• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Pekaes i schyłek zeszłego wieku.

OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.892 0 0
Zaczyna mnie denerwować Twój temat :):):):)
A tak na serio lubię tu zaglądać bo jest na czym oko zawiesić chociaż z regóły premiere Twoje modele mają na Twarzoksiążce :):)
Mnie podobnie więc w najbliższym czasie wrócę do tematu Polskich Linii Oceanicznych i Scanii 144L. Co do premiery, Biały Kruk 190.38 miał wystartować tutaj, ale były jakieś techniczne problemy nie pozwalające dodać zdjęć. No i Pan Michalak wrzucił te zdjęcia a na drugi dzień artykuł na 40ton. Musiałem nadążyć. Pozdro.
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.892 0 0
Zaczyna mnie denerwować Twój temat :):):):)
A tak na serio lubię tu zaglądać bo jest na czym oko zawiesić chociaż z regóły premiere Twoje modele mają na Twarzoksiążce :):)
A nie, jeszcze coś, w planach są dwie szczecińskie dwudyszlowe "zemsty" Jedna z przyczepą na dużych bliźniakach druga na małych z trzema osiami. Jak to piszę, to sam na siebie zaczynam się denerwować;))))
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.355 108 2
A nie, jeszcze coś, w planach są dwie szczecińskie dwudyszlowe "zemsty" Jedna z przyczepą na dużych bliźniakach druga na małych z trzema osiami. Jak to piszę, to sam na siebie zaczynam się denerwować;))))
Podziwiam co do dudyszlowej zemsty to się na Pekaesie nasłuchałem o tym wynalazku tyle skrajnych opini było że trudno powiedzieć czy to cudowny lek na cofanie z przyczepą czy rzeczywiście zemsta , prawda jest taka że stary drajwer to na drzwiach od stodoły pojedzie więc nawet zemsta mu nie przeszkadzała :) :)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Czytałem artykuł o tym białym Iveco z V8-ką. Piękna historia. :) Tego modelu zazdroszczę Ci bardziej niż innych... :D Trilex z przodu, koła w naczepie, reklama na plandece... Kapitalne detale, wspaniały model. :)
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.892 0 0
Piękne maszyny(y)
Co do dwudyszla, to taka mała ściąga, zaparz sobie dzbanek melisy i jedziesz z koksem ;)
Zobacz załącznik 950062
Dziękuję. Świetne zdjęcia. Co do krótszej "Zemsty" to mam ciekawą historię. Trafił do mnie jej model, w momencie, kiedy kończyłem swój egzemplarz. Autorem tego, był ... KOLT. Jego, miał dziwną nieruchomą kombinacje dyszli, nie wiem czy nie sklejona przez poprzedniego właściciela, któremu model poniszczył syn. Do brzegu. Swojego skończyłem, model Kolzowa naprawiłem i dodałem parę istotnych drobiazgów. Oba niestety posiadają kabinę maxi. Obecnie chcę zrobić z kabiną midi czyli realną.
20210618_184724.jpg
20210618_185309.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.892 0 0
Poniedziałek. Przegrupowanie. Prace porządkowe. Pekaesy w fazie koncepcyjnej oraz na etapie pozyskiwania dokumentacji. W międzyczasie z niekompletnej i podstarzałej Królowej Szós staramy się jeszcze coś wykrzesać.
20230206_230128.jpg
20230206_224642.jpg
20230206_230735.jpg
20230206_224653.jpg
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.892 0 0
Ładna jest, taka prosta bez przesadnych ingerencji. Podoba mi się.(y)
Dziękuję. Taki był cel, bo nie potrafię barokowo przyozdabiać modeli. Są lepsi i tacy co kochają holenderski styl kapiący od ozdób. Tu trzeba wyczucia, by modelu nie przegadać, Ja wyczucia nie mam i idę w skromność. Pomyślę jednak nad jakąś inną niż ta na zdjęciu naczepą.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Siła leży w prostocie. Pięknie wygląda z oznaczeniami i blachami. (y)
 

kosmo83

Znany użytkownik
Reakcje
4.953 2 0
Pięknie prezentuje się ta Twoja Scania z tymi wszystkimi dodatkami(y)a na ostatnim zdjęciu to błyszczy się jakby dopiero co z lakierni wyjechała:)gratuluję.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 32
Samochody ciężarowe 19

Podobne wątki