• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Parowóz Ty51 1:25 Angraf

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#1
Witam
Troszkę długo nie prowadziłem żadnej relacji po Et22, więc najwyższa pora zabrać się za nowy projekt wydawnictwa ANGRAF jakim jest model parowozu Ty51-98
Autorem projektu jest Adrian Wandke.
Kiedy dostałem ten projekt mailem na początku pomyślałem, że to kolejny model parowozu z duzymi uproszczeniami. Tak od niechcenia otworzyłem projekt i troszkę mi opadła szczęka.
Spodziewałem się modelu na poziomie Pu29 czy Pm2 a tu wielka niespodzianka.
Myślę, że to najlepszy aktualnie model zaprojektowany przez w/w autora.
Bardzo uszczegółowiony model, duzo detali, przejrzyste rysunki.
Nie omieszkałem porównać projektu z dokumentacją Ty51 i odrazu widać że model powstał dokładnie z dokumentacji.
Nie będę już lał wody tylko pokaże postępy prac .
Na początek zdjęcie z netu poglądowe parowozxu Ty51.
Wiecej o samym parowozie napisze niedługo.



A teraz już zdjęcia z budowy :








Jutro postaram się zrobić zdjęcia w dziennym oświetleniu i myślę, że będą bardziej ostre.
Postaram się tez poopisywać elementy.
Życzę miłego oglądania.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#2
Jesli to nie kłopot to wstawiaj fotki jako załączniki. Zdecydowanie ułatwi oglądanie:).
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#3
Witam
Prace przy Ty51 ida pełną parą - pogoda nie dopisała więc można posiedzieć i pokleić.
Powstał popielnik - pozostało dokleić cięgła otwierania klap z kabiny po zamontowaniu popielnika do ramy parowozu.


Skleiłem również dymnice i tu postanowiłem dorobić sobie pare elementów wnętrza dymnicy ( które po ukazaniu się modelu jak ktoś będzie miał ochote sobie zrobic udostępnie)

i tak zrobiłem ścianę sitową dymnicy, podstawę i dyszę wylotową, osłone dna dymnicy, przegrodę w dymnicy oraz po zamontowaniu rur wlotowych wkleje jeszce odiskiernik.


w następnej odsłonie pokaże już cały kocioł i częśc kabiny która powstaje.
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#4
Dziś mała aktualizacja prac przy dymnicy.
Zrobiłem przy pomocy kolegi Ubootta podstawę komina ( 28 listków )
następnie dokleiłem komin z kołnierzem
zrobiłem też na dyszy wylotowej dmuchawkę.
na koniec założyłem płytę odiskiernika ( zostanie doklejona jak pomaluje środek )
- doklejenie śrubek pozostawiam sobie na później :)



I to na tyle dziś :)
 

Podobne wątki