najbardziej drażni mnie coś, co widać nawet i z trzech metrów - otóż pas podokienny i drzwi mają kolor biały mocno zabarwiony na granatowo.
Na zdjęciu - różnica względem śnieżnobiałego sypialnego Tilliga
Jesteś pewny, że firma Tillig prawidłowo odwzorowała kolory? To właśnie nie powinien być śnieżnobiały, tylko taki szaro-niebieski. Dobrze to widać na poniższym zdjęciu, na którym kuszetki PKP IC stoją obok wagonu w malowaniu Kolei Mazowieckich:
https://flic.kr/p/NJvTyY
Konkretnie w schemacie malowania wagonów PKP Intercity stosowane są (a może raczej były bo ostatnio jakieś zmiany zachodzą) takie kolory:
A - niebiesko-szary jasny NCS S 0510-R70B
B - niebiesko-szary średni NCS S 1020-R70B
C - niebiesko-szary ciemny NCS S 2020-R70B
D - granatowy NCS S 4055-R70B / RAL 5002 (tylko D ma odpowiednik w palecie RAL)
Wagony klasy 1 i 2 malowane są kolorami
A i
C, natomiast kuszetki i sypialne kolorami
B i
D. Więc pas pod oknami i drzwi na kuszetce powinny mieć odcień pomiędzy jasnym a ciemniejszym kolorem na wagonach 1 lub 2 klasy. Pasek nad oknami kuszetki powinien być jaśniejszy: konkretnie w kolorze A i chyba dopuszczalny jest również biały (NCS S 0505-R80B lub RAL 9003).
Trudno mi powiedzieć, który model ma bardziej prawidłowo odwzorowane kolory, ale warto zwrócić uwagę, że nawet w oryginale różnie z tymi kolorami bywa. Obecnie trochę bardziej pilnuje się kolorystyki, ale kilka lat temu często występowały wyraźne różnice pomiędzy wagonami.