• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Gags elegancki. Też miałem napisać o dachu ale skoro tylko ściana zrobiona zrób całego. Jak wagon/wagony będzie zrobiony tą techniką będzie super.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Teraz będzie przydługo i ku przestrodze..w rolach głównych trzy Gagsy.

Na pierwszy ognień pójdzie wagon który został spatynowany przez sklep z Wlk Brytanii.
20200911_170536_copy_2268x1701.jpg
20200911_170545_copy_2268x1701.jpg


I teraz się zacznie czesc ku przestrodze, gdyż z efektów nie jestem zadowolony, ale postanowiłem że warto pokazać jak można coś zepsuć.

Wagon nr 2 to wersja, która w teorii miała być lekką patyną ale chyba wyszła "za lekka". Największe problemy mam z dachem, co będzie można zobaczyć na zdjęciach końcowych.

20200911_170520_copy_2268x1701.jpg
20200911_170515_copy_2268x1701.jpg


Na koniec zostawiłem sobie potworka, którego najprawdopodobniej nie da sie uratować, a w którym chyba po prostu przedobrzyłem. Skończy pewnie gdzieś na bocznicy
20200911_170415_copy_2268x1701.jpg

20200911_170424_copy_2268x1701.jpg

A zeby zobaczyć jak różne są te próby patynowania zdjęcia z góry i w towarzystwie pięknego Gagarina w wersji od TV!!

20200911_202520.jpg
20200911_170638_copy_2268x1701.jpg
20200911_170913_copy_2268x1701.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Dach bije o oczach swoją plastikowością, a wykruszenie przypomina niezdarnie rozbitą skorupkę od jajka, widziałeś taki dach w oryginale, tak zniszczony i tak wyglądający jak Twój.
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
514 57 11
dach faktycznie jeszcze do poprawy a dziurę widziałem przez lata w przyczepie kempingowej. prawie identyczna. :) pokaz coś swojego żebym mogł sie wzorować.
Dach bije o oczach swoją plastikowością, a wykruszenie przypomina niezdarnie rozbitą skorupkę od jajka, widziałeś taki dach w oryginale, tak zniszczony i tak wyglądający jak Twój.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Zaiste cięta riposta, ja nie jestem modelarzem, musisz sobie znaleźć inny ideał do naśladowania.
Ale nie zmienia to faktu że tak dachy nawet dziurawe nie wyglądają.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Mój pierwszy raz. Rdza w rzeczywistości jest nie tak czerwona a dach tu jeszcze wilgotny
Chcesz oceny to poproszę zdjęcia też z innej perspektywy. Jak będziesz mógł to w świetle dziennym. Wtedy można coś powiedzieć. Co do dachu taki pewien bym nie był, może oświetlany jest jakimś LED. One potrafią namieszać.
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
514 57 11
Przepraszam za ta trawę ale musze ja usunąć bo częściowo przywarła. Starałem się oddać kolor tak jak widać go okiem a nie jak samsung podkręca. Nie tyle chodzi mi o czystą ocenę ale o wskazanie co zrobić inaczej, lepiej, jeżeli poprawić to np. jak. Właśnie tak rozumiem forum modelarskie. Trzeba wziąć poprawkę tez, że to część instalacji na makiecie a nie mini dioramka. Dzięki za chęć. Nie boję się surowych ocen ale chciałbym, żeby one coś wnosiły w mój rozwój "pierwszoklasisty"

Chcesz oceny to poproszę zdjęcia też z innej perspektywy. Jak będziesz mógł to w świetle dziennym. Wtedy można coś powiedzieć. Co do dachu taki pewien bym nie był, może oświetlany jest jakimś LED. One potrafią namieszać.
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
Przepraszam za ta trawę ale musze ja usunąć bo częściowo przywarła. Starałem się oddać kolor tak jak widać go okiem a nie jak samsung podkręca. Nie tyle chodzi mi o czystą ocenę ale o wskazanie co zrobić inaczej, lepiej, jeżeli poprawić to np. jak. Właśnie tak rozumiem forum modelarskie. Trzeba wziąć poprawkę tez, że to część instalacji na makiecie a nie mini dioramka. Dzięki za chęć. Nie boję się surowych ocen ale chciałbym, żeby one coś wnosiły w mój rozwój "pierwszoklasisty"
Dach na wagonie krytym to blacha na deskach albo i sama a nie kruche tworzywo sztuczne. Dziura w przyczepie campingowej z laminatu może tak wyglądać, dziura w dachu wagonu raczej nie... Wagon po patynowaniu wygląda na stojący od dziesiątek lat w krzakach więc dziura raczej powinna być wygnita niż wybita.
Też nie jestem jeszcze modelarzem a próby weatheringu dopiero zaczynam...
 

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
514 57 11
Ok co do dziury nie ma sporu ale jeżeli dach to blacha na deskach to rdza spływa na przegnicie i nadaje kolor a nie odwrotnie i dach powininien być w takim razie przedzewiały i bardziej matowy bo wnetrza nie widac a do dziury spływa rdza z dachu. wiec moze po prostu rdza musi tu być ciemna al ni widz emiejsc do przegnić. Ok...widze ze mogłem nie robic dziury, :)

Dach na wagonie krytym to blacha na deskach albo i sama a nie kruche tworzywo sztuczne. Dziura w przyczepie campingowej z laminatu może tak wyglądać, dziura w dachu wagonu raczej nie... Wagon po patynowaniu wygląda na stojący od dziesiątek lat w krzakach więc dziura raczej powinna być wygnita niż wybita.
Też nie jestem jeszcze modelarzem a próby weatheringu dopiero zaczynam...
 

Podobne wątki