• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGMK
Reakcje
1.924 47 1
Proszę mi wybaczyć moje pytanie. Czy żeby zmienić adres EN57 wystarczy postawić jeden wagon (a jeżeli tak to czy silnikowy)? Czy też jak w EN57 p. Milosa cały skład musi stać na torze? Pozdrawiam Michał.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.039 68 10
Powiem szczerze, że cały dostępny plik ze strony Piko chyba nie funkcjonuje zbyt dobrze do końca. Wszystkiego próbowałem, dekoder bezpośrednio do programatora i wgrywanie pliku, dekoder zamontowany w składzie, cały zestaw na torze do programowania i wgrywanie pliku, i zawsze komunikat ten sam. Po wczytaniu całość z jednej strony składu migają białe światła na zmianę, raz prawe, raz lewe. Wszystkie funkcje dźwięku działają bez problemu, oświetlenia brak.
Szukam, szukam i, i nic. Nic nie widzę co jest nie tak.
 
Reakcje
146 13 0
Musi mi się coś nie podobać? Przecież chodzi o to, że to PIERWSZY wypust, a przecież wszyscy tak głośno domagali się „klasycznego kibla”. To nie jest drugi, trzeci ani siódmy EN57 w jakimś kolejnym regionalnym malowaniu, tylko właśnie pierwszy egzemplarz w tym klasycznym schemacie...
A z taką ilością EN57-925 to nie była akcja, żeby zgarnąć V epokowców (rewizja) i IV epokowców (malowanie)? Coś jak z SM31-012 :D


Tak, pierwszy od Piko czyli EN7-925. Tak jak pisałem gdzie indziej, kupiłem 2 sztuki w Modellbahnshop-Lippe po 1350 zł, na wyprzedaży. I dobrze, bo zostaną "zużyte" na przerobienie na EN71, przez odrzucenie wagonów rb.

Teraz czekam na promocję EN57-203, bo chcę mieć pomarańczaka. :)
O, nie zawiodłem się. Kolejny wątek, gdzie musi być wpis Arka i JA i MOJA kolekcja. Co JA kupiłem, co JA mam, co JA zrobię :LOL:
 

miki299

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Cześć, załóż dekoder do składu i sprawdź CV897. Jeżeli CV897=0 zmień na wartość =3
Potem sprawdź oświetlenie.
Witaj, CV 897 mam 0, przy próbie zmiany wyskakuje ERROR ,a jak przejdzie to w odczycie są jakieś abstrakcyjne wartości. Pomęczę jeszcze jutro, jak nie pójdzie to chyba odeślę do serwisu. Dziękuje za chęć pomocy, wszystkiego dobrego!
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.039 68 10
Witaj, CV 897 mam 0, przy próbie zmiany wyskakuje ERROR ,a jak przejdzie to w odczycie są jakieś abstrakcyjne wartości. Pomęczę jeszcze jutro, jak nie pójdzie to chyba odeślę do serwisu. Dziękuje za chęć pomocy, wszystkiego dobrego!
Czyli jednak bez programatora się nie obejdzie. CV897=3 taka wartość musi być, by uruchomić protokół SUSI. Dziwna sprawa, bo nie każdy programator posiada. Czekam jeszcze na odpowiedź od PIKO.
 
Reakcje
18 0 0
Wczoraj wieczorem próbę zmiany mapowania SUSI zgodnie z instrukcją od PIKO, wspominaną już w tym wątku, i powiem tak – szczerze żałuję, że w ogóle cokolwiek przy tym ruszałem :rolleyes:

Na początek chciałem zacząć od czegoś prostego – zmienić funkcję włączającą oświetlenie wnętrza z F4 na F5. O ile dobrze rozumiem instrukcję (a muszę zaznaczyć, że w zasadzie nie znam niemieckiego), powinienem w tym celu wpisać do 1001 wartość 165 (zamiast domyślnego 164). Nie przyniosło to jednak żadnego widocznego skutku. Spróbowałem zatem zmienić funkcję włączającą oświetlenie kabiny maszynisty z F3 na F8 (zmiana CV 1002 z 3 na 8), ponownie bez zmian.

Tutaj wychodzi chyba moje niezrozumienie instrukcji, bo wydawało mi się, że CV 1021 wskazuje jakiś numer rejestru czy coś i że może dlatego wpisywane wartości nic nie zmieniają, więc wpisałem podaną w instrukcji wartość CV 1021 = 0... i od tego czasu wszystko się rozsypało :X3: Oświetlenie wnętrza zaczęło się włączać razem z oświetleniem kierunkowym pod F0, oświetlenie kabiny nagle pod F4, pełne wyciemnienie jednego czoła też zmieniło numer funkcji, no po prostu totalny dramat.

Pomyślałem, że może przywrócenie ustawień fabrycznych (tj. CV 1019 = 255) rozwiąże problem, ale absolutnie nic to nie zmieniło :rolleyes:

W akcie desperacji przeszedłem zatem wszystkie podane w instrukcji CV po kolei, krok po kroku, wpisując do każdego wartość podaną w instrukcji jako domyślną, ale nic się nie zmienia – od kiedy światła „zwariowały”, nic już się nie da zmienić, żadna modyfikacja CV nic nie zmienia :confused:

Próbowałem też klasycznego manewru w postaci odłączenia od prądu i ponownego uruchomienia, ale to również nie przyniosło żadnego skutku :rolleyes:

Ostatecznie zatem mam totalnie rozwalone funkcje świetlne w modelu, nie wiem, jak wrócić do ustawień fabrycznych, a z dźwiękami i tak się nie pokrywają :ostrozny:

Może jest tu jakiś magik, który wytłumaczy mi, co robię źle? Starałem się postępować wg instrukcji, ale może coś mi umyka? :(
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
375 0 0
Jeśli na banku 0 ci się rozjechało, to sprawdź inne.
CV1021 może przyjmować wartości od 0 do 3.
Może na którymś zadziała wszystko poprawnie.
 

Podobne wątki