• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta kolejowa/moduły

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
Ja jestem w trakcie budowy modułów makiety wąskotorowej. Wymiary modułu to 920x300mm.
Materiały:
- płyta OSB 12mm
- sklejka 5mm.
Narzędzia:
- wyrzynarka z Lidla.
Jest to prototyp. Stolarzem nie jestem ale z efektu jestem w miarę zadowolony, wymaga jeszcze kosmetyki.
IMG_20210119_204200.jpg
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
Zasadniczo najpierw się szutruje a potem zieleni...
A przy okazji to nie myślałeś, żeby odrobinę urozmaicić krajobraz? Jakieś pagórki, nierówności, cokolwiek.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
Zasadniczo najpierw się szutruje a potem zieleni...
A przy okazji to nie myślałeś, żeby odrobinę urozmaicić krajobraz? Jakieś pagórki, nierówności, cokolwiek.
Zostawiłem sobie miejsce na szuter Ale racja. Zdjęcia przełamują rzeczywistość, jest zróżnicowany teren masą akrylową. Zdjęcia są też za żółta, to z powodu mojego oświetlenia.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
Drobny piasek i pył zamiast szutru. No chyba że to nowe torowisko albo po modernizacji.
Z tego co czytałem to tory (wąskotorowe) były podsypywane dosłownie wszystkim; piaskiem, żwirem, żużlem. Zakupiłem pył 0.5kg i to chciałem nim wysypać. Gdyby nie ta pogoda to bym na rowerze pojechał na łąki. Ładniejsze zdjęcia spróbuję zrobić, aparat pożyczę. Dotychczas robiłem telefonem.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
To co Ty w końcu budujesz, w jakiej wielkości i dlaczego nie wykończyłeś skrzynek, po umajeniu trawą i innymi duperelami, będziesz szpachlował i szlifował czy zostawić taką niedoróbę.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
To co Ty w końcu budujesz, w jakiej wielkości i dlaczego nie wykończyłeś skrzynek, po umajeniu trawą i innymi duperelami, będziesz szpachlował i szlifował czy zostawić taką niedoróbę.
Po zasiani wszędzie trawy ogarnę te "smarki spływające po bokach. Tak wyszło ,że lepiej to będzie wyglądać w h0e. Jeszcze zaszpachluję otwory gdzie te śruby są i pomaluję na czarno.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Po zasiani wszędzie trawy ogarnę te "smarki spływające po bokach. Tak wyszło ,że lepiej to będzie wyglądać w h0e. Jeszcze zaszpachluję otwory gdzie te śruby są i pomaluję na czarno.
Robisz trochę od d..y strony. Najpierw trzeba zrobić do końca skrzynkę, łatwiej"wywijać"pustą skrzynką przy szlifowaniu i oczyścić ją z pyłu po skończeniu tej czynności, łącznie z jej pomalowaniem. W następnej kolejności kształtujesz teren, układasz tory, potem szutrujesz a na koniec robisz zieleń", smarki"usuwając na bieżąco. A Ty co? Jak będziesz teraz szpachlował i szlifował boki to albo zakurzysz i uszkodzisz zieleń, albo z ostrożności zrobisz to"po łebkach". Malowanie też będzie trudniejsze o ile nie chcesz mieć na krawędziach czarnej trawy.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
Proponuje zająć się samym torem za nim Zaczniesz szutrować. Nigdzie nie Znajdziesz tak błyszczących się szyn, nawet nowych. Jeśli już są przytwierdzone do skrzynki to najlepiej podkładem brązowym w spreju, tylko od razu trzeba wytrzeć główki szyn za nim farba wyschnie. Reszta to jak Koledzy radzą, ale polecan wybrać się w plener aby zobaczyć jak to wygląda w realu, świerze powietrze dobrze Ci zrobi.
 
OP
OP
Antez

Antez

Aktywny użytkownik
Reakcje
447 0 6
Cześć! Wracam do modułów na nowo i zrobię to solidnie. Oczyściłem wszystkie moduły i mam parę pytań odnośnie nawierzchni jaką można by było zastosować. Na pgrze w którym pracował mój dziadek plac jest wylany z jednolitego betonu. Mam też problem z poprawny ustawieniem budynków. Na razie mam takie budynki :

budynek.jpg
garaż.jpg

2x garaż połączone w 1 garaż 4 stanowiskowy
wiata.jpg

i 2 wiaty od kotebiego pokryte papą :)
Teraz muszę zastanowić się jakie budynki były by jeszcze potrzebne i jakieś może kupię na hobby w Poznaniu ;)
Koncepcja tartaku z ładownią wąskotorową pozostaje taka jaka był
projekt modułów.png
 

Podobne wątki