• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Model EN57 PIKO - nasze oczekiwania...

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.667 11 0
Czy ktoś miał już model w rękach i może określić technicznie trudność zmiany tablic z napisem Legnica na inne?.
Miałem w rękach ale na takie pytanie będę mógł dopiero odpowiedzieć jak będę miał model na warsztacie i go rozbiorę. Też chcę zmienić realację, jednak nie będę przecież na pokazie rozbierał modelu. Tak na oko ciężko stwierdzić, czy napis jest na papierze włożonym pod wyświetlacz czy nadrukowany od spodu na wewnętrznej stronie tegoż wyświetlacza.

Obecnie jedyne moje oczekiwanie to jest bym go już miał. Model jest gotowy i prawdopodobnie za równe dwa tygodnie będę go już miał. Oj będą to bardzo długie dwa tygodnie ....
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.637 133 3
Idąc za tym, w takim razie sugeruję usunąć wyraz "PIKO" z wątku, aby nie sugerował, że wpisy mają dotyczyć tylko modelu PIKO. Rozumiem, że wątek ma dotyczyć oczekiwań W OGÓLE w stosunku do modelu (nieważne jakiego producenta)?
Osobno dyskusja ma dotyczyć modelu PIKO i osobno ROBO Model EN57 ROBO - nasze oczekiwania...
Dzięki temu każdy model będzie miał swój wątek tylko o sobie i nie będzie bałaganu.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
Osobno dyskusja ma dotyczyć modelu PIKO i osobno ROBO Model EN57 ROBO - nasze oczekiwania...
Dzięki temu każdy model będzie miał swój wątek tylko o sobie i nie będzie bałaganu.
Chyba, że tak, choć można by śmiało połączyć te wątki i nie rozróżniać producentów, skoro to jest wątek ogólny o oczekiwaniach. Ale tak jest też ok :).
PS. Kiedy będa otwarte główne wątki EN57 obu producentów, bo trochę już długo są zamknięte, a wiele się dzieje?
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.637 133 3
Są nowe. Można w nich kontynuować dyskusje. Ja będę w czasie ogarniał stare i przenosił do nowych cześć wpisów i robił porządek. Ale jest tego dużo więc chwilę mi to zajmie. W tym czasie o modelach można pisać dalej ale już w rozdzielonych i odpowiednich wątkach.
W tym wątku jest jakieś 5-10 stron wpisów dotyczących Robo.
 
Ostatnio edytowane:

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
Mam jeszcze pytanie do kolegów. Jaką długość ma Model Piko chodzi mi o porównanie do składów wagonów. Np 3 Schichty 3 wagonowa Bipa itd. Jak to zaobserwowaliscie?
 

jjobs1

Nowy użytkownik
Reakcje
56 5 0

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
A ja nie rozumiem w czym jest problem ze stacjami na wyświetlaczu:niepewny: Co jest złego w Legnicy a tym bardziej w Łowiczu:niepewny:
Co jest złego? Już tłumaczę...
LEGNICA bardziej ogranicza niż WROCŁAW GŁ., ŁOWICZ GŁ. bardziej niż ŁÓDŹ KAL., SZEPIETOWO bardziej niż BIAŁYSTOK, ZWARDOŃ bardziej niż KATOWICE, a WARKA bardziej niż WARSZAWA WSCH.

Chyba, że bawimy się w jakieś smaczki, to wtedy poproszę ŁOWICZ p. SK-CE lub ŁOWICZ p. SOCH, GRODNO, TERESPOL albo KIELCE.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
A ja nie rozumiem w czym jest problem ze stacjami na wyświetlaczu
Najbardziej "uniwersalne" jako stacja docelowa są duże węzły kolejowe. Jak masz EN57 z napisem "Osowa Góra", to on może się znaleźć tylko na szlaku z Poznania do Osowej Góry. A jak napiszesz Poznań, to pasuje praktycznie do każdego szlaku zelektryfikowanego w rozsądnej odległości od Poznania.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
650 64 8
Co jest złego? Już tłumaczę...
LEGNICA bardziej ogranicza niż WROCŁAW GŁ., ŁOWICZ GŁ. bardziej niż ŁÓDŹ KAL., SZEPIETOWO bardziej niż BIAŁYSTOK, ZWARDOŃ bardziej niż KATOWICE, a WARKA bardziej niż WARSZAWA WSCH.

Chyba, że bawimy się w jakieś smaczki, to wtedy poproszę ŁOWICZ p. SK-CE lub ŁOWICZ p. SOCH, GRODNO, TERESPOL albo KIELCE.
Łowicz przez Skierniewice lub Sochaczew to wysokie perony. Z czego hobbyści z Warszawy byliby zadowoleni mając do dyspozycji jednostki EW.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A ja nie rozumiem w czym jest problem ze stacjami na wyświetlaczu:niepewny: Co jest złego w Legnicy a tym bardziej w Łowiczu:niepewny:
Bo Wrocław i Łódź to tzw. metropolie z których można się dostać to tu, to tam, a Łowicz czy Legnica to już 'zaścianek' z kozłem oporowym na końcu (mając na uwadze przydział taboru do danej lokomotywowni).... chyba to niektórych boli.... To sie wiąże oczywiście z tym:
Najbardziej "uniwersalne" jako stacja docelowa są duże węzły kolejowe. Jak masz EN57 z napisem "Osowa Góra", to on może się znaleźć tylko na szlaku z Poznania do Osowej Góry. A jak napiszesz Poznań, to pasuje praktycznie do każdego szlaku zelektryfikowanego w rozsądnej odległości od Poznania.
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Bo Wrocław i Łódź to tzw. metropolie z których można się dostać to tu, to tam, a Łowicz czy Legnica to już 'zaścianek' z kozłem oporowym na końcu (mając na uwadze przydział taboru do danej lokomotywowni).... chyba to niektórych boli.... To sie wiąże oczywiście z tym:
To nie jest kwestia bólu. ŁOWICZ GŁ. mógł pojawić się w tamtym czasie tylko na pociągu ze Skierniewic lub Kutna.
ŁÓDŹ KAL. mogła pojawić się na pociągu ze Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Kutna, Koluszek, Częstochowy, Radomska, Piotrkowa, Sieradza, Ostrowa Wlkp. i wielu innych.

WROCŁAW GŁ. zamiast Legnicy to pociągi z Opola, Kędzierzyna, Jelcza, Kłodzka, Kamieńca, Głogowa, Zielonej Góry, Legnicy, Węglińca, Jeleniej Góry, Leszna, Poznania itd.
Czego nie rozumiesz?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
To nie jest kwestia bólu. ŁOWICZ GŁ. mógł pojawić się w tamtym czasie tylko na pociągu ze Skierniewic lub Kutna.
ŁÓDŹ KAL. mogła pojawić się na pociągu ze Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego, Kutna, Koluszek, Częstochowy, Radomska, Piotrkowa, Sieradza, Ostrowa Wlkp. i wielu innych.

WROCŁAW GŁ. zamiast Legnicy to pociągi z Opola, Kędzierzyna, Jelcza, Kłodzka, Kamieńca, Głogowa, Zielonej Góry, Legnicy, Węglińca, Jeleniej Góry, Leszna, Poznania itd.
Czego nie rozumiesz?
Przecież to samo miałem na myśli.... Czego się czepiasz?
 

Podobne wątki