• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Pekaes i schyłek zeszłego wieku.

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
#1
Kłaniam się Wam, wszystkim.
Tym zdjęciem pozwolę sobie otworzyć wątek swojej skromnej kolekcji opartej w dużej - choć nie całej -części o tabor Pekaes.
305356016_6130227490327993_7255741745113663896_n.jpg

Publikować będę trochę nieregularnie trochę z doskoku ale z radością.
Bo cholernie się Cieszę, że znalazłem się tutaj i w Waszym towarzystwie.

Maciej Nowopolski
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
#7
Cześć Wszystkim. Dziś krótka prezentacja modelu jednego z dwóch Saurerów D 330 będących pod koniec lat 70-tych na testach w Pekaesie.

Model jest zrobiony klasycznym porywem serca, bez większej refleksji. Nie obyło się bez poprawek.
Nie obyło się bez niedociągnięć i generalizacji.
Bazą był roskopf a części zamienne to trochę Kibri i Herpy.
Generalnie złom modelarski.

Jeden z modeli w którym maczał palce Sławomir Zakierski. Z jego pracowni pochodzą trilexy, "bliskowschodni" zbiornik na paliwo i skrzynki pod naczepą.
Swoje istotne trzy grosze dorzucił też Wojtek Judkowiak paluchem basisty pokazując co trzeba byłoby jeszcze poprawić.
Niniejszym dziękuję.
Za współpracę.

I fajne przywitanie z waszej strony
Udanej niedzieli.
20221218_121825.jpg
20221218_121847.jpg
20221218_122755.jpg
20221218_121808.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.946 386 20
#12
Saurer piękny. Do pełni szczęścia brakuje tylko lusterka z prawej strony pokazującego przestrzeń przed przednim zderzakiem. No i jakby była naczepa Fruehauf, z przednią ścianą drewnianą, to już byłby full wypas.
 
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
#13
Saurer piękny. Do pełni szczęścia brakuje tylko lusterka z prawej strony pokazującego przestrzeń przed przednim zderzakiem. No i jakby była naczepa Fruehauf, z przednią ścianą drewnianą, to już byłby full wypas.
Pełna zgoda. Lusterko nawet miałem przygotowane, ale diabeł ogonem przykrył, a naczepa to w sumie dobry pomysł i do zrealizowania. Dzięki, za sugestię. Pozdrawiam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.946 386 20
#16
Zrób drugiego. Naczepa to tzw. rzecz nabyta i zawsze można choćby próbować wytłumaczyć sobie, że akurat taka naczepa była do przerzucenia w inne miejsce.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.946 386 20
#18
OP
OP
Kot Prezesa

Kot Prezesa

Znany użytkownik
Reakcje
1.937 1 0
#19
Tak, dokładnie! Ja te zdjęcia znalazłem na niemieckiej grupie a autor tego modelu - Wojtek - udzielał mi wskazówek dotyczących mojej wersji. (Stąd też Trilexy od Sławka - Wojtek znalazł jakieś herpowskie oldskule) Z tego co wiem podobny model popełnił też Cyryl Kolzow.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 32
Samochody ciężarowe 19

Podobne wątki