• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Modele UMF w skali N

Reakcje
47 0 2
#81
Chwilowo nie jestem zainteresowany. Ja raczej myślę w tej chwili o budowie en55-57 i po prostu mam podobny problem z kołami co koledzy.
Chociaż u mnie to może być jeszcze bardziej udziwnione.

To że wszyscy teraz chcą z kołami zwyczajnie pokazuje, że za pełniejszy produkt, ludzie chętnie zapłacą więcej, żeby nie zawracać sobie odwłoka.
Z resztą zakup kół osobno wcale tańszy nie będzie a przynajmniej będzie pewność, że pasują. Nie każdy jest takim śmieciarzem jak ja, który kupuje złom piko na części. Bo do tak ładnego modelu, to pewnie i koła ze złomu pasowały by jak wół do karety.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 7 1
#85
Tender jest cały. Trzeba zabrać zespół napędowy, najlepiej z tendra Ok1. Ale na upartego można też z wannowego BR52.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 7 1
#87
Zestawy finalnie wyszły po 135zł, 6 osi 40zł, wysyłka 20zł.
Niestety kół za 25zł za 6 osi nie udało nam się kupić. Już nie te czasy. Musiałem się zarejestrować jako płatnik VAT żeby je w ogóle kupić.

W Polsce 2 osie 21zl widziałem.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 7 1
#89
Wraz z drukiem kalek na 601W wydrukowaliśmy kalki na SM42 i SM48. Także jak ktoś ma ochotę sobie je poskładać z blach to zapraszam.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 7 1
#97
Od biedy na SM42 i Fleischmann się nada. Jak ktoś umie poskładać blaszki to z dostosowaniem FL tez sobie poradzi.
 

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#98
Zaraz - o jaką tajemnicę do tamary chodzi? Swego czasu były na rynku blachy (bardzo dawno temu), ale podwozie też było do zrobienia z blach praktycznie od podstaw. Czyżby powstało nowe pudło do wciśnięcia na "chassis" od gagara? Ale to chyba trochę frezowania by było? No i mocowanie wózków w gagarze Trixa też szerokie że hoho... ja raczej myślałem, że do SM48 trzeba użyć coś z USA: RSD 5 albo RSC 2...
Pozdraw
Storch
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.086 141 0
#99
Mirek. RS czy RSC to mit z pewnego wydawnictwa, sami to przecież "obrabialiśmy"
Znalazłem niedawno na dysku zdjęcie z wymiarami RSC jakie Ci wtedy wysyłałem :)
Z tego samego mitu leży u mnie nadal bardzo stary Trixowy Ae6/6.

p.s. mit mam nadal zarchaizowany na dysku, w zasadzie można wrzucić jako ciekawostkę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 12
T
Tabor 17
Tabor 10
A
Tabor 11
H
Tabor 17

Podobne wątki