• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.079 140 0
Ostatnio edytowane:

LechZ

Użytkownik
Reakcje
16 0 0
Czy zdjęcie z Chabówki Ty2+112A+111A nie przedstawia czasem łącznika ekspresu Tatry? Wtedy kursował łącznik do Krynicy oddzielany w Chabówce, złożony z 2 - 3 wagonów. Opis zdjęcia mówi o lokalnym pociągu, ale w 1976 takie wagony raczej nie kursowały w lokalnych składach na bocznych liniach.
 

Lw.

Użytkownik
Reakcje
13 0 0
Czy zdjęcie z Chabówki Ty2+112A+111A nie przedstawia czasem łącznika ekspresu Tatry? Wtedy kursował łącznik do Krynicy oddzielany w Chabówce, złożony z 2 - 3 wagonów. Opis zdjęcia mówi o lokalnym pociągu, ale w 1976 takie wagony raczej nie kursowały w lokalnych składach na bocznych liniach.
Jest to bardzo możliwe. Czas i miejsce się zgadza, skład wjeżdża od strony Rabki. Zestawienie z dwóch wagonów 111 i 112A też pasuje. Innych podobnych pociągów wtedy tam nie było.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
A czy ten boczniak to nie jest budowy holenderskiej? Bo wagon tego typu był eksploatowany w tym rejonie.
Tak. To musi być ten rodzynek [jeszcze "Lekcja martwego języka"]. Nawet nie wiem czy w 1976 jeszcze jeździły włoskie boczniaki.
Jeszcze mamy nasze szczupaki.
Towarowe składy też fajne. Francuski Gabs, 1K CSD, itd. Ale widać też, że tabor przedwojenny już jest rzadkością.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Tomasz!!!, nie znałem tego filmu.:eek:
Klimat Galicji i tej stacyjki nieprzeciętny, scena z pługiem odśnieżnym:love:
Wiesz może coś więcej o tej 4-oś. cysternie z tym wysoko umieszczonym zbiornikiem?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Tomasz!!!, nie znałem tego filmu.:eek:
Klimat Galicji i tej stacyjki nieprzeciętny, scena z pługiem odśnieżnym:love:
Wiesz może coś więcej o tej 4-oś. cysternie z tym wysoko umieszczonym zbiornikiem?
A która to +/- minuta? Dawno nie oglądałem. Ale zobaczę jak będę miał czas.
BTW. Próbowałem Ci wysłać priv, żeby nie floodować, ale masz zablokowaną tą opcję?
Pozdrawiam
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Tomasz!!!, nie znałem tego filmu.:eek:
Klimat Galicji i tej stacyjki nieprzeciętny, scena z pługiem odśnieżnym:love:
Wiesz może coś więcej o tej 4-oś. cysternie z tym wysoko umieszczonym zbiornikiem?
OK przejrzałem raz jeszcze. Pociągi w minutach ok. 8, 16 i końcu 1.33, oraz jeszcze.
No i niestety - albo za blisko, albo za daleko.
4osiowa cysterna - widać tyle że ma dwa kołpaki. Najbardziej mogło by to pasować na USTC'43, ale widać też pełną ramę - takie US'43 nie miały. Żeby choć było widać wózki - ale nie. Więc zostaje to zagadką.
Z Krynicy jest też film "Zazdrość i medycyna" - scena na dworcu - znów za daleko, albo za blisko. Choć da się wyróżnić dwa szczupaki, oberlichta i eilzuga.
 

lyck

Użytkownik
Reakcje
192 1 0
Nie sądziłem że istnieje tak wspaniała baza ze szczegółowymi danymi o stacjonowaniu poszczególnych maszyn. Jestem pod wielkim wrażaniem benedyktyńskiej pracy i wiedzy o losach maszyn również pod obcymi zarządami. Chwała nieżyjącemu autorowi! Żeby jeszcze mieć czas na zamianę w formę czysto elektroniczną... Co prawda możliwości softu OCR cały czas rosną, a "czcionka" autora całkiem klarowna, ale literówek po rozpoznaniu liter będzie na pewno sporo...
 

Podobne wątki