• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

Reakcje
554 7 0
Jeszcze więcej olch...
Dyskutowaliście na temat kleju Renesans. Nie używałem go, ale za to Faller w aerozolu (50-60 zł)
Teraz stosuję odpowiedniki (cena ok.30zł). Wydaje misie bez analizy chemicznej, że są takie same. Niestety tworzą się nieszczęsne matowe krople, zwłaszcza, jeśli chce się prysnąć z bliska. Przy naklejaniu gotowych siateczek jest ok., ale jeśli chce się zrobić samemu siateczkę z włókien i listowia,jest już gorzej... Może Renesans jako firma jest lepszy, tylko czy zawartość jest inna , czy tylko pojemnik?.. Jeśli komuś podoba się kolor liści, w tle jest opakowanie Polaka. Listki są bardziej okrągłe, niż w Heki, ale to już wiecie, może komuś nowemu się przyda.
DSC03730.JPG DSC03729.JPG
 

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
Miło słyszeć, że z grubsza przypomina to, co chciałem osiągnąć. To biorę się za kolejną, bo kilka będę potrzebował.
145.jpeg
Drut florystyczny (jakieś 0,5mm), pień sklejony wikolem a na zewnątrz drobny piasek, malowanie na brązowo i listowie.
Listowie to Polak Naturex 9051 (zieleń osikowa), na tą faktycznie troszkę za jasne, ale coś tam może psiknę ciemniejszą zielenią z aerografu.
A swoją drogą, to nie podoba mi się to listowie polaka. Mam jeszcze ciemniejsze listowie (Naturex 9026), ale jest jeszcze gorsze (mam wrażenie, że są tam same włókna, bez liści).
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
To moje topole w trakcie wzrostu i wierzba , która powstała niechcący.
Gdyby kogoś zainteresowało, mam pewne przemyślenia, co do listowia i nową metodę, jak pójść nieco na skróty, z efektem, jak widać.
Na razie nie chcę zanudzać.
DSC03743.JPG
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
Fajne! Napisz proszę, jak zrobiłeś te "firankowe" gałęzie. Trawa i potem trawka 1mm?
Czubek jednej wykałaczki chyba trzeba troszkę zazielenić...
 

rafald

Aktywny użytkownik
Reakcje
369 0 0
Poprzednie moim zdaniem wyglądały lepiej. Jak "zielenisz" drzewa to spróbuj owinąć pień np. cienkimi paskami wyciętymi z chusteczek - dzięki temu nie przykleją się do niego trawki/liście/gąbki i będzie wyglądać bardziej naturalnie.
 

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
Poprzednie moim zdaniem wyglądały lepiej. Jak "zielenisz" drzewa to spróbuj owinąć pień np. cienkimi paskami wyciętymi z chusteczek - dzięki temu nie przykleją się do niego trawki/liście/gąbki i będzie wyglądać bardziej naturalnie.
No mnie jednak te drugie bardziej się podobają.
Co do pną - słuszna uwaga. Ale cierpliwości by mi zbrakło. Zmieniłem sposób aplikacji trawki, czyli z ręki i wychodzi dużo precyzyjniej. Trochę tych drzewek będzie, więc w ogólnym rozrachunku nie ma co się aż tak pieścić z każdym. Co innego z pojedynczymi..
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki