• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta H0e - rozbudowa

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#22
Ten pomysl z katem 45stopni takze calkiem fajnie sprawdza sie z 'ceglanymi' scianami. Z materialow, ktore bardzo dobrze poddaja sie procesowi szlifowania polecam preszpan (sprawdzone empirycznie). Jako narzedzia uzywam szlifierki tarczowej marki P..xx.n o srednicy tarczy 250mm. Oczywiscie stolik ustawiony pod katem 45stopni.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#27
Koledzy jak to koledzy lubią pogadać, zresztą pogadać ludzka rzecz, ale jak się pitoli nie na temat to powinien wkroczyć kto, moderator, a tu nic, bo co moderatorowi tego działu wychodzi najlepiej, banowanie i nie powiadamianie zbanowanego dlaczego i na jak długo, no poza tym jeszcze służalcze lansowanie pewnej firmy na P.

Zobaczymy jak długo mu zajmie ogarnięcie tego małego uroczego i frywolnego bałaganiku.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#28
Zobaczymy jak długo mu zajmie ogarnięcie tego małego uroczego i frywolnego bałaganiku.
Pawle, trochę czuję się winny bo to ja napisałem pierwszy o nogach Pani G.
Wybacz, ale zamiast pisać o Twoich przydasiach - piękne to co robisz, albo - o jakie to ładne - lubię czasem zastosować jakieś obrazowe porównanie, bo nie lubię czytać nudnych komentarzy i zwłaszcza takich produkować. Taką mam naturę i w życiu i na forum.

Jeśli uważasz, że mój wpis był do bani, zgłoś go do Administracji, a ja to zrozumiem.

Osobiście rzadko to robię (niektórzy twierdzą że zbyt rzadko) w swoich wątkach i w zasadzie zawsze spotykam się ze zrozumieniem instancji wyższej. Jako autor wątku wolę taki układ, niż gdyby moderator ciął mi zabawne acz wykraczające poza meritum wątku wpisy. Mój autorski wątek bez wpisów jak Twój o wadze z czasów wojska, czy ten o kiełbasie Woodlanda, byłby suchy i nudny jak kotlety mielone w LWP. Inna rzecz, że czasem niektórzy nie wiedzą kiedy przestać.

Jest kilka autorskich wątków, do których nie wchodzę, bo poza prezentacjami i pochwałami nic się nie dzieje. Coś skomentowałem, albo zapytałem i to wywalono - uznaję, że autor sobie nie życzy mojej aktywności. Mówię do widzenia i tyle.

Pozdrawiam Cię ciepło Paolo. I nie waż mi się odchodzić od warstata;)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#29
Mnie to Adam nie przeszkadza, i niczego zgłaszać nie będę, jesteśmy ludźmi z wszystkimi naszemu gatunkowi przypisanymi przywarami, to Daromaro naczelny troll się czepia, a mój tekst miał na celu wkurzenie moderatora, a ponieważ był w miarę grzeczny, nie dałem mu raczej powodu do ukarania(choć łaska Pańska na pstrym koniu jeździ) zresztą i tak nie wiedział bym na jak długo i za co, Docteur znalazł godnego następcę.

Gadajmy sobie, ile wlezie dopóki się Artur nie wkurzy.;)
 
Reakcje
2.460 79 2
#30
Panowie wiadomo ze zawsze zdarzy się napisać coś pobocznie do wątku i to jest normalne, nawet o doopie Maryny ale jak pokazują inne tematy wystarczy czasami na chwile odbiec od tematu a już się tworzy kilkadziesiąt nic nie wnoszacych wpisów. Paweł wie jak to jest szczególnie przypominając mu sulejowskie bunkry w Jego wątku podrozniczym. Tak że wszystko dla pipolów tylko z umiarem.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#31
No i wkurzył się.:oops:

Swoją droga gdzie obiecana wiele lat temu możliwość moderacji własnych wątków, obiecanki macanki a głupiemu radość, moderowanie powinno leżeć po stronie założyciela wątku, w przypadku gdy regulamin jest naruszany nagminnie i celowo, mógłby zareagować moderator.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#36
Mysle, ze ta tarcza jest OK. Mozna na niej szlifowac PMMA, drewno (sklejka, MDF) nawet dosc grube - okolo 10-15mm. Wszystko zalezy od gradacji papieru i sily docisku ;). Warto tez sobie zrobic uklad z odkurzaczem - mniej pylu bedzie pozniej w pomieszczeniu.
 
Reakcje
2.460 79 2
#38
Co by nie było że wątek umarł śmiercią naturalną, czas by go trochę odświeżyć. Po odebraniu skrzynki pod drobną industrię od Imperatora Radeckiego, zacząłem robić naniesienia fabryczne. Jakoby ogólnie większość skrzynek z wąskim torem jest w klimatach pszenno-buraczanym, postanowiłem po konsultacjach z Imperatorem przewrotnie zbudować coś w klimacie fabrycznym. Skrzynka nie jest jeszcze dokończona i brakuje na niej kilku elementów przemysłowych jak i architektonicznych ze względu na brak czasu, niemniej coś takiego na razie powstało.
20200315_113812.jpeg
20200315_113945.jpeg
20200315_113822.jpeg
20200315_113959.jpeg
 
Reakcje
2.460 79 2
#39
Czas na kolejną skrzynkę. Fabryczna powolutku zmierza ku końcowi prac, niemniej z utęsknieniem czekam na przesyłki materiałów.
Imperator Radecki natchnął mnie bo za dużo pomysłów a skrzynka tylko jedna :
pobrane.jpg

I powstanie zabudowa mieszkalna dla pracowników zakładów. Dodatkowo bocznica do likwidacji oraz przedłużenie placu. Może ktoś z szanownego grona ma jakiś pomysł na zagospodarowanie tego miejsca?! Plac o wymiarach 50cm # 14cm. Wstępny zarys skrzynki z budynkami mieszkalnymi wygląda tak :
20200325_062105.jpeg
20200325_062144.jpeg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki