• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 [relacja + galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - KONIEC

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Precyzyjny napisał(a):
Przez najbliższy rok raczej mnie na wystawach nie zobaczycie,
Ty2 się nie będzie martwił że kolejne puchary mogłyby go zgnieść albo przynajmniej zasłonić :D

PS.
Wracając do domu miałeś model zasłonięty, schowany? Czy tłum gapiów zlatywał się z z całego pociągu którym wracałeś? :razz:
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
CoCu napisał(a):
ale czy TAKI model (chodzi o gabaryty i delikatność) byś sobie wiózł tak po prostu w rękach? :shock:
jakbym nie znalazł tak dużej torby na niego to pewnie bym wziął pod pachę razem z galbotką. Zresztą widziałem że TT-ka potrafi z modułem w kartonie (pasek przez ramię) podróżować koleją
 
OP
OP
Precyzyjny

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
Witam

Po przeprowadzce forum z mojej relacji zniknęły miniaturki zdjęć. Do adresów linków podopisywało się "hs". Linki co prawda są aktywne, ale to nie to samo. Czy zostanie to poprawione ? Ja sam nie mogę edytować wpisów i usunąć z linków "hs". W swoich relacjach wstawiam setki zdjęć i nie wyobrażam sobie, bym mógł to robić ręcznie poprzez wstawianie załączników.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Twardy napisał(a):
Ale nie tak całkiem :?
Niektóre miniaturki się nie powiększają a wtedy nie widać detali .
Tak. Ustaliłem z Precyzyjnym, że takie rozwiązanie nie jest dobre. Zaraz zamienię hsimg na img i powinno być lepiej... :D

EDIT: Powinno już być zdecydowanie lepiej... Mrówcza praca wykonana, można podziwiać (model oczywiście)... :D
 
OP
OP
Precyzyjny

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
Re: [relacja + galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - KO

Witam

Co zdziwieni ? Chociaż od zakończenia budowy modelu minęło już dwa lata, to jedna rzecz cały czas nie dawała mi spokoju. Tabliczki ostrzegawcze "UWAGA WYSOKIE NAPIĘCIE..." zrobione były prosto z wycinanki i w żaden sposób nie przystawały do tego modelu. Jednak wtedy nie miałem możliwości zrobienia lepszych.



Teraz w ramach ćwiczenia nowych technik przed rozpoczęciem budowy następnego modelu mając dostęp do kalkomanii postanowiłem zrobić te tabliczki jeszcze raz, ale tym razem bardziej przypominające wypukłe tabliczki z prawdziwego parowozu.

Na początek wyciąłem prostokąty i posmarowałem je żywicą epoksydową. Klej ten ma taką zaletę, że nie zmienia kształtu po wyschnięciu. Fizyka zrobiła swoje, utworzył się menisk wypukły. Następnie tabliczki pomalowałem na żółto farbą błyszczącą:



Później na powierzchnie tabliczek naniosłem uprzednio wydrukowane kalkomanie, polakierowałem je lakierem matowym i trochę przybrudziłem, żeby czystością nie odstawały od modelu:



Tak wygląda efekt końcowy, może nie wyszło idealnie, ale chyba i tak dużo lepiej niż te płaskie papierki, które były na początku.





PS. Ruszyła budowa następnego modelu, relacja wkrótce.
 

SD

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.472 2 0
Re: [relacja + galeria] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - KO

tomek 05 napisał(a):
Piękne :D Takie to ja robię w H0 a w Twojej skali to na rogach śrubki powinny być :D :D
Tomek ma rację, odpuściłeś sobie ;) Ja i w HO mam śrubki na rogach :D

A tak serio, to drukuję na drukarce laserowej na cienkim, lakierowanym, błyszczącym papierze kolorowym (z bloków dla dzieci), potem pryskam bezbarwnym, wycinam, i wyoblam delikatnie, a potem przyklejam. Jak dla mnie może być.
 

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki