakieś info w tej sprawie)? Jak już wyjaśniono wcześniej tzw. okien awaryjnych w tym konkretnym modelu z epoki IVc być nie powinno, a coś mi się obiło o uszy, że jak modele już "wyjdą", to te ramki będą klientom dosyłane.
Nic mi jednak nie wiadomo jak ma się to odbywać (bo jak ktoś np. kupił bezpośrednio od pana Roberta, to pan Robert zapewne wie kto... a jak ktoś kupił np. w 'modelmanii', to na jakiej podstawie Robo to dośle?). Paragon z MM pokazać trzeba?
Hmm.... ciekawe jak to będzie?
Info od Robo z 23 stycznia: "Okna będą dostępne w okolicy maja. Musimy poczekać na fabrykę. Będziemy informować jak będą już dostępne "
Na razie tyle...
 

Artur_BJ

Aktywny użytkownik
Reakcje
422 8 0
Witajcie,
przymierzam się do przyklejenia kratek w oknach i zastanawiam się nad paroma kwestiami.
1. Klej bezwykwitowy - nie mam doświadczenia. Humbrol Clearfix się nada?
2a. Kolorystyka - kratki w modelu są srebrne i mocno lśnią. Co polecacie do zmatowienia?
2b. Kolorystyka - zauważyłem, że w wersji IC kratki są pomalowane zgodnie z malowaniem drzwi (RAL 5002?), a w oknach kolor wygląda na czarny. To by był schemat na epokę VI, a czy ktoś z Was wie może, czy epoka V miała inny schemat niż cała kratka w szarości/zmatowiałym srebrnym?

1675846617050.png

1675846434593.png
 

sniegu

Użytkownik
Reakcje
175 9 0
Ad 1. Cyjanopan E? Do połączeń elastycznych, w tym metalu. Dla mnie bomba ;) https://allegro.pl/oferta/uniwersal...0ZWM1YjE0NDIyNTcyMTEwOTA4ZTNjMWVkZDIzNjc3Y2U=
Ad 2a. zwykły akryl Vallejo 71.080 aerografem (przed tym zmatowić papierem ściernym) Nikt tego nie będzie dotykać więc wystarczy ;)

PS. Polecam "odchudzić" kratki dołączone do wagonów bo są "trochę" przeskalowane. Można wykorzystać dołączone do modelu jako szablon i wykonać z prętów Albion Alloys lub Green Stuff World gr. 0,2mm / 0,3 mm. Będzie efekt ;)
 

Załączniki

Peper

Użytkownik
MSMK
Reakcje
165 1 0
Humbrol Clearfix (lub inny do szybek z tworzyw sztucznych) wydaje się najbezpieczniejszym rozwiązaniem.
Kleje cyjanoakrylowe zdecydowanie odradzam do mocowania czegokolwiek w okolicy bezbarwnych tworzyw. Mogą zostawić biały nalot.
 

Podobne wątki