• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Coś mi brakowało w przejściach podziemnych i dorobiłem barierkę, aby nikt przez murek nie wpadł do środka oraz na podłodze położyłem płytki, wszystkie 4 przejścia zrobione, drugi peron też już położony, jutro jadę montować te przejścia to zrobię zdjęcia całości. Projekt zadaszenia też na ukończeniu jeszcze myślę, którędy puścić przewody do oświetlenia.

per21.jpg
per22.jpg
per23.jpg
per24.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Była chwila na sesję do nowych produktów, przy okazji chyba wybrałem co będzie właśnie na dworcu świeciło
lf1.jpg
lf2.jpg


Te stojące również umieszczę w miejsce lamp kulistych, które są wokół budynku dworca. Kinkietów dojdzie więcej, problem jest jedynie z budynkiem dworca, jest już na stałe przyklejony i trzeba będzie ostro rzeźbić aby wszystko sensownie poprowadzić.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dziś wiekopomna chwila pierwszy raz na makiecie kursowały dwa składy jednocześnie, mogłyby trzy ale nie wszystkie zakupione dekodery okazały się sprawne :/ Ale już wiem, że muszę dokupić drugi pilot do multimousa, sterowanie jednym dwoma składami to już wyzwanie, no i dzieciaki będą miały większa frajdę. Dobrze rozumiem? Że kupię drugi pilot i każdym będę mógł sterować osobnymi lokomotywami?

mc1.jpg


Mam też jeden stary dekoder, który kiedyś działał, obecnie po podłączeniu i ustawieniu na torach robi pisk i się wyłącza zasilanie i ikona spięcia pojawia, przewody wyglądają na ok, nie widzę zwarcia, czy dekoder i tak do wyrzucenia?
dek1.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.383 463 29
Dobrze rozumiem? Że kupię drugi pilot i każdym będę mógł sterować osobnymi lokomotywami?
Generalnie tak, ale pytanie, co Kolega rozumie pod pojęciem "pilot"? Nie wiem, jaki system sterowania ma Kolega, jeżeli najprostszy z "czarną skrzynką" (nie Z/z21), trzeba dokupić drugą mysz multiMAUS, ewentualnie starszą Lokmaus 2 (w tym wypadku jest mniej dostępnych klawiszy funkcyjnych). Z/z21 daje więcej możliwości, ale o szczegółach się nie wypowiem, bo nie mam takiego systemu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.383 463 29
OK, to tak, jak napisałem. Do wyjścia "Master" multiMAUS, do wyjścia "Slave" drugi multiMAUS albo Lokmaus 2 i mamy dwa sterowniki, każdym można niezależnie sterować inną lokomotywą. Do podłączenia większej liczby sterowników potrzebny jest rozdzielacz, podłączany do wyjścia "Slave (rozgałęźnik magistrali danych (DatenBUS) Roco 10758).
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Tak patrzę na ceny tych kontrolerów to ja chyba gdzieś przegapiłem napad na fabrykę Roco, bo zaczynają się oferty od 450zł :eek:
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
No nic, trzeba będzie dzieciakom świnki stłuc i zgonić na żonę, że niby podczas sprzątania... :niepewny:
 

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.389 0 0
@mudol , myślę, że Twoje zaskoczenie wynika z pewnego nieporozumienia.
Roco 10764, to nie jest jak piszesz "centralka", tylko wzmacniacz cyfrowy, a "centralką"
jest właśnie manipulator MultiMAUS - stąd jego cena.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Obecnie mało się dzieje, a to z uwagi, że kompletnie nie mam czasu obecnie, dziś na chwilkę wpadłem bo była dostawa krzeseł do dwóch domów.
Poszły też przymiarki pod lampy parkowe przy dworcu, ale muszę zaszpachlować dziury po poprzednich lampach bo otwory są za duże pod obecne, które planuję.
Dodatkowo poszła sesja nowych lamp dwuramiennych żółtych.

k4.jpg
l_2ledzolta_3.jpg


Przy okazji jacyś chuligani mi płot naruszyli albo to ekipa montująca słaby fundament zrobiła i się zapadło/przechyliło ;)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
W końcu robi się chłodniej, dni coraz krótsze, będzie można powrócić na kolejny sezon do makiety. Prawie nic w tym roku nie zrobiłem, ale też czasu nie było tyle ile by się chciało. Mam nadzieję, że zbliżający się jesienny czas pozwoli na dokończenie tylu rozkopanych tematów na makiecie. Planów wiele, czasu jak zawsze mało, najważniejsze aby chęci były.

Zastanawiam się na jaki kolor malować te parasole aby naturalnie wyglądały, jak ktoś ma pomysł to z chęcią się dowiem. Przy tym barze będzie kilka takich stało wraz z fotelami.

par3.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Powoli wdrażam się w "sezon zimowy" więc byłem na makiecie policzyć parę wymiarów oraz jakich lamp mi jeszcze brakuje, dodatkowo ostatnio wpadł mi na YT filmik jak ktoś robił krzaczki za pomocą sznurka i lakieru do włosów i postanowiłem spróbować. Efekt całkiem mnie zadowala, więc podjechałem do marketu po brązową farbę w sprayu i lakier do włosów ultra strong :p w weekend planuję zrobić testową porcję krzewów.
Ten testowy jeszcze nie był pomalowany, dodatkowo chyba na nim jest trawa 6mm, nigdzie pod ręka 3mm nie miałem.

krz1.jpg
 

Podobne wątki