• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii SM40

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 11 0
Odświeżę trochę wątek.

Dziś odebrałem swój model z zamontowanymi lampami Kluby. Zamontowałem dekoder, wkleiłem głośnik pod "sufit". Lokomotywa działa bez problemu. Chciałem jednak jeszcze doposażyć model w oświetlenie kabiny. Pod spodem płytki są pola lutownicze i tu pytanie do tych co się znają - w które miejsce wlutować diody? Wydaje mi się, że te po bokach i miejsce na dwie diody ale nie jestem pewien a nie chciałbym upalić dekodera.

received_258036013531930.jpeg
received_1349349635796569.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Ostatnie pomiary i zdjęcia reflektorów prawdziwej lokomotywy zaowocowały miniaturami lamp w skali 1:87
Model lokomotywy SM40-10 od MTB dostał nowe dedykowane reflektory. Czasze lamp powinny być w zasadzie w kolorze czarnym, ale z życzeniem Klienta nie wolno dyskutować i czasze zostały pomalowane w odcieniu budy modelu oraz dostały białe ramki. Miłego oglądania!
 

Załączniki

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Jeszcze poprawić te opisy na budzie i będzie super. Teraz wygląda to pięknie. Klient nasz pan ,dla mnie na razie najładniejsza SM40/41 ,czekam na efekt finalny.
 
Ostatnio edytowane:

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.131 28 6
Robota zacna, reflektory wyglądają jak powinny.
Niestety, sama bryła lokomotywy traci na wyglądzie z "PKPowskimi" wiadrami - taka cena zgodności z oryginałem.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Robota zacna, reflektory wyglądają jak powinny.
Niestety, sama bryła lokomotywy traci na wyglądzie z "PKPowskimi" wiadrami - taka cena zgodności z oryginałem.
Wydaje mi się, że jest to kwestia również samego (ciemnego) malowania pudła lokomotywy.
Swój egzemplarz przemalowałem na jaśniejsze barwy (zgodnie ze stanem lokomotywy na rok 2009) i nabrała zupełnie innego klimatu.
Jak tylko dokończę całość, to zaprezentuję swoje wypociny.
 
Reakcje
20 1 0
Odświeżę trochę wątek.

Dziś odebrałem swój model z zamontowanymi lampami Kluby. Zamontowałem dekoder, wkleiłem głośnik pod "sufit". Lokomotywa działa bez problemu. Chciałem jednak jeszcze doposażyć model w oświetlenie kabiny. Pod spodem płytki są pola lutownicze i tu pytanie do tych co się znają - w które miejsce wlutować diody? Wydaje mi się, że te po bokach i miejsce na dwie diody ale nie jestem pewien a nie chciałbym upalić dekodera.

Zobacz załącznik 983210 Zobacz załącznik 983211
Mam pytanie czy udało się podłączyć diody na oświetlenie kabiny. I które to są wyjścia na płytce.
 

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
A jeszcze mam pytanie do samej SM 40. Jak wiadomo, nowe z Węgier przyszły (cała seria) bez barierek na pomostach. Czy wiadomo, kiedy zapadła decyzja o "obarierkowaniu" tej serii i kiedy to następowało (pewno przy rewizji, tylko czy już pierwszej)?
Podobno (gdzieś o tym pisano), ale głowy nie dam, seria SM41 była już od początku wybarierkowana. Prawda?
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
Odświeżę nieco wątek. Od kilku dobrych miesięcy powstawał zestaw konwersyjny i dzięki współpracy z Piotr66 mamy pierwsze komplety do przerobienia pomostów, drabinek, pokrywy wentylatora oraz tabliczek. U Piotr66 będzie można zamówić zestaw do samodzielnej wymiany, natomiast u mnie wymianę na gotowo razem z lampami. Z racji tego, że oryginalna płytka nie daje możliwości włączenia świateł manewrowych, i wyłączenia czerwonych podczas ciągnięcia skłądu, potrzebne było dołożenie dekodera jazdy który obsłużyłby te funkcje. Jednak w oryginalnej lokomotywie brakuje miejsca nawet na montaż głośnika nie mówiąc już o dołożeniu dekodera jazdy i dlatego oferuję możliwość frezowania ramy tak aby wszystko ładnie się zmieściło. Dla zainteresowanych cennik usług pozycja nr 22:
https://forum.modelarstwo.info/thre...-sp42-sp-su45-su-sp46-itd.58172/#post-1094269
 

Załączniki

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Zestawy można zamawiać. barierki stalowe z pomostami, pokrywa wentylatora i tabliczki - druk 3d =>>90,00 zł.
+ 17,00 paczkomat, 9,00 polecony priorytet. Konto do przelewu w zał.
Barierki montuje się razem z pomostami, pod które należy zeszlifować nieco oryginalne pomosty.
 

Załączniki

Podobne wątki