• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2023

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
513 24 3
A co ma Robo do tego? Jak na razie, Robo oferuje wyłącznie wagony Y budowy polskiej w różnych wersjach. Wagony sypialne produkcji NRD to zupełnie inna konstrukcja i Robo musiałby opracować całkowicie nowy model, na który popyt mógłby nie być zbyt duży. Ale miejmy nadzieję, że kiedyś tak się stanie...

PS. Czy naprawdę musimy używać takich słów, jak "chłam"?
Robo niech najpierw skończy Y z kratkami i zaokrąglonymi oknami.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Nie musimy, tak samo jak nie musimy każdego wpisu traktować śmiertelnie poważnie.
Czy nieużywanie obraźliwych i, delikatnie mówiąc, mało eleganckich słów oznacza od razu śmiertelną powagę? Jeżeli tak, to rzeczywiście, wszystkie wpisy powinny być "śmiertelnie poważne". :(
 
Reakcje
211 87 35
A co ma Robo do tego? Jak na razie, Robo oferuje wyłącznie wagony Y budowy polskiej w różnych wersjach. Wagony sypialne produkcji NRD to zupełnie inna konstrukcja i Robo musiałby opracować całkowicie nowy model, na który popyt mógłby nie być zbyt duży. Ale miejmy nadzieję, że kiedyś tak się stanie...

PS. Czy naprawdę musimy używać takich słów, jak "chłam"?
No nie wiem, czy byłby mały popyt, NRD, cały blok wschodni używał zapewne tych wagonów, CSD, CD, ZSSK etc
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 37 4
Bo jak jest wagon tylko dla PKP, inne rozmieszczenie skrzyń pod wagonem, inne wózki, modernizacje np drzwi odskokowe i owiewki w epoce 6, pełne okno jako wyjście awaryjne to mamy kilka form lub wstawek.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
No nie wiem, czy byłby mały popyt, NRD, cały blok wschodni używał zapewne tych wagonów, CSD, CD, ZSSK etc
I cały "blok wschodni" ma już od lat modele Roco i Tilliga, a od niedawna Piko (na razie tylko DR).
Pewnie ten na PKP był modyfikacją, ale skoro Robo ogarnia wagony Y, barowe, bagażowe, kuszetki, to ogarnie i to...
Te dla PKP, nie ten, bo było ich kilka kolejnych serii, różniących się od siebie szczegółami, były modyfikacjami oryginalnych konstrukcji Görlitz i Bautzen, różniły się detalami od wersji dla innych kolei, stąd narzekania na nieprawidłowy układ świateł końcowych, kominka na dachu, wózkami i rozmieszczeniem urządzeń pod podłogą w modelach PKP/WARS. I nie są to drobne modyfikacje wagonu Y budowy polskiej (którego model ma Robo), tylko zupełnie inna konstrukcja, mająca jedynie niektóre parametry wspólne, co zauważył m.in. kolega @Kamilb.
 

Asan

Aktywny użytkownik
Reakcje
613 18 5
Do tego modelu wstawiam dekoder zimo MS-450 16bit z dzwiękiem autorstwa: Alexander Mayer ,moim zdaniem jeden z najlepszych projektów dzwiękowych do tego parowozu. Mam kilka parowozów ze schematami Pana Alexandra i jestem zadowolony z dzwięków, trzeba tylko pamiętać że zatrzymać model można tylko z włączonym F1 Osobiście mi to nie przeszkadza przyzwyczaiłem się no i przed wgraniem programu wymienić zapowiedzi stacyjne na Polskie lub dorzucić gwizdki itp. z własnej kolekcji.:)
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.412 442 99
A co jest takiego "ciekawego" w tej przemalowance z BR86, ze na niego tak "długo" czekaleś"? Bandaże kół na biało i polskie oznaczenie parowozu z opisem?
Roco chyba dokonało pewnych usprawnień w wyglądzie modelu. Jeśli ktoś zakupił z tej edycji i ma stary, to może porówna. Na sucho można wymienić owiewki, wygląd pokręteł zaworów przy kołpakach, brak wytłoczki po niemieckich oznaczeniach, czy okablowanie bardziej 'przestrzenne'. Pewnie jest więcej nowego... może w napędzie? Tego już nie wiem. Trzeba by rozkręcać na żywca i się przyglądać. Tak na szybko:

TKt3 (jeszcze jako Fleischmann):

Stary_Tkt3.jpg


TKt3 już Roco:

Nowy_TKt3.jpg


Ze swojej strony i z doświadczenia zasugeruję, że zanim zacznie się wyciągać wnioski o przemalowankach, co sugeruje brak jakichkolwiek zmian, czasem warto poczekać na zdobycie wiedzy na temat danego modelu i dopiero potem pisać swoje sugestie.
 
Ostatnio edytowane:

Sytzmer

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
323 0 0
Roco chyba dokonało pewnych usprawnień w wyglądzie modelu. […]
[…]
Ze swojej strony i z doświadczenia zasugeruję, że zanim zacznie się wyciągać wnioski o przemalowankach, co sugeruje brak jakichkolwiek zmian, czasem warto poczekać na zdobycie wiedzy na temat danego modelu i dopiero potem pisać swoje sugestie.
To jest zupełnie nowy model, nie ma on nic wspólnego z modelem Fleischmanna. Wystarczy spojrzeć do wykazu części zamiennych.
 

Załączniki

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.525 119 86
Ze swojej strony i z doświadczenia zasugeruję, że zanim zacznie się wyciągać wnioski o przemalowankach, co sugeruje brak jakichkolwiek zmian, czasem warto poczekać na zdobycie wiedzy na temat danego modelu i dopiero potem pisać swoje sugestie.
Wymieniłeś akurat te zmiany, którym się trzeba mocno przyjrzeć. A jakiegoś szczególnego znaczenie nie mają.

Cztery rzeczy, które wymagało by się w polskiej wersji BR86:
1. duże latarnie
2. zdjęcie prądnicy z kotła
3. brak tej wspawanej "beczki" z przodu kotła (podgrzewacza wody).
4. płaskie drzwi dymnicy

Tak ja to widzę. Reszta rurek nie ma znaczenia bo o ich układzie ma może pojęcie 5% oglądających model - w tym i ja ;)
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.783 119 1
Może warto rozważyć utworzenie nowego wątku dedykowanego modelowi parowozu TKt3-21 od Roco i przeniesienie do niego wcześniejszych informacji/dyskusji:niepewny: Mam wrażenie, że ten temat będzie jeszcze przez jakiś czas budził emocje;)
Proponowany tytuł wątku: Model fabryczny Roco - modele parowozów serii BR 86/TKt3
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 313
Tabor 539
Tabor 339
Tabor 382

Podobne wątki