• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.440 31 4
@morgg8 Mogę koledze pomóc trochę. Skoro nie ma skanera, jeśli kolega ma możliwości fotograficzne (dobry aparat w telefonie, możliwości oświetleniowe) to jeśli mi wyśle, dajmy na to 10 zdjęć, w wolnym czasie mogę je podkadrować odpowiednio, i dopasować do dopuszczalnego rozmiaru forum, oczywiście mam na myśli co jakiś czas taką pomoc bo 1000 to jednak trochę roboty jest, niemniej taki wątek zapewne zyskałby zainteresowanie na forum. Odeślę je koledze i kolega wrzuci na forum osobiście. Gorąco zachęcam do dzielenia się, zapewne jest wśród tych zbiorów wiele perełek. Dla mnie roboty przy 10 zdjęciach dużo nie ma, a dla społeczności to bardzo wiele.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.440 31 4
@morgg8 ja mam jakąś starszą już wersję HP, drukarka i skaner w jednym. Kosztowała bodaj 250pln, z tego co widzę dzisiaj ceny są bardzo podobne i nawet niższe, trzeba by się dopytać o rozdzielczości skanowania, bo ja chyba zdjęć nie skanowałem. O ile pamiętam można to ustawiać na kilka rozdzielczości. Ale w takiej cenie przy posiadaniu takiego zbioru pocztówek myślę, że ma to sens.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Może poleci ktoś jakiś średniobudżetowy model?
To wszystko zależy od kilku spraw:
1) Czy kolegę @morgg8 interesuje urządzenie uniwersalne (skaner i drukarka w jednym), o jakim napisał przed chwilą kolega @Magic, czy sam skaner?
2) Jeżeli sam skaner, to czy z możliwością skanowania materiałów również w świetle przechodzącym (negatywy, slajdy), czy tylko w świetle odbitym (zwykłe odbitki, dokumenty itp.)?
3) Co oznacza "średniobudżetowy"?
Ja mam zaufanie do skanerów Epson, ale to raczej są same skanery, bez drukarki. Natomiast z maszyn uniwersalnych (2 w 1) dobre są HP, Canony, nienajgorsze są też Lexmark.
 

morgg8

Znany użytkownik
Reakcje
952 0 0
Dziękuję. Po decyzji i nauce obsługi rozpocznę. Ostatnie pytanie - jak podzielić ewentualne wpisy - kolekcję dzielę na pocztówki z dworcami i obiektami kolejowymi przedwojennymi oraz powojennymi, pocztówki z taborem kolejowym: parowozy wg typów , lokomotywy, szynobusy, drezyny, EZTy i inne. Mieszać czy publikować typami?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Raczej publikować rodzajami, tzn. w oddzielnym wątku parowozy, w innym lokomotywy elektryczne, spalinowe, zespoły trakcyjne. jeszcze w innym dworce i inne obiekty kolejowe. Połączenie np. wagonów silnikowych i zespołów trakcyjnych elektrycznych ze spalinowymi może mieć sens, gdy wszystkiego razem nie jest zbyt dużo. Jeżeli ma Kolega np. 2 pocztówki z wagonami elektrycznymi i zespołami trakcyjnymi i 3 z podobnymi, ale spalinowymi, to nie ma sensu tego dzielić na elektryczne i spalinowe, ale jeżeli w każdej z tych grup jest po kilkadziesiąt pozycji, to lepiej utworzyć osobne wątki.
 

Podobne wątki